Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy éves csikónak szabad...

Egy éves csikónak szabad tanítani trükköket?

Figyelt kérdés

pl. térdelést, vagy meghajlást, esetleg spanyol lépést

valamint szabad futószárazni meg parellizni?



2012. febr. 9. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad, túlterheled az inait, ízületeit. 3 éves kora előtt ne csinálj vele nagyon semmit, csak szoktasd kézhez, emberhez, meg kötőféken vezetéshez, pucoláshoz, esetleg körmöléshez. De mindenféle extra dolog káros lehet.
2012. febr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és a vezetgetés? Parellizni sem szabad?
2012. febr. 9. 16:19
 3/10 anonim ***** válasza:
a parelli igazából játék,de igaz,hogy nem lehet túlterhelni
2012. febr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi van a vezetgetéssel? Az nem terhelné túl a lábát, ugyanolyan mintha magától sétálna, csak közben megszokja, hogy te is vezeted. Persze nem napi több órákat, csak egy 5-10 perceket, vagy még annyit sem.


Parellizni annyit tudsz vele, hogy a 7 játékból megcsinálsz egyet kettőt, de az, hogy azokat ki tudd próbálni már kell egy alapképzés a lónak. (pl. hosszú vezetőszáron is teljesen nyugodtan jön utánad)

2012. febr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt hogy érjem el?
2012. febr. 9. 19:54
 6/10 Mailerdeamon ***** válasza:

Térdelést, meghajlást meg ezeket a semmire nem való kunsztokat én kihagynám az életéből még kb. két évig (a magam részéről igazából élete végéig is). Vezetgetni szabad, sőt kell is, megkötni ugyan úgy. Lábakat felvenni, simogatni minden porcikáját.

Futószárazni tilos még legalább másfél, de inkább két évig.

Mivel ő még egy kisgyerek szintjén van minden foglalkozást néhány percig szabad csak végeztetni vele naponta. Nem tudom ezek a parellis játékok miből állnak, de kis körön nem mozoghat, nem terhelheti egyik oldalát/lábát sem jobban mint a másikat.

2012. febr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Rebce ***** válasza:
Egy csikót 3-4 éves korában kezdünk el belovagolni, vagyis akkor kezdhetünk el vele dolgozni. Csatlakozom az előttem szólókhoz, tehát egy csikót semmiképpen sem szabad terhelni, ha túlterheled, könnyen előfordulhat, hogy 6-8 éves korában már nyomorék lesz. Hagyd, hogy a megfelelő ütemben fejlődhessenek a csontjai, inai, izmai!
2012. febr. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5%
A tatámnál a pónicsikókat mi lefektettük néha...egyhéten egyszer, h ne is rontsuk és az inat kíméljük...Lehet futószáraztatni, hisz akkor csak szalad, persze sokat ne, meg inkább annyira nem érdemes tanítgatni, majd ha nagyobb lessz, inkább szoktasd magadhoz..pl. én játszottam egy kettő éve a csikómmal és elfordultam és hopp már a hátamra ugrott, hát az Angol telivéreket már korán kezdik belovagolni, de ők arra vannak tanítva...iz is szomorú hát és így elrontsák a lábt, kocsiba se ajánlom mert megerőlteti a lábát és megfog neki hajolni! (:
2012. febr. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Előző: Futószárazni nagy hülyeség, TILOS, mert amellett, hogy csak fut, magához képest kis körre van kényszerítve, ami megterheli az egy oldalon lévő lábakat, inakat, csikó korban amikor meg nő főleg vigyázni kell rá...

Egy angol telivért meg igen, hamar kezdenek el belovagolni, de 4-5 évesen már selejtezik ki őket (ha nem hamarabb) mert olyan hamar és hirtelen kaptak túlzott terhelést, hogy konkrétan sokuk 5 éves korára már HASZNÁLHATATLAN.

2012. febr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mailerdeamon ***** válasza:
100%

Az angol telivért ne keverjük bele mert az egy extrémen korán érő fajta. Nem a korai munkába vétel miatt mennek tönkre hanem a felelőtlen futtatás miatt. Sok pályán futott telivér később még militaryban is kiválóan megállja a helyét.


Viszont félvér csikót futószárazni 2,5 éves kor alatt tilos. Nem egyszerűen fut, hanem körön fut ahogy előttem is írták és ez nagyon nagy terhelést jelent számára.


"pl. én játszottam egy kettő éve a csikómmal és elfordultam és hopp már a hátamra ugrott"

Igen, ez a következménye a pacikákkal végzett abszolút értelmetlen játszadozásnak. Nagy poén amikor egy kifejlett állat ugrál, ágaskodik rá az emberre puszta szórakozásból.

2012. febr. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!