Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Létezik ilyen vágta?

Létezik ilyen vágta?

Figyelt kérdés
A barátnőm szerint ő terepen úgy szokott vágtázni, ahogy a díjugratók szoktak a pályán, úgy mintha ügetne, szóval le fel pattan a nyeregeb, úgy hogy nem üti közben a ló hátát. Szerintem ilyen fajta vágta nem létezik. Vagy igen?
2012. jan. 28. 19:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ha olyan lóval dolgozom, aki nem adja a hátát szépen, nem tud rendesen száron dolgozni még, akkor én is előszoktam ezt néha venni, ha épp csak lemozgatási fázisban vagyunk pl. terepen. Nekem is kényelmesebb, a lónak is. Nem egy szép vágta, de megteszi olykor. Persze ilyenkor nincs meg a kellő összhang a lóval, nem is lehet rendesen segítségeket használni, pont ezért nem is szeretem, de hát én már csak ilyen lusta vagyok. Mentségemre legyen mondva, ha csak tehetem, bent mindig próbálok javítani ezen és szárra vinni a lovat.
2012. jan. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Tehát akkor létezik ez a fajta vágta? Mi a neve?
2012. jan. 28. 19:52
 3/21 Mailerdeamon ***** válasza:
Úgy érted, hogy kikönnyítve? Persze hogy létezik, a feneked ilyenkor nem érinti a nyerget, ezzel tehermentesíted a ló hátát.
2012. jan. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem. Ügetve. Vagy olyan fura mód, még sose hallottam róla.
2012. jan. 28. 20:03
 5/21 anonim ***** válasza:

Nem a versenyvágtára gondolt a kérdező.

Nem tudom, mi a neve, de javítsanak ki, ha nem igaz, de szerintem ez nem egy elfogadott vágta forma.

2012. jan. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%

http://www.youtube.com/watch?v=7wizzp4YSdQ&feature=relmfu

ahogy ő vágtázik 1 perctől, néha én is szoktam, nincs hivatalos neve.

2012. jan. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a versenyvágta az, de nem ad ki rá videók közül találatot, googleba se sok mindent:/ Nem tud valaki róla valamit?
2012. jan. 28. 20:11
 8/21 A kérdező kommentje:
Igen erre gondolt! Ez mir ejó?
2012. jan. 28. 20:12
 9/21 anonim ***** válasza:
Mint már írtam, keményebb hátú ló és esetleg csípő lazításra képtelen lovas párosításnál a legideálisabb. Egyszerűen kényelmesebb, mint a versenyvágta vagy a szabályos munka vágta, kevesebb izmot kell használnod itt. Persze ha a ló szépen adja a hátát, nincs erre szükség.
2012. jan. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Az egyetlen haszna hogy kényelmes, és ha elég finoman ülsz le akkor a lónak a hátát se ütöd meg. És talán jobban tudod irányítani a lovat, mintha folyamatosan kikönnyítesz.
2012. jan. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!