Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bértartás. Ti melyiket választ...

Bértartás. Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

A problémám, hogy van egy 10 éve ridegtartásban élő lovam, amit most költöztetek. Sajnos a boxban unatkozik, és ilyenkor rombol, és valszeg idővel karórágóvá is válna.

Két hely közül kéne választanom:

Az elsőn jó minőségű a széna, van táp, viszont túlzsúfolt, a karámok nagyon kicsik (kb 25nm egy) és a legelő is csak 1-2 ha. De karámban akár éjjelre is kintmaradhatna a ló.

A második helyen az abrak kevésbé jó minőség. 10 hektáros a legelő, de ott éjszakára nem engedik ki a lovakat. Ami pedig nagyon nem tetszik, hogy kútból (is) itatják a lovakat (nem rendes fúrt kút, és mezőgazdasági terület, tehát tuti, hogy rossz minőségű a víz).

Tehát a problémám, hogy kicsi terület 24 órában, vagy nagy terület 12-ben legyen?


2012. febr. 1. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ridegtartáshoz van szokva a lovad, akkor a második is megfelelő lenne.

Mikor nekünk volt lovardánk, ott fúrt kút volt, a tápot előre kellett egyeztetni kellett, ki milyen fajta, mennyiségű tápot stb. ad neki, nem tudom, hogy ott hogy működik, de itt volt olyan is, aki maga vitte az abrakot, szóval szerintem te is így tegyél ha nem vagy megelégedve.

A kutat viszont nem tudom...

2012. febr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mailerdeamon ***** válasza:
Ha már az elején ilyen kompromisszumot kell kötni én egyiket sem választanám, de ha már mindenképp ezek közül kell választani, akkor inkább az első. 25 nm még elmegy, több, mint a semmi, főleg ha időnként a legelőre is kimehet. Viszont láthatólag rossz minőségű táplálékot semmi pénzért nem adatnék a lovamnak, nemhogy még fizessek is érte. Amúgy az, hogy estére boxban van számomra semmilyen hátrányt, inkább előnyt jelent. Ha szimpatikusabb a második hely vihetsz saját abrakot, csak kérdés, hogy a te lovad fogja-e megenni.
2012. febr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
a lényeg,egyik se legyen a csepeli ba-ta tanya ..
2012. dec. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!