Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudtok erről a balesetről?...

Mit tudtok erről a balesetről? (link)

Figyelt kérdés
[link]
2012. jan. 25. 13:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Lovas baleset! (mielőtt eltennék a kérdést a moderátorok)
2012. jan. 25. 13:42
 2/9 anonim ***** válasza:
Általában az a ló harap, amelyiket bántják.
2012. jan. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a ló tud ekkorát harapni??
2012. jan. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen tud. A környéken egy lánynak majdnem "letépte" a karját. Csődöre van, valami felhúzta a lovat és megindult ő pedig elé állt, hogy megfogja, de a lova, megfogta a karját és jól megcibálta. Azóta sem haragszik a lovára, azóta is lovagolja, mert tudja, hogy nem neki szólt a támadás, csak rosszkor volt rossz helyen.


A linkelt eset kapcsán: egy kis kétmondatos cikkből nem derül ki semmi. Semmit nem tudni a körülményekről, a ló neméről, koráról, tartási körülményeiről, gazdájához való viszonyáról. Remélem ezt a lovat nem akarja vadállatnak beállítani a közmédia.


A fejberúgott embernél is az volt a baj, hogy rosszkor volt rossz helyen, egy rosszul megítélt helyzetben nem jól cselekedett és az életével fizetett.

A gerendási póni se egy vadállat volt, gondolom a gazdája verte, nem bánt vele jól, ráadásul egy csődör elég genyó tud lenni és kiszámíthatatlan.

2012. jan. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Közben olvastam a naplót és ott is írja.

Akit említ, hogy 5-6 éve megharapta a ló (egy nőt), személyesen ismerem. Az is csődör volt.

[link]

2012. jan. 25. 14:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok róla, hogy a paca éppen evett, és a gazdája odament valamiért. A ló féltette az élelmét, így megharapta.
2012. jan. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én olyanról tudok hogy egy hapsi hajolt be a karámba hogy adjon vizet a pónijának (elvileg vemhes is volt) és az meg nyakon harapta. Én erre csak azt tudom mondani hogy ne mindig a lóban keresse az ember a hibát ... nem mindig a ló tehet arról amit tesz, ösztön.


pár hete vettünk egy magyar félvér/Sodrott Heréltet. Nagyon kezes, aranyos, és jól kocsizik meg hátas is. De egy baj van vele. a kajáját nagyon félti, hogy miért azt nem tudjuk... na szóval miután meghoztuk (péntek) vasárnap megharapta a nyakam és a vállam szögletét. Semmi bajom nem lett csak rettentően meg koccintotta a kúlccsontom. Utána át gondoltam mi is lehetett a baj. mivel a kancámnak másnapra begyulladt a tögye szombaton meg kellet fejnünk és szenvedtünk vele... és akkor reggel ahogy mentem hátra megsimogattam a heréltet már akkor sunyított egy kicsit, majd vettem egy marék lucernát oda adtam neki, megszagulta majd megharapott... persze két ló között álltam ... utána tanárnőm is át jött és a két ló közé állt és őt is már próbálta meg harapni, de tőle kapott rendesen egy kis verést. Így az is volt a baj hogy féltette a kancám ...

mindennek van oka :) amúgy meg mind kettő meg van :) nem lett el adva bár mmég néha szemétkedik a herélt de nagyon, de még nem tudja meddig mehet el :)

2012. máj. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, nálatok az a baj, hogy az a ló már megbocs, de sz@rba sem vesz téged. Nem tisztel. Én akármikor a lovam mellé beállhatok amíg eszik, nem fog bántani, mert én magasabban állok mint ő, vagyis tisztel. Ha már a szándékot látom rajta, hogy meg akar csípni, akkor rászólok, ha csíp akkor szájon is verem. Tudja hol a határ. Ha te csak úgy következmény nélkül hagyod, hogy megharapjon, akkor legközelebb is megfog, mert nem tisztel, mert elismerted, hogy feljebb való nálad.

Én nagyon szeretem a lovamat, de sose hagyom, hogy magát többre tartsa nálam, csak annyira bántom, ahogy ő is bántana. Kétszer szájon legyinted és rászólsz, utána már csak elég figyelni mik a szándékai és határozottan rászólni és nem fogja csinálni.

A lóval szeretettel, de határozottan kell bánni.

2012. máj. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nem hagyom következmény nélkül ;) néha direkt próbálgatom is mikor nem vagyok ottt velük egyedül hogy oda megyek hozzá mikor eszik, múltkor is kapott a pofájára :)

az tény és való hogy akkor ténylegesen be rémültem hogy basszus a nyakam és futottam ki a karámból, és ezzel el hitettem vele hogy ő feletteb álló, de sajnos össze kell törnöm az álmait >< amúgy még aznap fel ültem rá :)

de amúgy apámmal is ezt eljátszotta, apumtól is kapott rendesen, még a 6 éves unoka öcsém felé is kapott (kapun kívül volt a gyerek) azért is kapott szóval nincs rájuk hagyva a dolog :)

2012. máj. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!