Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért keresnek sokan kifogások...

Miért keresnek sokan kifogásokat a tereplovaglás "ellen"? Indoklás lent

Figyelt kérdés

Pl az ilyenekre gondolok: most túl hideg van, most túl meleg, jajj sáros, csúszik, most fúj a szél, most hó van, jajj göröngyös a talaj


Ezek csak az időjárásra vonatkozók: aztán itt van a másik féle kifogás: tele a segge, fél a madártól, jajj megijed...stb stb


Felénk csak dombok-hegyek vannak, egy jó sarkas patkóval vígan el lehet közlekedni, akár sár van, akár hó. Ha az ember ismeri a környéket, akkor tudja hol van feljárva az út, hol lehet göröngyös és azt vagy kikerüli vagy lépésben megy.

Engem pl a csak az extrém meleg és a szakadó eső tud visszatartani, más nem. Tudom, hogy sokan vagyunk még így, most az ilyen "félős" vagy mimóza lovasokra vagyok kíváncsi. Előre is köszi a válaszokat.


2012. febr. 13. 13:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni, milyen idő/körülmények férnek bele még neki. Csak azért jöttél, hogy elmondhasd, milyen bátor lovas vagy?

Szerintem becsülendő, hogy ha valaki nem érzi biztonságosnak a dolgot, akkor belátja, és nem csinálja "csakazértis", hiszen ha ő fél, bizonytalan, akkor tényleg veszélyes lehet magára meg másokra is.


Azt ismered, hogy "Ha körülötted mindenki pánikol, csak te állsz középen hidegvérrel, akkor nem biztos, hogy bátor vagy, lehet, hogy csak nem fogtad fel, mekkora a veszély"?

Szóval nem azt akarom mondani, hogy jujj, ez milyen veszélyes, csak azt, hogy a tereplovaglás lényege az lenne, hogy élvezze az illető. Ha ő nem élvezi valamilyen körülmény miatt, akkor minek menjen?

2012. febr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hacsak a tereplovaglás ellen keresnének... Ezek a szegény lovak egész nap bent vannak az istállóban, aztán amikor végre kimehetnek egy kicsit, akkor nyugtalanok, ugrálnak össze - vissza.
2012. febr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezek udvariásságból gyártott kamu indokok. Mondhatná azt is, hogy: nem és húzz már el onnan a pcsába, nebosszantsd tovább, csak akkor meg megsértődnél. Na látod, ezért mondja azt inkább, hogy nem, mert hideg van. Kapcsolni kéne, hogy a nem nemet jelent!
2012. febr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Mailerdeamon ***** válasza:
67%

Én alapvetően három indokot tapasztaltam:


1. aki idomítómunkát végez, esetleg drága lova van ritkábban jár terepre. A terep jórészt csupán kikapcsolódás lónak és lovasnak, ráadásul nagyobb a sérülésveszély. Azt meg tudom érteni ha emiatt csak hetente mennek ki.


2. A lovas fél mert bír a lovával. Ők jellemzően semmilyen idomítómunkát nem végeznek csak terepen kóricálnak vagy a karámban körbe-körbe. Terepre csak akkor megy, ha nem fúj a szél, nem csöpörög az eső, nincs a csapatban ideges ló, nincs nagy forgalom, stb.


3. Aki csak jó időben lovagol. Kellemes 30 fok, napsütés. Lusta magára venni még két pulóvert és folyton sír, hogy jajj lefagy a keze, lába, orra, stb. Miután télen nem igazán lovagol, tavasszal átkerül a második kategóriába, mert nem bír a lovával.

2012. febr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én csak terepen szeretek lovagolni, lehetőleg hegyvidéken. Karámban viszont nem, úgyhogy ez a másik véglet.
2012. febr. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Vagy tényleg fél a tereplovaglástól, vagy nagyon félti a lovát, és a hó, a göröngyös talaj, a csúszós utak és a sár nyomós okok, hiszen balesettel végződhetnek akármilyen meglepően is hangzik kedves kérdező. A saját lovam bánta előző hétvégén amikor a HÓ alatt nem látszódott a GÖRÖNGY azért mert HIDEG miatt megfagyott a talaj. Nem utolsó sorban két lovasnak a lova majdnem elcsúszott a CSÚSZÓS TALAJ miatt. Még októberben esett egy lovas a SÁR miatt. Ennyit erről. Ezt nem te fogod eldönteni, hogy ki mikor és miért nem megy ki lovagolni. A lovasok ezt nagyon jól tudják, hogy mi kell a lovuknak és meddig akarnak elmenni.

Ennyit nekünk a téli lovaglásról, tavaszig fel sem ülök a lóra.

2012. febr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Mailerdeamon ***** válasza:

Itt most nem arról van szó, hogy a kérdező meg akarja mondani, hogy ki mikor menjen lovagolni, hanem hogy tényleg nagyon sokan félnek kimenni a lovukkal és nem azért, mert féltik a lovat, hanem mert a ló tele van, mert fúj a szél, stb, vagyis félnek. Ez igaz a karámos munkára is, nem csak a terepre. Sokaknak a lovaglás egy kellemes hobbi, semmi több, ezért nem hajlandóak érte semmilyen kellemetlenséget elviselni. Ezért van sok lovas nyáron és kevés télen.


A téli lovaglásról:

Mindenki ismeri a környezetében a talajviszonyokat, meg azért terepen elég ritka a felszabdalt talaj, többnyire egyszerűen csak kemény. A lóval télen is dolgozni kell, és télen is kell terepre menni attól függetlenül, hogy hó van vagy sár van - ami ugyan úgy van a lovaglókarámban is hacsak nem milliós lovaglópályáról beszélünk. Egyszerűen csak oda kell figyelni, ismert terepre kell menni és tudni kontrollálni a lovat, hogy ne vigye el a lovast kőkemény talajon, ne okozzon váratlan meglepetéseket. Ettől függetlenül bármikor, bárkivel történhet baleset, lesántulhat a ló nyáron is a göröngy miatt, nem csak télen. Ez butaság, nem ok arra, hogy télen ne lovagoljunk.

2012. febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
De ez pontosan ok. Ugyan is nyáron a talaj nem fagyott és nem olyan kemény, a földes részek sokkal homokosabbak nedvesebbek, mint télen amikor sza*rá van fagyva a talaj és a lónak esélye sincsen. Nyilván akármikor lesántulhat de ha nem muszáj nem teszi ki az ember egy fölösleges sántulásnak a lovat. Az meg hogy a talaj nem göröngyös az hülyeség. Ahol lovarda van és lóval járnak terepre ott göröngyös ezt senki ne mondja nekem hogy focipálya egyenességű a talaj a lovarda környezetében. De persze mindenki maga dönti el, hogy mikor minek teszi ki a lovát, úgyse itt lesz eldöntve.
2012. febr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Mailerdeamon ***** válasza:

Akkor ti fagyban (vagyis cirka két hónapig) nem ültök lóra?


Azt, hogy a ti istállótok mellett milyen a talaj nem tudom. Nálunk teljesen sík, egyenes, nem szabdalt. De kemény, akár a karámban. És lovagolunk, de nem azért, mert le akarjuk sántítani a lovunkat, hanem mert nem nyárra vettük a lovat, hanem egy életre.

2012. febr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem ez a véleményem az egészről: Rossz idő nincs, csak gyenge lovas!


Mondjuk az extrém időjárási viszonyokat tényleg úgy kell bevállalni, hogy mérlegelni kell, mit kockáztatunk. De én télen is lovagolok ugyan úgy, bár kevesebb vágtát vállalok be. De a lényeg, hogy a lovon ülök!

2012. febr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!