Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rajtengedély vizsgával kapcsol...

Rajtengedély vizsgával kapcsolatos kérdések, Ki jön 2012 májusában letenni Budapesten? (Díjugratás.! )

Figyelt kérdés

Kérdéseim:

1. Elméletiben nehezek vannak?

2. Hány akadály van?

3. Nehéz megjegyezni az akadályok sorrendjét?

4. Budapesten fedettben van a vizsga?

5. Nagyon rossz szemmel nézik ha a kengyel becsúszik?

A válaszokat előre is köszönöm!



2012. febr. 15. 18:15
 1/5 Mailerdeamon ***** válasza:

Én nem megyek, de a szabályzat választ ad néhány kérdésedre:


Pesten elvileg a Nemzetiben van a vizsga, Pest környékén Ócsán és Sóskúton.


Díjugratásban: 8 db 80-as akadály.


Leginkább a lovas ülését és a lóra gyakorolt befolyását, a megfelelő szármértéket, a kengyelhosszt, stb-t nézik, nem azt, hogy ütöttél-e.


A kötelező irodalom a Rajtengedélyvizsga című könyv. Nagyon alap dolgok vannak csak benne. Az ajánlottak között vannak már komolyabbak, pl. A jól képzett lovas, Némethytől a Díjugratás vagy Müselertől A lovasoktatás kézikönyve. Én az utóbbit nagyon ajánlom, rendkívül hasznos olvasmány minden gondolkodó lovas számára.

2012. febr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És ha valaki eltéveszti a sorrendet, attól még átengedik?
2012. febr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mailerdeamon ***** válasza:

Ezt nem írják, de szerintem alapvető elvárás lehet, hogy aki versenyre készül (hiszen azért vizsgázik hogy indulhasson) képes legyen egy egyszerű pályarajzot memorizálni.


De itt a részletes szabályzat: [link]

2012. febr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi :) És igen, elvileg kizárás van ha pályáttévesztünk.. ez rajtengedélyen is így van?:O
2012. febr. 15. 20:04
 5/5 anonim ***** válasza:
persze, de a pályát csak nem felejted el...
2012. ápr. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!