Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehetne ilyen szerződést írni?

Lehetne ilyen szerződést írni?

Figyelt kérdés

Ismerősünknek vannak lovai, de mivel elég idős így nem lovagol rajtuk meg ilyesmi. Ellátja és utána kint vannak a karámba.

A kedvenc lovamra lehetne olyan szerződést írni, hogy csak én gondozom meg lovagolom meg ilyesmi? És ha pl. akkor történik vele valami amikor én vagyok vele a karámba akkor azt én állnám. Szóval 100%-os felelősséget vállalnék érte. És az ehhez (lovaglás,parelli stb) szükséges dolgokat én venném.

Természetesen a többi ló alól is kiganéznék meg megetetnék. Meg segítenék takarmányt betakarítani, szénát pakolni meg ezeket. Bár ezekben eddig is segítettem.


2012. febr. 5. 13:28
 1/5 Mailerdeamon ***** válasza:
66%

Persze, hogy lehet. Írjátok le, hogy mikor, milyen gyakorisággal és milyen körülmények között dolgozhatsz a lóval és mit nyújtasz cserébe. Ha csak te szeretnél vele dolgozni, azt is érdemes belefoglalni, nehogy más is igényt tartson a lóra.


Azt viszont nem tartom szerencsés megfogalmazásnak, hogy "ha történik valami a lóval, amikor vele vagy" akkor annak az esetleges orvosi költségét te állod, mert vita forrása lehet. Egyszerű példa erre a sántaság: mitől lett sánta? Hogy bizonyítható? Ki fog fizetni? Fogalmazzatok inkább úgy, hogy ha a ló egészségkárosodása a használatra visszavezethető okok miatt alakul ki, akkor vállalod az anyagi következményeket.

2012. febr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
vedd meg a lovat és nem kell semmi más szerződés!
2012. febr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: Köszönöm a segítséget! :)

Második: Sajnos meg venni nem tudjuk, és amúgy se hiszem, hogy eladná.

2012. febr. 5. 14:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha alapból ilyen a kapcsolatotok minek szerződés? Ha mindig mindent megcsinálsz, meg segítesz neki?

Csak kérdezz rá, vagy mondd meg, hogy cserébe szeretnél lovagolni. Ennyi.

2012. febr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mailerdeamon ***** válasza:
Azért kell a szerződés, hogy később egyik felet se lehessen támadni, illetve biztosítva legyen hogy azzal a lóval csak ő foglalkozik. Szép dolog a szóbeli egyezség, de ha bármilyen körülmény megváltozik vagy történik valami a lóval akkor csak cigánykodás lesz belőle.
2012. febr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!