Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit érdemes tanulni? Mivel...

Mit érdemes tanulni? Mivel érek többet?

Figyelt kérdés

Egyetemen elsőéves hallgató vagyok. Viszont imádon a lovakat(van is két lovam) és semmiképp sem szeretném nélkülözni őket az életemből. Arra gondoltam(mivel az egyetemen nem igazán azt tanulom amit szeretnék, de vmilyen irány csak kell a mai világban), elvégzek az egyetem mellett néhány(vagy ha csak egyet, akkor egyet) OKJ-s lovas tanfolyamot. Szerintetek megérné? Érdemes lenne belevágnom? Ha igen, akkor mibe? Mi kell ahhoz, hogy pl edző lehessek, vagy akár belovagló?


Köszönöm szépen a válaszokat! :)


2012. jan. 26. 05:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy edző lehess versenymúlt is kell (azt hiszem min 2 év), az oktatóhoz nem szükséges. Belovaglóból Dunát lehetne rekeszteni. Sajnos a legtöbb lovas papírral nehéz elhelyezkedni, főleg, hogy bejelentett munkahelyet sem jelent mindig. Rengeteget kell melózni és nincs benne akkora pénz. Max külföldön van értelme lovacskázni.


Anno és is lovas képzésre akartam menni, de aztán maradtam annál, hogy ha lesz diplomám jó fizetésem, akkor majd utána lovazok (sajnos azóta eltelt 8 év és a kilátások egyre sötétebbek...)

2012. jan. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy edz legyél vagy belovagló, ahhoz inkább komoly lovaglóórákba kell feccölnöd a pénzt nagyon sokáig, illetve versenyzésbe. Milliószor jobban megéri, hiszen kiváló lovas leszel tőle.


Ezek a papírok (oktató/belovagló) csak a szabályok miatt kellenek, nem azért vannak, mert ott a tanfolyamon az embert megtanítják olyan szinten lovagolni, hogy lovasokat edzzen és csikókat lovagoljon be.

2012. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Kedves Első Válaszoló! Én is szeretnék egy valamit érő diplomát, kérdés, ha így halad az ország lesz-e egyáltalán diplomám. Ezért IS kellenek a B terv elképzelései, mégha nem is érne annyit, mint egy diploma. Egyébként mindezt edző segítségével, egyetem mellett csinálnám, és igazából magamnak szeretném kamatoztatni ezt a tudást, esetleg nyári munkát vállalni vele lovardákban, amikor sok a meló. Köszönöm az eddigi válaszokat, szívesen várok még véleményeket! :)
2012. jan. 26. 22:07
 4/5 Mailerdeamon ***** válasza:

Az a kérdés, hogy megérné-e... De mégis hogyan? Anyagilag?


Ha csak a polcon szeretnéd a papírokat tudni és adott esetben évente néhány hetet gyerekek körbesétáltatásával dolgozgatni és ha mindezt szívesen csinálnád, vagyis neked megér annyi pénzt, hát csináld meg a tanfolyamot. Ám kétlem, hogy az árát visszahozza.


Ahhoz, hogy belovagló legyél kitűnő lovastudás szükséges és papír sem kell hozzá (emiatt is tartom feleslegesnek fizetni érte), viszont ha nem ismerik a neved, nem fognak hívni.


Azt viszont ne várd, hogy ott bármivel is jobb lovas leszel vagy hogy olyan tudást adnak át ezért az összegért, amit ne tudnál magad is megszerezni néhány könyv (pl. a Lovasakadémia sorozat) alapos tanulmányozásával vagy az edződ segítségével. Én ez utóbbit választanám - bár az is igaz, hogy gyerekeket és áldozathozatalra képtelen lovasokat nem is tanítanék soha lovagolni - ezért is szeretnék inkább lovakat képezni. Hál' Istennek ahhoz még nem kell papír. :)

2012. jan. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen! :)
2012. jan. 27. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!