Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora ez a marvédő? (link)

Mekkora ez a marvédő? (link)

Figyelt kérdés

[link] Néztem ezt a marvédőt, mert most másmilyen alakú van, és elég gyakran elcsúszik. Ez viszont ilyen "teli", és az ára is elég kedvező. Viszont pont az olcsósága miatt felmerült egy barátnőmben, hogy ez csak a marjára van, nem az egész nyereg alatt... Létezik egyáltalán akkora marvédő? Szerintem nem, mert ez pont arra való, hogy a magasabb marú lovakat is lehessen törésmentesen nyergelni, viszont ha csak a marjára tennénk, mégjobban megemelné az elejét...


Szerintetek teljes méretű? Szóval martól, az első kápától a nyereg végéig tart?


Egyébként ha valakinek van ilyen, írnátok véleményt?:)


2012. febr. 3. 21:15
 1/7 Mailerdeamon ***** válasza:

Nem ismerem ezt a fajtát, de az alakjából ítélve szerintem ez nem ér végig. De meg kell nézni személyesen vagy felhívni őket, hátha.


Nekem ilyen alakú volt, végigért a nyereg alatt és nem csúszott el: [link]


Nekünk jó volt a nyereg, nem törte a lovat, csak a kímélés végett tettem az alátét és a nyereg közé.

2012. febr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igeeen, ezt is néztem, ilyen van egy ismerősömnek is, és azt imádjuk mindannyian... Most ilyen puhulós, valami memóriahab félét használunk, csak az a rossz benne, hogy bár végigér, de az eleje ilyen bevágott, és ha picit is ferde, azaz nem ugyanúgy áll, akkor már hátracsúszik a nyereg... Nekünk sem töri egyébként, nincs is nagy marja, csak egyszer egy nagyon pici foltban kidörzsölte a szőrét, pedig nem is éri ott a nyereg... Mindegy, azóta teszünk alá a biztonság kedvéért. De sajnos csak úgy lehet normálisan megcsinálni, hogyha szétszedjük a mindent, szóval izzasztó, pingpong, nyereg külön, ami elég macerás egy olyan izzasztónál, amit nem csak a hevedernél kell "befűzni", hanem a felrántószíjnál is... Egy szó mint száz, elég macerás, ezért keresünk másik megoldást. Utána nézek még, hogy mik vannak, lehet az lesz, amit linkeltél:) Még elnézek majd lovasboltba is, ha a szibériai hóesés úgy gondolja:) Köszönöm a választ!
2012. febr. 3. 21:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél, formájából és árából ítélve valami kipárnázott tenyérnyi szövetdarab lehet... Bár el kell menni megnézni, de én nem ajánlanám...

Nekünk a szörfdeszka alakú vált be:

[link]


Illetve ilyet is lehet kapni, ezen még felrántószíj bújtatók is vannak:

[link]

2012. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, csak ezek már mind a drágább árkategória:S Valószínűleg az lesz, hogy elmegyek a lovasboltba, megnézem, hogy mik vannak, aztán ha nincs olcsóbban jó, akkor marad az első, amit az első linkelt. Köszönöm egyébként a válaszokat:)
2012. febr. 3. 22:05
 5/7 Mailerdeamon ***** válasza:
Szívesen. Szerintem én ennél még olcsóbban vettem hasonlót a Nagylovasban, érdemes ott is megnézni. Nyereg alatt nem valami extra vastag, kilapul rendesen, de biztos több, mint a semmi.
2012. febr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, érdemes lenne lovasok.hu apróhirdetései között is körülnézned, sok kis kincset lehet találni nagyon jó áron! :)
2012. febr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hú, tényleg, el is felejtettem:) Kösziiii
2012. febr. 4. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!