Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor lehet vezetni a csikót...

Zoli 31 kérdése:

Mikor lehet vezetni a csikót vezetőszáron?

Figyelt kérdés
2012. febr. 13. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor megtanítod rá. Pár napos korában akár már kivitelezhető, noha sok értelme még nincs.
2012. febr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Rebce ***** válasza:
Én azt hiszem, hogy három hónapos korában kezdtem el tanítgatni, amikor még követi az anyját, nem kóborol. Így egyszerűbb dolgod van, hiszen az anyja vezeti. Viszont figyelj rá, hogy sose húzd meg az elején nagyon a fejét, attól megriadnak. Ha elindul mondjuk ügetésben, fuss vele, ha lemarad, ne sürgesd! Amikor megszokja, hogy valaki megy mellette, és már tudja, hogy hol van a vezetőszár vége, akkor lehet komolyabban irányítgatni.
2012. febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a mellette futás nem a legjobb. Az anyjával megtanítani tényleg könnyebb. Valaki vezeti az anyját valaki meg a csikót. Ahol lovagolok ott szoktak csikóztatni meg régebben belovaglás is volt, ott valaki még megy a csikó után is, ha kell akkor hajtja mert előfordul h tolatni kezd v egyszerűen nem akar menni. Az előfordul, hogy ha igen megrángatja magát akkor másnap fáj a tarkója. Azért érdemes minél előbb elkezdeni, mert akkor még nem olyan erős és könnyebb vele.
2012. febr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazából bármikor el lehet kezdeni, először csak ismertetni a kötőfékkel, had szagolgassa meg, aztán óvatosan, mindenféle erőszak nélkül rátenni a fejére, majd 5 perc múlva levenni, másnap 10 percig rajtahagyni, és így tovább fokozatosan már bármeddig rajta maradhat a kötőfék, hogy később se legyen belőle gond.

Vezetgetni először majd kötőfékkel próbáld meg, amint tesz a kért irányba egy lépést, azonnal dicséret. És vezetőszáron is úgy érdemes, hogy pl. amikor kiteszitek őket karámba, akkor az anyját vezeti valaki elöl, a csikót pedig szorosan mellette / mögötte. Ez azért jó, mert természetesen is követné az anyját, így végülis az irány az adott, de mégis a kötél másik végén ott vagy te, ami megint egy új dolog, és még meg kell szoknia :) Sok sikert

2012. febr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

20:32-es vagyok.

Még annyi hogy a kötőféket én minden kivezetésnél és bevezetésnél rárakom igaz h nálunk nem a karámra nyílik a boksz, de még akkor is érdemes rárakni és kivezetni ha csak 10 méter az egész. Az enyém így hamar megszokta hogy ha ki akar menni akkor előtte kötőfék és csak utána. Most már maga dugja bele a fejét a kötőfékbe. A volt gazdája eljött látogatóba és meg is lepődött hogy magától bújik bele a kötőfékbe

2012. febr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mailerdeamon ***** válasza:
Minél korábban, annál könnyebben megtanulja. Ártani nem árt nap néhány perc gyakorlás egészen kiscsikónál sem, ráadásul ez az előszobája a megkötésnek. Érdemes sok időt fordítani rá, hogy a hat hónapos csikó már ne vergődjön a vezetőszáron vagy ha megkötik.
2012. febr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!