Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat szeretnék venni de nem...

Bulaz kérdése:

Lovat szeretnék venni de nem tudom mennyi zabot adjak neki naponta a lo napi 2x-3x járna terepre, félvér lóról lenne szó, kb 6-10 éves korig, és nincs legelő akkor kb mennyi zabra van szüksége? Napi hány kg-ra?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 08:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen magas, hány hg körül van. Persze az is fontos hogy milyen kondiban van.... egy 150cm marmagas lónak ami kb 400-450 kg napi 4 kg áztatott zabra van szüksége (reggel 2- este 2 kg ). Széna kb 6-8 kg naponta.

Ha ennél magasamm mondjuk 160-170 cm akkor 2,5 kg-tól 3-3,5 kg-ig zabot terjedőleg lehet adni neki a zabot és a tápot, a szénát meg 8-10 kg-ig terjedőleg... viszont ezt így látatlanban nemigazán tudom elmondani.... de ha nincs legelő akkor nagyon magas fehérje tartalmú, jó minőségűt kell neki venned!!! És azért nem árt ha néha friss füvet is kaszáltatsz neki .

2012. febr. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Hát ha napi 2-3x jár terepre (na de mekkora terepre?), akkor olyan 2,5 fándli lemegy reggelire és vacsorára is, meg adj neki tápot is, abból olyan csapott fándlival reggelire és vacsira is. Szóval az napi 5 fándli zab, meg 2 csapott táp. Kilóba nem tudom mennyi, de ez a mennyiség nálunk 2 napi kaja, igaz sokkal kevesebbet dolgozik a ló.


Széna is mindig legyen előtte. Ha legelő nincs is, akkor is szükség van karámozásra és ott is legyen előtte mindig elegendő széna és víz (lehet kapni fedett tárolókat, ahonnan tud szálazni).

2012. febr. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
heti 2x-3x járnék terepre
2012. febr. 9. 09:21
 4/17 anonim ***** válasza:
Na azt a baromságot rögtön tölöd is az elmédből, hogy mnagas fehérjetartalmú táp kell neki... Pont, hogy tilos olyat adni, csak és kizárólag akkor adunk a lónak sok fehérjét, ha a fehérjeigénye nyilvánvalóan megnő, ez lehet vemhesség, szoptatás, vagy igen erőltetett munka.
2012. febr. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
akkor éves szinten hány mázsa zabot vegyek?
2012. febr. 9. 10:35
 6/17 anonim ***** válasza:
kb. 1488 kg , ha havonta 124 kg-ot etetsz ami napi szinten 4 kg-ot jelent
2012. febr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

az nem tul sok?

és ha néha tudok adni zöldet is neki

2012. febr. 9. 15:17
 8/17 anonim válasza:
talán eg kicsit sok de nem annyira olyan 3.2kgra az én lovam is annyit kap 7 éves viszont ha sovány akor adj neki 6kg-ot
2012. febr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
hát ha használod akkor az egyáltalán nem sok, ha munkában van muszály neki a zab, ha csak állna és egyáltalán nem lenne lovagolva akkor lenne elég neki kizárólag a szálas takarmány, de egyesek szerint még akkor is kell neki naponta minimum 0,5-1 kg zab :/
2012. febr. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

én napi 2kg számoltam kb?

az ugy reális nem?

2012. febr. 9. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!