Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti, akik itt a Lovak témakörbe...

Ti, akik itt a Lovak témakörben válaszoltok a kérdésekre, mi alapján adtok tanácsot?

Figyelt kérdés
Úgy értem mire alapozzátok a szakmai hozzáértéseteket. (edző, versenyző, bíró, lótartó, egyszerű hobbilovas, vagy csak egyszerű lovardai lovas, stb.)
2012. jan. 24. 02:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25 év lovasmúltra, versenytapasztalatra több szakágban, szakedzői diplomára és több éves túravezetői gyakorlatra. :-)
2012. jan. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hát, én még fiatal vagyok, de 10 éves lovas múltra, és két éves versenytapasztalatra, meg arra a 7 lovardára, ahol jártam már.... :P
2012. jan. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Gyerekként a fél családom állatkertben dolgozott, így már akkor hatalmas tapasztalatot szereztem, egyébként otthon is midníg volt valami, aztán ugye belemélyedtem az etológiába, most is az idmítás és viselkedéstan érdekel. Alapvetően lovakkal csak 3 éve foglalkozok, de ők se különböznek sokabn a többi állattól. De amúgy erre az oldalra nagyrész trollkodni járok unalmamban:)
2012. jan. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Maximum tapasztalat alapján, de inkább sehogy, mert ez a kategória átment szigorú szakmai fórum jellegbe, ahol inkább meg se szólaljanak azok, akik nem tapasztalt lovasok. Holott a gyakori kérdések egy laikus kérdezz-felelek oldal, hiszen pl. az egészség témában sem orvosok, a közlekedésben sem csak autószerelők és versenyzők válaszolnak, csak a példa kedvéért. Talán szerencsésebbnek látnám a sport témakörbe áthelyezni a lovaglással kapcsolatos kérdéseket, mert elvileg a "lovak" témakörben azt is megkérdezhetném, hogy miért van négy lába a lónak, ha mégis megbotlik.. Szóval, én eltúlzottnak látom a hozzáértők kérdésekhez való sokszor megalázó hozzáállását, mert ez nem egy "orvos válaszol", vagy "ügyvéd válaszol", stb. rovat, hanem laikus fórum (bár a fórum sem találó kifejezés), ahol elsősorban tapasztalatok alapján válaszolnak a regisztráltak, nem pedig szakmai hozzáértés alapján. Persze ez utóbbi sem baj, csak az már egy másik oldal kéne hogy legyen, nem a gyakori kérdések.
2012. jan. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én "csak" lelkes hobbista vagyok, nem versenyzek, mert nem szeretnék,de törekszem a folyamatos fejlődésre. Sok (inkább nem számolom meg) lovardában jártam, sok féle lovon ültem, és ha valamilyen kérdésre van jó ötletem, akkor megosztom másokkal :)
2012. jan. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Tapasztalat!

Ám azt gondolom, hogy itt csakis tanácsot lehet kapni, hogy ki hogyan csinálná, látja, vagy állna hozzá. Lévén minden ember más, minden ló más és ebből kifolyólag ami egy X lónál működik Y-nál nem biztos.

Szóval, hogy ki mit hozott magával.... Tapasztalat.

Vagy könyvek és okoskodás, filmek, és a hallottam valakitől, hogy ő egyszer hallotta valakitől.... nah igen az is van pár, szeressem:)

2012. jan. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Van ló és 10 éves lovastudás, tapasztalat, szakirodalom. Meg láttam már jó pár helyet és esetet. Végül is egy egyszerű hobbysta vagyok, szeretnék majd papírt is idővel, de most más a cél, majd később, meg amikor lesz pénz képzésre.
2012. jan. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én többnyire tapasztalatból:) 7 éve lovagolok, van egy lovam bértartásban, szoktam segíteni körülötte és elég sok dolog történt már velünk.
2012. jan. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

15 éves lovas tapasztalatból, 7 éves idomító, belovagló munkával és egy kevés versenytapasztalattal (2 év). Ezen kívül edzőmnél segédkezek napi szinten (vagy ha kell helyettesítem), például kezdő és középhaladó lovasok oktatása, istállómunkák, táboroztatás, lovastúra vezetés, iskola lovak vagy bértartott ló átlovaglása (tulaj beleegyezésével), versenyszervezési feladatok (pl.: bíró segédje). Ami engem leginkább érdekel, az a lovak viselkedése, pszichológiája, társas kapcsolataik. Nem vagyok otthon a parellizésben, de az ember-ló kapcsolat szempontjából alapszinten érdekesnek tartom.

Viszont kifejezetten rossz dolognak tartom az egyes szakágak, stílusok közti hatalmas szakadékot. A lovasok legtöbb problémája ebből a meg nem értésből vagy csúnya elutasításból, empátia hiányból származik. Sokan nem is gondolnak bele, hogy a lovas szakmák egyik szociális veszélye a kiégés (burn out szindróma), ami főleg az oktatással és egyéb más emberekkel foglalkozó munkák velejárója. És éppen ezért sajnos nem is törődnek vele.

2012. jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
hobbilovas, versenyek. :)tudok is a lóegészségről!
2012. jan. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!