Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nem baj, hogyha nem patkolják...

Nem baj, hogyha nem patkolják a lovakat? ( Többi lent )

Figyelt kérdés
Van egy lovasbirtok, ahol körülbelül 30 ló van, de nem patkolják egyik pacit sem. Majdnem minden nap, kivétel vasárnap, maximum 2x lovagolnak egy lovon. Csak körmöltetnek, de nem tudom hányszor. Amúgy meg hányszor kéne körmöltetni a lovakat? Ez attól is függ, hogy mikor " ronda " a lónak a patája? Nen baj, ha nem patkolják a lovakat? És mégy egy kérdés: Mennyibe kerül a teljes patkolás ( reszelés, formára készítés, patkolás stb. ) ?
2012. jan. 29. 15:00
1 2
 1/13 Mailerdeamon ***** válasza:

Egyáltalán nem baj, ha nincsenek patkolva ha emelett kielégítő a paták állapota.


Egy körmölés kb. 2000 Ft, a két lábra patkolás, kettőre körmölés kb. 6000 Ft, a négylábra patkolás kb. 8000 Ft. Persze ez változó, függ a kovácstól, a patkótól és hogy esetleg van-e szükség valamilyen korrekcióra, speciális patkóra.

2012. jan. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell patkolni, ha nem olyan a terep, illetve ha nem versenyszerűen csinálják.

Előző válaszához hozzátenném, én eddig mindenhol 4000-ért találtam körmölést négy lábra, patkolás kb 2000 lábanként.

2012. jan. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem baj, ha a ló nem végez kemény talajon megerőltető munkát, akkor semmi szükség rá, sokkal egészségesebb is patkó nélkül, hiszen a patkó csak meggátolja, leköti a pata természetes tágulását és összehúzódását.

6-8 hetente szokás újrakörlömtetni, természetesen ez az igénybevételtől, és a ló lábszerkezetétől, minőségétől is függ. (Embereknél is valakinek gyorsabban nő a körme, valakinek lassabban, valakinek puhább, valakinek keményebb, stb. - ez a lovaknál is pontosan így van)

Előttem már leírták az árakat, valóban nagyjából akörül forog a mai piac.

2012. jan. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A talajviszonyoktól függ, hogy patkoltatni kell -e a lovat vagy sem, valamint, ha versenyeznek vele, akkor illik. 6-8 hetente feltétlenül meg kell körmölni a lovak patáit. Mi saját magunk csináljuk , de ahhoz szükség van külön erre a célra felszerelésekre (patakés, patareszelő,csípőfogó), és nem árt, ha egy kovács is elmagyarázza, hogy hogyan a legjobb, ha nem csináltad még. A körmölés ára kb. 3-4000 Ft-tól indul, míg a patkolásé 8-15000 Ft-tól, ha nincs szükség speciális patkóra, korrekcióra. Az ár itt sem lehet meghatározó szempont, hiszen ha valaki a megfelelő szaktudás nélkül áll neki lovat körmölni, vagy patkolni, életre szóló sérüléseket okozhat.
2012. jan. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én 2003-ban patkoltattam utoljára a lovam lába mégis jó állapotban van.

Amúgy ha nincs patkolva akkor jobb a vérkeringés a patában. ;)

6-8 hetente kell körmöltetni.

hogy mennyibe kerül az kovácstól függ.

2012. jan. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha nem járnak betonos, vagy köveken, vagy akármi. Nyáron gyorsaban nő a pata. Nálunk a kovács nem mindig tesz fel új patkót, csak akkor ha már szétment az előző. Ha jó mg a patkó, akor leveszi, megigazítja a körmét, és visszarakja.
2012. jan. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. jan. 29. 21:08
 8/13 anonim ***** válasza:
ha nincsenek nap mint nap munkába és jó erős a körmük, akkor nem szükséges. Ha napi munkában vannak, akkor igen. Egy 4 lábas körmölés 8 hetente illik elvégezni, ami felénk(Miskolc környéke)4000Ft(ha több ló van és nem kell kiszállást fizetni), a patkolást is 8 hetente 12000Ft patkó nélkül.
2012. jan. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. jan. 30. 14:05
 10/13 anonim válasza:
Neeem dehogy is a patkó csak versenyre nagyon jó és ha beton úton közlekedsz a paciddal.Az én lovam mindig vasalva van mert betonon járok vele és díjugrató versenyre nagyon jó mert az éles kanyarokba nem csúszik ki olyan könnye.
2012. febr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!