Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik a jobb zabla?

Melyik a jobb zabla?

Figyelt kérdés
hackmore vagy a pálcás zabla

2012. febr. 15. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
A hacka az a zabla nélküli kantár...
2012. febr. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Roppant becsapós kérdés. :))
2012. febr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Rebce ***** válasza:
100%

Majdnem bedőltem neki!


Ha viszont komolyan kérdezted: a hackamore zabla nélküli kantár, sokkal finomabb műszer, viszont kanyarodni nehezebb vele.

A pálcás zablát akkor alkalmazzuk, ha gyakran megesik, hogy áthúzzuk a zablát a ló száján, vagyis a ló beharapja a zablakarikát. Ilyen esetekre megfelelő a zablagumi is. A pálcás zabla plusz segítséget nyújt, ha a ló nehezen fordítható.

2012. febr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lótól függ. pálcás, csikókra vagy fordulásban problémás lovakra van. Hackamore meg arra jó, hogy enegedékeny finom szájú a lovad ezért nincs szüksége zablára..Nem tudom milyen lóra kell nekd de eggyiket sem ajánlom.13/L 8éve lovagolok:) /saját lóval/
2012. febr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mailerdeamon ***** válasza:

Vitatkoznék: ha a ló átengedő és finom szájú tökéletes számára a csikózabla. A hackamore inkább a szájproblémás lovaknak nyújthat megoldást. Azonban nagyon finoman kell vele bánni, sem kezdő lónak, sem kezdő lovasnak nem való. Csúnya vége lehet egy-egy erősebb segítségadásnak, véletlen belerántásnak.


A pálcás zabla a fordulást segíti főleg csikóknál, problémás lovaknál, illetve én általában azzal futószárazok.

2012. febr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utólsóval értek egyet.
2012. febr. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Rebce ***** válasza:
Mailerdemon-nal értek egyet...
2012. febr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!