Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ijedezésben is "utánozzák"...

Ijedezésben is "utánozzák" egymást?

Figyelt kérdés

Ha egyébként halál nyugodt lovacska, de ha sokat van kint olyannal, aki félreugrál mindentől, meg hatvanszor el kell menni valami mellett, hogy ne nézze meg, stb, de csak hisztiből, szóval egyébként nem ijedezős. Azt is eltanulhatja? Mert már kérdeztem itt, hogy rácsreszelést, vagy csipkedést, és azt mondtátok, hogy igen. Ezt a nem megyek el dolgok mellett-et is elnézheti másoktól? Mert eddig egy méterre a traktor mellett is elment, most meg fogja magát, és kikerül valamit, amit kinéz magának, de nem ugrál el, meg meg sem ijed tőle, és semmi más nincs ott, mint ezelőtt, de néha eljátssza, hogy nem akar elmenni mellette.


Lehet, hogy csak "én látom bele", de nekem tök olyan, hogy bizonytalan olyankor, mint az embereknél is, mikor valakit szó szerint majmol, de nem biztos benne, hogy hogy kéne csinálni...


Erről leszoktathatom egyébként annyival, hogy határozottan előre lovagolom, és ha nem megy el mellette, kiskörökkel sokáig, amíg békén nem hagyja, lovagolok mellette? Mert egyébként tényleg nem fél tőle, meg semmi, meg soha semmitől nem volt ijedezős, nekem csak ez jutott eszembe...


2012. febr. 6. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy a ló hisziből fél! Vagy fél valamitől, vagy nem, de persze az is előfordul, hogy egy addig ártalmatlannak tartott tárgyhoz negatív tapasztalat társul, és aztán félni fog tőle. Extrém esetben előfordulhat, hogy szimulál, de azt egy valamirevaló lovasnak észre kell vennie.

Továbbá a ló nem képes absztrakt módon gondolkodni, tehát minden egyes traktor más neki.

Ebből következik, hogy korlátozott módon van csak rá hatással más lovak viselkedése. Ha ménesben van, és egyikük-másikuk elmenekül egy tárgy elől, akkor valszeg a többi is követni fogja, egyszerű csordaszellem keretein belül. Viszont egyedül, maximum elővigyázatos lesz, potnosan azért, mert személyesen nincs negatív tapasztalat az adott tárgyal kapcsolatban.

2012. febr. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A traktornál arra gondoltam, hogy pl lovas alatt elment három hónapja egy dolgozó traktor mellett úgy, hogy a füle botját nem mozdította. A másik is nyilván fél tőle, de nem úgy, hogy most megverték, és fél az ostortól, hanem kiszúr valamit magának, ami mellett az adott edzés alatt már hatezerszer elment, és most kiszúrja, és nem akar elmenni mellette, erre gondoltam, hogy ezt eltanulhatja-e tőle, hogy így megnézeget valamit, ami eddig is tök ugyanúgy volt ott, ráadásul tényleg egy halál nyugodt ló, tehát nem ijedezik a hangoktól, vagy bármitől, ami változott odabent, szóval sehol semmi ilyen, és most elkezdte ezt, pedig a hely ugyanaz, a környezet ugyanaz, és tényleg semmi az ég adta világon nem változott.
2012. febr. 6. 12:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt inkább terepen tanulhatja el mellőle nem a karámban.


Ha a ló fél elmenni pl egy álló nagyponyvás autó mellett, akkor addig csináljuk, míg el nem megy mellette. Ha nyeregből nem megy, akkor leszállok, megpróbálom elvezetni mellette, megszagoltatom vele stb. Ha elment mellette, akkor megdicsérem. Akkor tanulja meg, hogy kibújhat ez alól, ha rá van hagyva, hagyod elmenekülni mellette, ha inkább másfelé mész, akkor megtanulja, hogy ettől félni kell, meg azt is, hogy sztrájkkal elérhet dolgokat.

2012. febr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem hagyom rá nyilván, de mit mondtam, ő nem ijedezős, most kezdte ezt el, de természetesen nem hagyom rá. A kérdés az volt, hogy a másiktól elnézheti-e ezt úgy, mint a csipkedést és a többi rossz szokást, amit láthatóan azóta űz, mióta egy bizonyos lóval van. (Nem tartásra és egyébre utalok, csak hogy egyértelműen eltanulja a másiktól.) Az, hogy más hogy lovagolja a lovát, abba nem szólhatok bele, de egyébként más sem hagyja rá, de az a paci ilyen, kicsit önfejű, de természetesen így is nagyon szeretjük.
2012. febr. 6. 12:54
 5/5 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

El is tanulhatják egymástól és a lovast is próbára teszik időnként. Nekik ez egy nagy műsor amit ilyenkor levágnak és bizony szeretik közösen előadni a darabot. :)


A határozott előrelovaglás jó, ezenkívül úgy tudod megakadályozni, hogy nagyon belelovallja magát és körbetáncolja az adott tárgyat, hogy az ellenkező oldalra állítod a fejét és a külső oldali csizmádra ráhajlítod. Vagyis elfordítod tőle, így nem tudja megbámulni. Persze ha olyan a helyzet meg is állhattok és megnézhetitek, megszagolhatjátok közelről.

2012. febr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!