Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő míg?

Mennyi idő míg?

Figyelt kérdés

-hozzám szokik?

-megszokja, hogy csutakolják?


4 éves shetlandi póniról van szó.

4 napja van nálunk, az előző helyen nem pucolták..nem vezették..csak tartották. Ha pucolni akarom menekül..Minden nap 4-5 órákat vagyok kint vele. Száron már szépen jön mellettem. Ha így 4-5 órákat vagyok kint vele körülbelül mennyi idő míg teljesen hozzám szokik? Nem azt kérem, hogy napra pontosan mondjátok meg, csak körülbelülre. :)



2012. febr. 15. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ , menyire mennek a kitűzött feladatok vele zökkenőmentesen , ha minden simán megy akkor előbb elfogadja az álláspontodat . Lovanként változik de kb 1,5-2 hónap alatt be kell állnia a csatasorba.
2012. febr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csökkentsd ezt az időt, amíg vele foglalkozol, főleg, ha ezelőtt nem kapott hasonló képzést, túl sok lesz ez neki egyszerre. Elég ha egyelőre napi 15-20 perceket tanulgattok, vezetgeted, megszagoltatod vele a kefét, néhányszor végighúzod a hátán, stb. De semmit sem szabad ráerőszakolni, még azt se szokta meg, hogy az új helyén van, nem kell mindjárt napi 4-5 órákat gyötörni...
2012. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mailerdeamon ***** válasza:

Többször kevesebb idő tényleg jobb lenne neki, bár nem biztos, hogy a kérdező egyben érti azt a 4-5 órát.


A lényeg, hogy egyszerre ne kérj tőle sokat, nem tud még sokáig koncentrálni, nem tanulta meg. Az ellenkezés annak a jele is lehet, hogy agyban fáradt.


Ha vezetni szépen tudod, az már nagyon jó. Sokszor álljatok meg, induljatok el, forduljatok jobbra-balra, léptesd el oldalra, simítsd át a nyakát, hátát, farát, lábait.


Képtelenség megmondani, hogy mikorra fogja teljesen megadóan tűrni mindezt.

2012. febr. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

8-as kört szoktunk menni mind a 2 irányból.

Nem egyben értem a 4-5 órát. hazajövök eszek ki megyek hozzá megsimogatom vezetgetem egy picit majd be jövök. A maradék idő meg olyan, hogy ott vagyok körülötte..néha oda jön megszagol akkor megsimogatom és tovább áll. Nem nyüzstölöm. :)

2012. febr. 15. 19:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Értem, az úgy akkor jó. :) "Passzívan" ott lenni, tehát csak ücsörögni a karám mellett, bemenni hozzá a bokszba, ilyenek azt lehet nyugodtan, addig is szokja a jelenlétedet, könnyebben összeszoktok, mintha csak akkor látna, amikor feladatot is kap.
2012. febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!