Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ágaskodás ellen mit lehet tenni?

Ágaskodás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A lovam szerencsére nem szokott ágaskodni, így a kérdésem csak elméletben szól. Tudom, hogy mikor ágaskodik a ló, nem szabad sem a szárba, sem a nyakába kapaszkodni, mert könnyen hátra lehet így esni. Viszont mi van, ha mikor elkezd ágaskodni, vagy csak így megpróbál, szóval így éppen felemeli az elejét, hogy azzal a lendülettel nem csak előredőlni kicsit, hanem a le is nyomni a nyakát... Ez megakadályozná valamelyest az ágaskodásban?
2012. febr. 4. 21:54
1 2
 1/13 Ajsa ***** válasza:
Hajtani hajtani hajtani. Menet közben nem tud ágaskodni. Ha fölágaskodott hajolj előre, próbáld a súlypontotokat megtartani a földhöz közel...
2012. febr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mailerdeamon ***** válasza:

Nem tudod lenyomni a nyakát. :)


Ahogy írták, erőteljesen előre kell hajtani, vagy a fejét az egyik szárral határozottan oldalra húzni (egész a csizmádig).

2012. febr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ejjha:| Örülök, hogy nincs ilyen szokása:| De legalább tudom, mit csináljak, ha mégis:D
2012. febr. 4. 22:23
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Le is csúszdázhatsz a farán :) Hajtani előre, előredőlni, lazára engedni a szárat, és ha teljesen elhatározta, hogy hanyatt vágja magát, akkor tényleg csússz le a farán, mert különben alákerülsz, és az nem jó.

Ez a szár behúzás a csizmához is jó ötlet, de ezzel is el lehet esni. Mondjuk ágaskodásnál ez mindig benne van a pakliban.

2012. febr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Mailerdeamon ***** válasza:
Ha lecsúszol a farán szinte biztos, hogy alákerülsz, ráadásul az "elhatározás", hogy hanyatt esik a pillanat századrésze alatt történik meg. Ha attól tartasz, hogy elesik (mert mondjuk csinálta máskor is), ugorj le róla oldalt, rúgd el magad messzire.
2012. febr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyik irányba húzni a szárat, mert a lónak a nyaka az egyensúlyozó rúdja, és ha azt kibillented, akkor muszáj a földre érkeznie. Valamint ha oldalra fordítod a fejét, akkor sem bír ágaskodni. Mindig előre kell hajtani.
2012. febr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én a lecsúszásnál attól félnék, hogy ha esetleg mégsem esik hátra, akkor jól felrúg...
2012. febr. 4. 22:58
 8/13 Mailerdeamon ***** válasza:
56%

Így van, valószínűleg pont a hátsó lábai alá érkeznél. Butaság lenne.


Velem esett már hanyatt ló, egy pillanat alatt történt, szinte csak azt vettem észre, hogy már a földön vagyunk, nem volt idő ilyesmin filozofálni.

2012. febr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

Előrehajtani és remélni a legjobbakat. :-))

Az oldalra lefordítással nem feltétlenül érdemes próbálkozni, van olyan ló, amelyik pont ezért fog elfeküdni. Főleg, ha már jó nagyot ágaskodott, onnan könnyen borul. Kis ágaskodásnál megoldás lehet. De igazából az egyetlen valódi segítség az erőteljes előrehajtás.

2012. febr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az előre hajtás nem feltétlen jön be. Az én lovam is kezdte a hisztit, adtam neki szárat, hajtottam előre, elkezdett tolatni, és felállt két lábra. Bármennyire is hajtom előre, tolat.

De én abban a pillanatban el is engedtem a fejét, lehet nem is fogtam a szárat, térdem szorított. Aztán mikor újra négy lábon volt már össze is szedtem. Azt nem tudom, hogy mikor fogtam megint rövidebb szárat, de úgy jött...

Ezt megcsinálta egyszer, utána pálca is volt nálam, és mikor másodszor is megcsinálta ráhúztam a farára. Nah, az óta nem is próbálkozik. :)

2012. febr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!