Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kérjem el a papám...

Hogyan kérjem el a papám lovascuccait? Légyszíves normális válaszokat!

Figyelt kérdés
Amikor ő lovagolt a legjobb dolgokat költötte a lovára, minden a legdrágább és legjobb minőségű volt a lovon. Nos azóta is megvan neki mindene: Nyereg, fásli, nyeregalátétek, kantár, szállító felszerelés, kötőfék...minden. De mivel nem nagyon ismerem a nagyapámat mert sosincs otthon és folyton részeg nem tudom, hogy kérhetném el tőle. Azt mondja mamám hogy valami eredményt vár, de nincs annyi pénzünk, hogy eredményes legyek. Nem tudom, tudtok-e tanácsokat adni, mert ez igazából ilyen személyes téma, de akinek hasonló gondja volt, vagy hasonló körülmények voltak, az tudna segíteni! :S
2012. febr. 4. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
mivel szeret inni le mész szia papa hoztam egy liter pálinkát kőlcsőn adnád a lovas felszerelésed
2012. febr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem szánj némi időt a papára. Mondjuk menj el hozzájuk csak úgy beszélgetni, mindenféléről, nem csak direkt elkérni a lovasfelszerelést. Ha látja hogy normális vagy, értelmes és nem csak felvágásból foglalkozol a lovakkal akkor biztosan oda fogja adni.

Legalábbis a motorkerékpároknál és azok felszereléseinél így működik. :)

2012. febr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Először kicsit meg kell puhítani a nagyapádat. Járj el hozzá, beszélgessetek, esetleg egy liter sört is vihetsz neki. Beszélgessetek a lovakról, és lassan mond el, hogy mit szeretnél. Segíts nekik, és ne hanyagold el őket. Mindenkinek megvan a gyengéje, amivel lelehet venni a lábáról. Kérd meg a nagyidat is, hogy ő is beszéljen vele, és kicsit rásegítsen. Amúgy lehet simán odaadná a felszereléseket, csak kérned kellene. De mindig viselkedj velük illendően, és kedvesen, és ha az agyadra mennek, akkor se szólj vissza soha. Az én nagyapám is kemény dió, habár ő nem iszik, hanem inkább ő maga versenyezne helyettem, de azért én is legyek sikeres. Szóval nagy elvárásai vannak velem szemben, aminek mindig is muszáj volt megfelelnem, egészen addig, amíg úgy nem döntöttem, hogy inkább kiélvezem a lovaglás, a lovak, s versenyzés minden egyes szépségét ahelyett, hogy full stresszes és ideg lennék a folytonos megfelelési kényszer miatt.
2012. febr. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem nem feltétlen jönnek be ezek a tippek, de sajnos valószínűleg ez az egyetlen megoldás. Nekem azért nem tetszik az ötlet, hogy menj barátkozni, és mutasd meg, hogy normális vagy, mert kettőtök közül neki kéne azt bizonyítani, hogy normális, nem neked... Egyébként menj le, vagy egyszer, mikor józan, hívd ki a lovadhoz, mutasd meg, és mondd, hogy szeretnéd elkérni a felszereléseit. Vigyáznál rá, de sajnos nem vagytok olyan anyagi helyzetben, hogy újat vegyetek, és ő már úgysem használja, plusz neked is jól esne, hogy "megörökölhetnéd" az ő felszereléseit...
2012. febr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy papámat már kidobta mert állandóan ordibált. A napját a kocsmába kezdi és az összes pénzét oda veri kiv. ha éppen elutazik. Nem szívesen mennék hozzá félek tőle ami szerintem érthető. Szerinte én nem vagyok az unokája mert nem hasonlítok apámra, így az ő szemében én egy senki vagyok. Volt hogy leültünk és beszélgettünk a lovakról de körülbelül következő nap nem emlékezett rá. Egyszer megígérte hogy kimegy. Én éppen nem voltam kint és az egyik lovas hapsi zavarta el mert ordibált...Viszont a cuccai nagyon kellenének, mert a lovat amelyiket lovagolom nincsen csak ratyi balesetveszélyes felszerelései.

Viszont szereti ha érdeklődnek iránta és amit csinált mert nagyon szeret dicsekedni. Mamámat megkértem hogyha jön hozzá papám akkor hozzon képeket a lováról mert állítólag egy nagyon gyönyörű fekete ló volt, és még sose láttam, csak festményen. Mamám azt mondta tuti hogy az összes létező fényképét ide fogja hozni szóval...Szerintetek ez jó kezdetnek?

2012. febr. 4. 18:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Az:)) Nem a legbecsületeseb doog, de sörrel megpróbálhatnád lekenyerezni:D Vagy ckérdezd meg, hogy nemm-e cseréli el a lovas cuccokat, valami piára, vagy szívességre.
2012. febr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mailerdeamon ***** válasza:

Szerintem tisztább és egyszerűbb, ha egyszerűen csak odamész és megkérdezed. Ha jól értem nem kell hogy örökbe adja, elég kölcsön is.


Amúgy az sem biztos, hogy egyáltalán jó állapotban vannak a felszerelések ha nem ápolta őket rendszeresen.

2012. febr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Beszélgess előtte vele és kérdezz tőle sok lovakkal kapcsolatos dolgot amire tudja a választ :D nagyon szeretnek a nagypapák magyarázni dolgokat ! :D
2012. febr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És feltűnne neki egyáltalán, ha mamád odaadná neked a cuccokat? Gondolom nem a nappali közepén tartják... Ha elzavarta már otthonról mamád, mert üvöltözik, akkor lehet fel sem tűnne neki, ha nem lenne meg pl a nyerge, bár ez egy elég hülye ötlet, ne próbáld ki... Beszélgess vele, és kérd el, de lehetőleg legyen józan... Szerintem nem fogja kib*szásból direkt megtartani magának, mikor semmi szüksége rá..
2012. febr. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na igen a cuccok állapotára én is gondoltam. Ugyan is szerintem kb. 20 éve porosodnak a garázsba, bár nem hiszem hogy különösebb baja lenne bárminek is. Anno biztos tip-top állapotban voltak mert nagyon vigyázott rájuk, de azóta kérdéses...Nem akarok piával incselkedni mert annak nem lenne jó vége. Igen nem örökbe kellenének. De biztosan észre venné mert egyik nap józan állapotába valaki eszébe juttatja a dolgokat és jaj nekem, de főleg mamámnak. Szóval akkor szerintetek is a beszélgetés lenne a legjobb? :) Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2012. febr. 10. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!