Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kisbéri félvér alkalmas...

Kisbéri félvér alkalmas military vagy távlovaglásra? (esetleg angol telivér)

Figyelt kérdés

2012. jan. 29. 13:41
 1/10 Mailerdeamon ***** válasza:
Mint fajta kifejezetten alkalmas mindkettő, de természetesen az adott egyedet ennek megfelelően kell kiválasztani.
2012. jan. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Távlovira inkább arabot kell választani, mert a többség arabbal megy és ugye ez egy "hosszútáv futás", az angol telivér meg "sprinter" ló. A kisbéri meg szerintem nem elég kitartó, max 20 km-en indulnék vele amatőr kategóriában.


Viszont militaryta az atv is meg a kisbéri is megfelelő.

2012. jan. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyedfüggő, viszont a kisbéri eredetileg katonai hátaslónak lett kitenyésztve, tehát bírnia kellett a kemény terepviszonyokat, ami alkalmassá teszi a lovastusára (militaryra. Viszont mindig magát a lovat kell nézni, jó lábszerkezet, megfelelő idomítottság, egészség, jó kondíció, stb. stb.

Az angol telivér nem hosszútávra lett kitenyésztve, hanem a gyorsaságra. Militaryban sok ló származásában fellelhető az angol telivér, és akadnak telivérek s a versenypályán. Viszont a telivér érzékeny állat. Idegbetegnek is szokták mondani a viselkedési miatt. Azonban ilyen szemszögből nézve akár egy arabot is illethetnek ezzel a jelzővel. Szóval temperamentumosak, és robbanékonyak, és rohadt gyorsak.

2012. jan. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jah és jöhetnek a lepontozások azoknak, akik ez nélkül már nem is tudnak meglenni.
2012. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mailerdeamon ***** válasza:

Most vagy military vagy távlovaglás, választani kell, mert nem mehet mindkettő jó eredményekkel ugyan azzal a lóval. Teljesen mások az elvárások a szakágban.


Távlovaglásra csak arab fajtát éri meg választani.


Militaryban jók a kisbériek, a gidránok, vagy bármilyen más olyan fajta, ami magasan telivérezett. A telivérek mondhatni tökéletesek rá. Érzékenyek, emellett nagyon bátrak és intelligensek, kiváló a mozgásuk. Tévedés, hogy a telivér idegbeteg - csak olyan lovas kell rá, aki megfelelő módon tudja kezelni a fajta magas fokú érzékenységét.

2012. jan. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A kisbéri egy univerzális ló. Mindenre használják és alkalmas kivéve igás lónak ugyebár. Military-ra tökéletes főleg ha az általad választott lónak jó az ugróképessége, de ez általában jellemző magára a fajtára is.

Nos, Angol telivér sokkal gyakoribb mint a Kisbéri a militaryban mert ennek a fajtának is gyorsasága mellett nagyon jó ugróképessége van, de ebbe is bele kell választani, mert a mienk például nem jó ugrik (nem emeli a lábát az ugrás felett és ez a merev akadályoknál veszélyes lenne. Szóval jól kell választani és akkor mind a kettő alkalmas!

2012. jan. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kisbérit katonai hátasnak tenyésztették ki, a military pedig eredetileg kifejezetten katonai versenyszám volt, azt hiszem, ezzel el is mondtam mindent.

Távlovaglásban gyakorlatilag mindenki arabbal indul, de nem gondolnám, hogy egy kisbérinek ne lenne esélye. Kitartó, megfelelő felkészítéssel tökéletesen végig tudna menni hosszabb távokon is. Gyorsasága nem vetekszik az arabéval, de távlovas versenyeken, főleg közép- és hosszútávon nagyon ritka, hogy befutóval dőlne el a verseny.

Én személy szerint még gondolkodtam is abban, hogy kipróbáljam kisbérivel a távlovaglást.

Angol telivér militaryra alkalmas, távloviban felejtős, nem erre találták ki.

2012. jan. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ehhez a két szakághoz nem értek, mert az én sportom a galopp. Csak ahhoz a részhez lenne hozzáfűzésem, hogy az angol telivérek idegbetegek. Én ezekkel a lovakkal vagyok éjjel-nappal, tény hogy a versenylovak nem 100-asok de ott is vannak kivételek, kimondottan aranyos egyedek, amiknek egy rossz mozdulatuk sincs. Más szemszögből megvilágítva... és most a saját sportom ellen fogok nyilatkozni ... a galopplovak azért idegbetegek, mert nem foglalkoznak velük , csak kiviszik a pályára és jól meghajtják őket hogy majd kiköpik a tüdejüket szegények, azon kívül az egész napjukat a boxban töltik. Ha valaki saját magának hobbi célra vesz egy telivért és rendszeresen lovagolja, nem veri és nem bántja, hanem szereti és foglalkozik vele, jó életet biztosít neki legelővel ahol kedvére futkározhat és más lovakkal lehet, biztosíthatom hogy a leg nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb ló válik belőle! Ezt saját tapasztalatból mondom. Szóval az egy tévhit hogy az angol telivér egy bolond vadállat . Végül is ha jól megnézzük pl. Hannoveriből vagy Magyar sportlóból is van idegbeteg ökör és nyugodt "teve" is :D az angol telivérből is van ilyen, ez a két véglet minden lófajtánál megvan.

Az hogy milyen idegállapota van az attól függ hogy milyen tulajdonságokat örökölt a szüleitől és hogy milyen élete volt! :)

2012. jan. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ácsi!!!

Én egy szóval NEM mondtam azt, hogy idegbetegek, hanem, hogy sokan azt mondják, de ilyen szemszögből akár egy arabot, vagy bármelyik temperamentumos lovat annak lehetne nevezni. Tehát az, hogy a telivérek a gyorsaságra lettek kitenyésztve, ahhoz nagyon is kellett a robbanékonyság, és a gyors reagálás, ami NEM idegbetegség, csak ők ilyenek.

2012. jan. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Így van . De én az általában vett tévhitet szerettem volna megcáfolni! Egy ismerősöm vett díjugratás céljával egy telivért. Erre valaki beszólt, hogy " na akkor ez is egy hülye ló lesz minek vettél ilyet " és mindenki felháborodott hogy honnan veszi ezt és mondtuk neki, hogy az nem egy galoppló, ne hasonlítsa hozzájuk, nem sok rá az esély hogy idegbeteg lesz.... és lám nem is lett az :) Sok díjugrató versenyt nyertek már vele és a legnyugodtabb ló akit valaha láttam :)
2012. jan. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!