Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A Póni Klubbos versenyeken...

A Póni Klubbos versenyeken tényleg nem lehet használni ínvédőt/fáslit?

Figyelt kérdés

Át fogunk menni a Gyeposzból a Póni Klubb Szövetséghez, és most olvastam a szabályzatot, miszerint a díjlovas versenyszámokban nem használhatunk(!), csak melegítéskor. Igaz ez? Nem a ló érdeke a legfontosabb? Meg azt is olvastam, hogy zablagumit sem lehet használni... Mit befolyásolhat a versenyen a zablagumi?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2012. febr. 13. 20:00
 1/7 Mailerdeamon ***** válasza:

Díjlovasok versenyben nem használhatnak ínvédőt és fáslit. Nem tudom a Gyeposznál hogy volt, de ez elég általános elvárás. Azt az 5 percet kibírja a ló anélkül, ráadásul amelyik ló összeveri a lábát annak meg lehet nézni a pontszámait.


A zablagumi egy kicsit befolyásolhatja a ló fordíthatóságát.


Amúgy ez semmi, reiningben pl. ki is kell venni a zablát a ló szájából, hogy a bíró meg tudja nézni, tényleg olyan típust használ-e a lovas, ami megengedett.

2012. febr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mailerdeamon ***** válasza:
Most nézem hogy a Gyeposznál is tilos az ínvédő és a fásli és kizárólag csikózabla használható. Nem a Póni klubbal van a baj, ezek reális elvárások.
2012. febr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszi. Eddig a Gyeposznál ügyességi versenyeken vettem részt (könnyű, nehéz), tehát nem díjlovaztam.

Köszi a választ, így más világos :)

2012. febr. 13. 20:11
 4/7 Mailerdeamon ***** válasza:
Szívesen, sok sikert! :)
2012. febr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Rebce ***** válasza:
100%

Díjlovaglásnál, akármilyen kezdő szint is, ezek tiltva vannak, hiszen a szakágnak az az elvárása, hogy a lovak mindenféle "fölösleges" felszereléstől mentesen legyenek bemutatva.

Az ínvédőt/fáslit nem szeretik, mert befolyásolhatja a ló mozgását, és előnyben részesítik a csikózablával lovagolt lovakat (nyilván a nagydíj kivétel), hiszen minden bonyolultabb zabla arra utal, hogy a ló nem egyszerű lovaglású (nyelvez, rohan, stb.)

Mikor életemben először voltam versenyen (Póni Klub), akkor indultam a díjlovaglásban, és edzőm azt mondta, hogy megkérdezte, és tehetek a lóra fáslit. Ezek után kizavartak a négyszögből, hogy tekerjem le a ló 4 lábáról azt, ami nem oda való. Hát kicsit sem égtem, tényleg... Szóval igen, tilos :)

2012. febr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Jujj, szegény... :( Neked is köszi, tanultam belőle :) Amúgy ugye nem zártak ki?

2012. febr. 13. 20:25
 7/7 Rebce ***** válasza:
Nem, nem zártak ki, sőt megnyertük az ifi kategóriát, de annyira égett a pofám... :)
2012. febr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!