Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Otthon tartod a lovad egyedül?

Otthon tartod a lovad egyedül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyanok véleménye érdekelne leginkább akik otthon tartják a lovukat.

Az én lovam jelenleg bértartásban van, de tavasztól el szeretném hozni haza. Hely az lenne, mivel van egy istállónk és nagy kert amit semmire nem használunk. A korábbi lakó gabonát termesztett rajta, nálunk csak van. Az istállót helyre kell pofozni, boxot szeretnék. Egyik ismerősöm kőműves, mondta hogy felfalazza, apa pedig megcsinálja az ajtót. Az istálló többi részébe pedig csinálnánk egy nyergest és a ház egy másik melléképületébe lenne a zabos, amire még szintén kell költeni. Be kell pucoltatni a falat és zárható ajtót tenni rá. A karámozás simán megoldható, csak akác oszlopokat kellene szereznem. Lényegében az érdekelne hogy mennyibe kerül a ló havi eltartása.

A másik probléma az hogy egyedül lenne, mert nincs másik lovunk és nem is hiszem hogy vennénk. Esetleg egy pónira gondoltam mert vele nem sok gond van, keveset "fogyaszt" és nem kell neki akkora hely.

Most havonta 25 ezer forintért tartom egy tanyán, 8 lóval és egy pónival él. Ezen a költségen szerintem lehetne faragni, de amég elkészül a hely addig sokat kellene rá költeni.

Mit gondoltok?


2012. jan. 30. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én két nagy lovat tartok 30-35e-ért havonta, de ebben benne van az állatorvos, körmölés, víz, villany is, meg minden. Viszont azt nem tudom, mennyire értesz a lovakhoz, ellátás szintjén, felismered-e, ha valami baja van, tudsz-e elsősegélyt adni, pl. görcsoldó injekciót akár, enélkül én nem vinném haza. Van, hogy órákkal később tud jönni a doki, és egy kólikánál már lehet, hogy az sok. Valamilyen társ mindenképpen kéne neki, póni, vagy szamár, ők elég kevés kaján elvannak.
2012. jan. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

szia

köszi a választ.

nem hiszem hogy elsősegélyt tudnék neki adni ilyen helyzetben, de ahol most van ott sem tudnak. a tanya tulajdonosa sem profi, igazából vállalkozás keretében foglalkozik lovagoltatással és lovak bértartásával. sportedzői papírja van. eddig mindig észrevettem ha valami nem stimmelt a lóval, mikor pl kedvtelen volt. amióta nálam van sosem volt semmi baja, nem kólikázott be, nem volt beteg, nem fázott meg tényleg makk egészséges ló. és a másik utcában van egy házaspár akik több éve tartanak lovakat és ők értenek is hozzá, szóval ők tudnának segíteni ha baj lenne.

2012. jan. 30. 10:31
 3/12 A kérdező kommentje:

olvastam hogy a szamártól több betegséget is elkaphat a ló, nem tudom hogy tényleg igy van e vagy csak ha nincs rendesen a szamár is ápolva.

azt is olvastam hogy kecske és birka is jó a ló mellé, de hozzájuk egyáltalán nem értek.

gondoltam arra is hogy esetleg vennék egy pónik vagy egy két éves csikót de a csikóval nem hiszem hogy bírnék.

150 ezerért vennék mondjuk egy nagy lovat, de ritkán kap az ember jó lovat ilyen olcsón.

2012. jan. 30. 10:34
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lenne nei a hely, de egy társ mindenképp kellene mellé. Nem Somogy-megyében laksz? Mert nálunk is 25e a tartás, 8 nagyló, egy póni+van még egy házaspárun is egy utcával arrébb:D Amúgy kb 20-25-be jönne ki havonta a ló, de sokkal több idődbe fog kerülni, nem mehetsz el nyaralni hetekre, stb.
2012. jan. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a ló egyedül van, de vannak mellette nyulak+2 birka.

Nekünk a havi tartás kb. olyan 25E Ft.

Így jónak tűnik csak ugye meg kell valósítani.

Iskola/munka mellet mennyit tudod gondozni?

Tudod mikor mi baja van? Mert gy kockázatos ha nem ismered fel pl. a kólikát.. ://

Amúgy a póni is elég sokat szokott enni. Úgyhogy ő max fűnyíró lehetne, de ugyan úgy állatorvos, kovács stb. :)

Sok szerencsét.

2012. jan. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A baj ezzel az egésszel az, hogy nem lehet így megmondani, hogy mennyi a kaja egy hónapra, vagyis le lehet osztani természetesen, de nem úgy lesz a kiadás, mint a lovardában a bértartás. Otthonra egyszerre kell megvedd hónapokra előre a szénát, szalmát, mindent, ami nem havonta lesz kevés, hanem egyszerre óriási kiadás, ennek járj mindenképp utána! Társpacit szerezhetsz bárhonnan, vannak lómenhelyek, keress olyat, aki jó helyre ad ki lovat, nem lehet ugyan dolgoztatni őket, de így, társnak nagyon jók, öreg, vagy rokkant lovacskák, csak etetni kell, biztos vannak pónik is. A "betegellátásnak" is járj utána, még mielőtt hazahoznád a lovat menj át a szomszédba, és kérdezd meg, hogy ha valami baj lenne, tudnának-e AZONNAL segíteni... Kólikánál tényleg néhány óra is számít...
2012. jan. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Mailerdeamon ***** válasza:

Havi 25 ezer forintból kijön vagy ha jó takarmányértékesítő a lovad jelentősen kevesebből is. De ne ez legyen a fő kérdés hanem az, hogy elég nagy-e a kertetek? Mindig lesz-e valaki, aki reggel és este miden áldott nap otthon lesz a lóval?


Társállatnak találhatsz örökbefogadható lovat is, amit akár ingyen megkaphatsz - azonban ne feledkezz meg a jelentős orvosi költségekről. Ha 150-ért veszel egyet az ugyan az a kategória.

2012. jan. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

igazából nem hiszem hogy el fogom tudni hozni pont a társ miatt. ott ahol most lakik, szeret lenni, de én jobban örülnék neki ha itthon lenne. a takarmány probléma megoldott mert aki eddig a földünket használta ő nem fizetett érte több éven keresztül és azt mondta hogy tud adni 10 zsák zabot szezononként 3 éven keresztül. ami nem rossz és a szénát is olcsóbban adja, pont féláron. szóval azzal sokat tudok a költségeken faragni.

egyébként a társsal lenne a legnagyobb probléma, mert egy ló társra nincs pénzem örökbe fogadás nem a legegyszerűbb és nem szeretnék több tízezret az idős beteg lóra költeni meg megszakadna a szívem ha baja lenne és ha esetlen nálam pusztulna el.

szóval hiába lenne hely és hiába tudnánk megcsinálni neki, egy társ kell és ez nem megoldott egyenlőre.

azért köszönöm a válaszokat.

2012. jan. 31. 15:38
 9/12 A kérdező kommentje:
egyébként Zala megyében lakok.
2012. jan. 31. 15:39
 10/12 A kérdező kommentje:

sok a hasonlóság, csak egy megyével odébb. nálunk a szomszéd utcába egy házaspár tart 3 lovat elég régóta és velük pl beszéltem is többször, a férfi lótenyésztő szakon végzett de nem nagyon dolgozott a szakmájában. ők mindig otthon vannak és mondta hogyha esetleg haza kerülne a lovam szívesen segít és ha baj van csak hívjam fel.

A nyaralással nem lenne probléma mert nem szoktam és igazából amióta a lovam megvan magamra alig költök, ha szabadidőm van akkor pedig vele vagyok amennyit csak lehet. Szóval ebből a szempontból nem lenne probléma. Anyukám is régóta lovagol, igy mikor én suliba vagyok ő rendezné. Lényegében a társ az egyetlen probléma.

Lenne is most pénzem arra hogy a helyet rendesen megcsináljuk mert a nyári melóból van spórolt pénzem, és talán 300 ezer forint elég is lenne.

Hogy van e elég hely a karámozáshoz, hát nyilván lehetne sokkal nagyobb is, de igazából méretre nem tudom mekkora, de szerintem ez bőven elég lenne 1-2 lónak. Tegnap megnéztem hogy pontosan mekkora is. Lényegében tudok 3 karámot csinálni. Kettő legelőset és egy homokosat. Ezek mindegyike pedig olyan 20 lépés hosszú és 15 lépés széles, szóval szerintem elég nagy. A két legelőt pedig lehetne váltóba használni. Tökéletes lenne, önkormányzat engedi, mindkét szomszéddal beszéltem nem ellenzi a dolgot.

A probléma a társ! Mert nekem annál többet ér a lovam hogy tönkre tegyem a kis lelkét és ne érezze magát jól mert egyedül van. Ez az a probléma amit egyenlőre nem tudok megoldani, mert erre nincsen elég pénzem. Nyáron mindenképpen dolgoznék megint és talán sikerülne egy ló árára összegyűjtenem, de egy pónira lenne pénz az biztos. Legfeljebb nyártól költözne Amazon.

2012. jan. 31. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!