Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Nem akarom magam fényezni, mert nem azért tettem fel a kérdést, de már hosszú éve benne vagyok a lovazásban, és ezért elég sokszor kérnek meg, hogy segítsek kiválasztani a lovasnak a lovat. Segítek, de tényleg nem tehetek róla, hogy én szeretem jól megfontolni a dolgokat, főleg ló téren. Mindegyik lovat szeretem, de nem venném meg mindegyiket. Sőt, itt is a baj. Addig szeretem keresni, amíg rá nem lelek az "igazira". Persze azoknak, akik megkérnek, ez nem mindig tetszik, és már az első lovat is megvennék. Elég kényelmetlenül érzem olyankor magam, hiszen a lóvásárlást nem szabad elkapkodni, és nem szeretnék rossz lovat beajánlani, és ezt valahogy meg is kell mondanom. Akinek volt türelme kivárni, hogy találjak számára egy lovat, az a mai napig meg volt elégedve-Hál' Istennek, és a saját lovaimmal sincs gond. Állatorvosra sem volt szükség, csak amikor már erre járt, és én magam kértem, hogy nézzen rá a lovakra, hogy szerinte hogy vannak. Csak sokan nem tudják kivárni, amíg megtaláljuk számára az ideális lovat, és secc pecc megveszik az első útjukba kerülő lovat, amivel csak gondjuk bajuk lesz. Sajnos eddig mindig így volt. Nem értem akkor minek hívnak, ha nem is vesznek figyelembe. Ráadásul volt már olyan is, aki engem okolt, mert megvett egy olyan lovat, amire gyakorlatilag még fel sem lehetett ülni, mert rúgott, harapott, és rodeóban képzelte magát. Aztán egy rakás pénzt kiadott kurzusokra, utóidomításra, Pataky Kata kurzusokra, meg miegymásra, csak hogy legyen egy átlagos hobbilova. Amúgy végül a ló vágóban végezte. Vagy kezdő lovas volt, és egy 1 éves csődörcsikót vett, meg az illető, ami kis híján agyoncsapta, még mielőtt oda jutott volna, hogy felüljön rá. Vagy az állatorvosra kellett költeni egy egész vagyont. Mondtam, hogy nem lesz jó vége, de nem hallgattak rám, még akkor sem, amikor mondtam, hogy ha nem hisznek nekem, akkor kérdezzenek meg más hozzáértőt is. Mindig én voltam a bűnös a rossz döntésért. Miklós (30/F)
2012. jan. 24. 01:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Most végülis mi a kérdés? Alapvető, hogy ha valaki segítségét kérem, arra hallgatok, nem értem, miért szólnak neked, ha nem hallgatnak rád. Én a helyedben közölném, hogy akkor segítek, ha hallgatnak rám, és nem kapkodják el a döntést.
2012. jan. 24. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Előre szólok, nem értek a lovakhoz ( bár úgy tűnik, jelen esetben ez nem is releváns) csak megláttam a kérdésed a főoldalon és rákattintottam.

Azért írok választ, mert én is hasonló emberke vagyok. Úgy értem sokszor felkérnek munkákra, de aztán nem tetszik nekik, hogy alapos vagyok és megfontolt... sokat hallom az "ááá, nem kell nekem ennyire alaposan, ez most nem fontos, csak hozz össze valami jót" mondatot. Nos, nekem a valami jó (ahogyan ők képzelik...) nem elég jó, és egyszerűen nem bírnék trehány/félmunkát végezni. Nem egyszer volt már rá példa, hogy menet közben azt mondtam én ehhez nem adom a nevem és elköszöntünk.


Úgy gondolom nem kell változtatnod, helyesen cselekszel. Persze nem tudom, mennyi időbe telik egy-egy ilyen "project", de általában azok az emberek szoktak "nyafogni", akik jelen esetben pl. inkább divatból akarnak lovat, vagy bele sem gondolnak az egészbe rendesen, csak jaj de szép, jaj de jó, lovagolni akarok gyorsan...


Legyen több önbizalmad! Látod, a döntéseid is téged igazolnak, beigazolódott, hogy jó döntéseket hoztál.

Mondd meg, hogy az, hogy nem hallgatnak rád, nem bíznak benned, hoznak egy rossz döntést aztán visszaszaladnak hozzád és a fejedhez vágják nem működik. Ha nincs meg részükről a bizalom és a hátad mögött cselekszenek az onnantól nem a te felelősséged.


Továbbá már az elején tisztázd, hogy csak akkor vállalod a dolgot, ha bíznak benned. Mondd ki, hogy te ilyen vagy, te így dolgozol. Ha nekik ez nem tetszik, keressenek mást. (Ne zavarjon, ha páran otthagynak, még mindig jobb mintha a végén megint csak a vita lenne. Nincs neked arra szükséged.)


Úgy gondolom, akinek van esze az egyetért az elveiddel és téged választana. Hiszen te lényegében szakértő vagy s gondolom ha hagynak dolgozni valamelyest felelősséget is vállalsz a munkádért (vagyis a lóért).

Ráadásul egy lovat megvenni nagy döntés. Egyrészt elég drága, másrészt pedig x évre vásárolja az ember. Aki idióta és megveszi az első útjába kerülőt, aztán csodálkozik, hogy nem felel meg a célra... hát azzal sajnos nem sok mindent lehet kezdeni. Esetleg próbáld az elején kifejteni, hogy te ezekre már az elején gondolsz ezért kell tovább válogatni.


Esetemben is ez van sokszor, hogy direkt engem hívnak, szabaddá teszem magam, aztán lényegében "nem az én munkámat" kérik, csak egy átlagos teljesítményt kérnek, amit bárki el tudna végezni. Olyankor úgy érzem lealacsonyító az egész.

Nem tudom, milyen ember vagy, de talán próbálj meg magabiztosabban fellépni és többet beszélni, magyarázni. Érezzék az emberek, hogy lelkiismeretes vagy és rád bízhatják magukat. Illetve ki kell nekik fejteni, veled miért telik több időbe a megfelelő ló megtalálása (sorold fel ennek előnyeit, hogy te odafigyelsz és ezzel elkerülhetőek a későbbi problémák stb.).

2012. jan. 24. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg van a kérdés rögtön a cím, hogy mit tennétek a helyemben...Hát én előre elmondanám, hogy hogyha segítséget kér akkor már a te véleményedre is halgasson:)
2012. jan. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mailerdeamon ***** válasza:
Attól hogy valaki a segítségedet kéri nem kötelezi e magát amellett, hogy csak a te véleményedre adjon. Az egész nem szól másról, mint hogy meghallgat téged, elmondod a véleményed pro és kontra, majd a vevő dönt.
2012. jan. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
:) Én hallgatnék rád. Lóvásárlás előtt, főleg első ló előtt sokan úgy vannak, hogy jajjdejó, lovam lesz, juhéé, gyorsangyorsan vegyük meg, hadd legyen sajátom. Ilyenkor nehéz velük beszélni, bármit is mondani. Az egyik barátnőm egy éve lovagol, bakolt alatta egyet a ló, és arra a lóra már rá se mer ülni.. Másik ló messziről ugrotta az akadályt (30 centis x), vele nem mer ugrani. Most lovakat nézeget, egy 3 éves mén csikót, akit ráadásul nem kezdő lovasoknak ajánlanak.. Én szóltam neki, kerestem neki jobb lovakat, a szintjéhez illőket, de ő nem. Ő ezt akarja. Még csak fel sem hívták a gazdáját, de ő tudja, hogy ez neki való ló lesz. Utána talál egy másikat, az előzőt elfelejti, és máris azt akarja.
2012. jan. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Erre azt tudom mondani, aki ostoba haljon meg!


Én imádom a lovakat, csak sajnos nekem nincsen lehetőségem lovagolni, régen jártam, de annak vége az anyagi problémák miatt. A fél karomat odaadnám, és epekedve lesném egy olyan hozzá értő ember szavait, mint te ha lovat vehetnék és tarthatnék!


Szerintem, a te hozzáállásoddal semmi gond...azokkal van gond, aki úgy viszonyulnak a dologhoz, ahogy leírtad. Mert ha már valakitől segítséget kérek, akkor meg fogadom a szavát. Hihetetlen, hogy mindig a pénzes diletánsoknak van lehetősége ilyen dolgokra. Aztán olyan okosnak hiszik magukat, hogy még a hozzáértőtől se fogadják meg a jó tanácsot, aztán meg még azt hibáztatják, mert Ők voltak a ostobák!


Szerintem, csak olyanoknak segíts akik meg is érdemlik! Ha meg nagyon jó szívű alkat vagy, akkor jelentsed ki, hogy csak akkor segítesz, ha hagyják, hogy úgy csináld a munkád, ahogy te érzed, és ne pofázzanak bele!


Meg nem kell Teréz anyának se lenni...amit te csinálsz, azért bizonyos helyeken szép fizetést szoktak adni...nem egyszerű egy állat állapotát megfelelően felmérni. jó szem, sok tapasztalat, és szakmai tudás kell hozzá. Tudom, mert állattenyésztőnek tanulok.


Szóval, összegezve a dolgokat...legyél egy kicsit keményebb az emberekkel...a lovak és az emberek érdekében is...és kössed az ebet a karóhoz, ha nem tartják magukat a megbeszéltekhez, akkor te moshatod a kezeidet.


További, sikerekben gazdag munkát, és csak keményen!

2012. jan. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elég maximalistának tűnsz, mondjuk ez egyáltalán nem probléma. Szerintem, ha megkérnek, mondd el már az elején, hogy ez nem egy hetes dolog, lesz, lehet, hogy csak a huszadik ló lesz neki való, és ha ezt nem fogadja el, egyszerűen nem tudsz segíteni... Mindenkinek tudni kéne, hogyha egy hozzáértőtől kér segítséget, akkor legalább ennyi alapvető bizalom meg kéne hogy legyen, hogy bízik a szakmai tudásodban, és hallgat rád, ha már téged kért meg erre a "feladatra". Mondd el az elején, hogy nem az első ló lesz jó rögtön, és csak úgy vagy hajlandó segíteni, ha figyelembe veszik a véleményed, mert tudod, mit csinálsz.


Egy éves méneket meg egyáltalán el se menjetek megnézni kezdőkkel, az ilyen lovakat "szelektáljátok", mivel nyilvánvalóan nem neki való...


Egyébként sok sikert a lovazásban, és sok boldogságok kívánok a lovaidhoz, és minél kevesebb önfejű hülyét:)

2012. jan. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!