Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az baj, ha mindig terepre...

Az baj, ha mindig terepre megyek, kivéve, ha ugrunk?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha terepen meg tudod oldani az idomítómunkát is, akkor nem.
2012. jan. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nem versenyre akarsz járni, hanem hobbyból, és csak élvezed a lovaglást, az ugrást akkor jó.

Én is a terepet szeretem jobban :) És ha jobb idő lesz, és már rendesen be lesz lovagolva a pacim, akkor én is oda fogok járni :)

2012. jan. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mailerdeamon ***** válasza:
A lényeg, hogy idomítómunkát is végezz majd' minden alkalommal. Bár gondolom így csinálod, hiszen máskülönben az ugrást sem tudjátok szakszerűen kivitelezni.
2012. jan. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nincs azzal semmi baj, ha terepre mész. Sőt, sokkal jobb terepen végezni az idomítómunkákat is. A ló először talán nyugtalan lehet az ismeretlen környezetben, de ha megszokja, akkor sokkal jobban fog rád is hallgatni, hiszen verseny közben is rengeteg inger éri (zene, zaj, tömeg, stb.) A pályamunka és a terep is ugyanolyan fontos.
2012. jan. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy ha terepen keresel egy mezőt, és ott szépen el tudod végezni a hajlítgatásokat, idomítómunkát, akkor semmi gond, de ha terepen csak mentek mint a tank árkon bokron (persze ebben is van élvezet :D), akkor azért heti 1-2x érdemes otthon maradni a pályán :)
2012. jan. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha tudsz terepen idomítani, akkor nem baj, de azért szerintem nem ártana otthon maradni néha előtte, pl hétfőn otthon maradsz, kedden kimész, szerdán otthon, és csütörtökön ugrasz... Ha csak terepre jársz, akkor ne maradj hirtelen otthon sok alkalmat, csak úgy legyen közéiktatgatva néhány otthoni idomítós edzés..:)
2012. jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem! :) A lónak is jobb mert nagyon jó állóképességre, kondícióra és egészségesebb szervezetre tesz szert, és neked is izgalmasabb. Nálunk is vannak "terep lovasok", akik ha lejönnek lovagolni akkor csak terepre mennek és nem is ugranak. ha a lovad emellett még ügyes pályán is akkor az úgy nagyon rendben van.
2012. jan. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is csak terepre járok kb. 10 éve. :)

Mégis tökéletesen kiegyensúlyozott stb. a pacim. :)

2012. jan. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mostmár csak arra vagyok kiváncsi,ki honna szedte hogy lovaglásról van szó?Terepre akárki járhat,rendőr,katona,de civil is ha kimegy a természetbe.
2012. febr. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Háhá utolsó. xDD

Képzeld lovas témába írta, ha nem lovas nem ide írta volna. XDD Amúgy "kivéve, ha ugrunk?" na igen valószínűleg egy katona, vagy rendőr szokott ugrani :DD istenem!! XDDD

2012. febr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!