Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ti lovatok hogyan kommunikál...

A ti lovatok hogyan kommunikál veletek? (inkább közvélemény kutatásnak szánom)

Figyelt kérdés
inkább közvélemény kutatásnak szánom :) Kíváncsi vagyok hány ember érti a lova jelzéseit
2012. febr. 12. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Néha küld egy SMS-t.
2012. febr. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többi ló, nonverbálisan, mutogat ha úgy tetszik.
2012. febr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

jah SMS nekem is érkezett xD


Úgy értettem, hogy milyen jelzéseket ad :)

(én és a fogalmazótechnikám :D )

2012. febr. 12. 18:33
 4/11 A kérdező kommentje:
Hogyan mozgatja a füleit, milyen állásban áll, hova néz stb
2012. febr. 12. 18:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Én alapvetően érzem, hogy megvan köztünk a kapcsolat, mikor vele vagyok. Nem tudom miért, néha odabújik, néha hátranéz, ha ápolom, ilyenek... Úgy érzem, hogy figyel rám, nem olyan, mintha egy fadarabot vakargatnék. És akármilyen hülyén is hangzik, egy jól eltöltött nap a lovammal később egy jó emlékként vagy élményként "jelenik" meg, szóval mikor nem így belegondolok, csak úgy visszagondolok a napomra, olyan, mintha a barátaimmal lettem volna valahol, szóval ilyen tök élménydús, akkor is, ha csak ültem mellette, és néztem..:)
2012. febr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Apró jelzésekkel, fül és testtartással, néha rötyög, ha olyan a kedve, ha tudja, hogy répa van nálam, akkor kunyerál. Ahogy a lovak kommunikálnak egymás közt.
2012. febr. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nem tom csak szimplán tudom, hogy mit akar igaz már 13 éve az enyém uh. volt időnk össze szokni. :D
2012. febr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Már eleve röhögnek, amikor meglátnak, ezzel kezdik, ha kimegyek hozzájuk. Aztán mind dugja a fejét, körbeszimatol, van, hogy a kezemet is megemelik, hogy símogassam őket. Ha vakargatom, ők is elkezdenek nyalogatni, főleg a kancáim. Beledugják az orrukat a zsebembe, hogy mit hoztam. :-)

Lovagláskor ha vezetem ki őket mondjuk a karámba, nem is kell vezetni, állnak szépen a box előtt felnyergelve, aztán amikor szólok, hogy gyere, már indulnak is utánam. Ha megállok, megállnak, ha továbbmegyek, indulnak.

Amikor pucolom a patájukat, már adják is a soron következőt. Az egyik kancám megcsinálta, hogy épp végeztem az egyik lábával, de csörgött a telóm, ő meg ott állt percekig a felemelt lábával, ami következett, várta, hogy újra rá figyeljek. :-))

2012. febr. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Minden ló ugyanúgy kommunikál. Testbeszéddel. Ez nem egyedenként változó.
2012. febr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 x) ***** válasza:
A ló minden egyes eszközével kommunikál veled. Csak észre kell venni. :)
2012. febr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!