Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell egy lóval menni?...

Hogyan kell egy lóval menni? Hogy indul el? Hogyan kanyarodik? Hogyan lehet sebességfokozatot váltani?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 19:12
1 2
 1/14 Mailerdeamon ***** válasza:
97%
Jó vicc, hogy mi majd egy könyvet ide leírunk neked. Inkább vegyél egyet.
2012. febr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"Sebességfokozatot váltani" xD

Ez annyira aranyos volt! :D


Az előttem szólóval egyetértek, menj el a legközelebbi lovas boltba, és vedd meg az első kezedbe akadó "LOVAK" című könyvet, abban elég sok minden benne lesz, nem csak a lovaglással kapcsolatban :)

2012. febr. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 x) ***** válasza:
Szerintem az ilyet azért nem lehet csak könyvekből megtanulni :) inkább iratkozz be egy lovasiskolába. Annyira nem horribilis összeg, főleg ha érdekel a téma. Ott legalább tapasztalatot is szerezhetsz. :)
2012. febr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Feladtad a leckét.

Menni: Lehet vele lépni, ügetni,vágtázni. Mind a 3 jármódban (sebességben) eltérő szárhosszúságot fogunk a kezünkbe.Ez lehet rövid, hosszú vagy valahol a 2 közötti átmenet. Ez az irányíthatóság érdekében történik.

Elindulás: a 2 lábaddal nyomást gyakorolsz az oldalára (nem durván csak határozottan) + a derekaddal megtolod egy kicsit. Ezt úgy képzeld el , mintha kiakarnád lökni magad alól a lovat.A kezed e közben, független a szájától, tehát nem fogod vissza hanem engeded elindulni.

Kanyarodás: Ez bonyolultabb , bármennyire is hihetetlen ha jobbra akarsz fordulni akkor nem a jobb szárat kell húzni mert akkor elsodródik a ló ellenkező irányban. A következő képen kell jobbra: A bal szárat szorosan ráhúzod a nyaka oldalára (nyakélére egész pontosan) és közben a bal lábaddal (csizmáddal) nyomást gyakorolsz az oldalára ,közben a jobb szárral "állítod" vagyis eléred azt , hogy jobbra nézzen ettől elfog sodródás mentesen fordulni.

sebbeségváltás: A ló tempójánál elsősorban úgymond az "iram" számít.Ez annyit tesz , hogy mondjuk X idő alatt x távot tesz meg. mindenjármódnak

2012. febr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
folyt köv: minden jármódnak megvan szabva az optimális iramszáma. Ezt lehet fokozni illetve rövídíteni. De pl Ha lépésből átváltasz ügetésbe , az már egyfajta "sebességváltás". jobban nem tudom elmagyarázni.
2012. febr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Az igen. Király vagy öcsémm! xDDD
2012. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

20:17

köszi

ilyenekre gondoltam, nem arra, amit az első 2 írt

írhatnál még, hogy hogyan kell sebességet váltani, megállni, meg ilyenek, nem kell ide könyvet leírni, csak ezt a pár egyszerű momentumot, meg ahogy menni kell egy lóval azt leírni, csak kíváncsiságból, kipróbálni nem akarom

2012. febr. 18. 08:25
 8/14 anonim ***** válasza:
Szívesen! Azt hozzá teszem , hogy ezek csak az alapok. Am kíváncsi lennék azoknak a barmoknak is a véleményükre, akik lepontozták a jó választ.... Várom milyen hibákat követtem el. Írjátok már le ha kérhetem!
2012. febr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Mailerdeamon ***** válasza:
46%

Oké, te kérted.


"Menni: Lehet vele lépni, ügetni,vágtázni. Mind a 3 jármódban (sebességben) eltérő szárhosszúságot fogunk a kezünkbe."

Nem fogunk eltérő szárhosszúságot. Vagy te díjlovas versenyen látod pl. ahogy a lovas igazgatja a szárhosszt?


"Ez lehet rövid, hosszú vagy valahol a 2 közötti átmenet. Ez az irányíthatóság érdekében történik."

A szárhossznak semmi köze az irányíthatósághoz.


"Kanyarodás: Ez bonyolultabb , bármennyire is hihetetlen ha jobbra akarsz fordulni akkor nem a jobb szárat kell húzni mert akkor elsodródik a ló ellenkező irányban. A következő képen kell jobbra: A bal szárat szorosan ráhúzod a nyaka oldalára (nyakélére egész pontosan) és közben a bal lábaddal (csizmáddal) nyomást gyakorolsz az oldalára ,közben a jobb szárral "állítod" vagyis eléred azt , hogy jobbra nézzen ettől elfog sodródás mentesen fordulni."

Angol lovaglásban a fordulatok alapja, hogy a belső csizma körül fordítjuk a lovat. Ha te a fent leírt módon korrekt fordulatokat tudsz lovagolni, azt megnézném, mert ezek szerint feltaláltál valami újat! :)


"De pl Ha lépésből átváltasz ügetésbe , az már egyfajta "sebességváltás"."

Nem feltétlenül.


Tudod az a baj, és ezt írom a kérdezőnek is, hogy ilyen alap dolgokat teljesen felesleges leírni. Aki semmit nem ért a lovagláshoz, az egész ott kezdődik, hogy mi az a ló, mik a jármódok, mik a felszerelések és mire jók, hogyan ülünk a lovon, milyen segítségek léteznek és hogyan kombináljuk őket, stb, stb. Ez egy hónapokig tartó folyamat, mire a gyakorlatban is megérti, mi az hogy a belső csizma körül fordul a ló, vagy hogy mi az az állítás, vagy félfelvétel.

2012. febr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szárhosszúság (szármérték) igen eltérő a különböző jármódokban!!Vágtában te ugyanolyan , szármértékkel lovagolsz mint lépésben ?(szabad lépés mondjuk nem összeszedett lépés)Ügetni is úgy kezdesz , hogy egy picit előrébb nyúlsz a száron nem?? nyílván minél hosszabb a szár annál nehezebb megvalósítani a helyes szársegítségeket és irányítani is! Abban igazad lehet , hogy nem írtam az irányításhoz oda, hogy a derék is szerepet játszik, ez tényleg fontos! Fordulás: Igen a belső csizma köré HAJLÍTJUK bordából ez így van de ha fordulásán (lásd pl hátra arc)vagy egy egyszerűbb pl átváltás, nem húzod rá a külsőt és nem zár a külső csizma akkor csak megtörik a nyaka,elmegy a vállán. A belső kéznek állító, csizmának pedig hajlító szerepe van.De mindig a külső(ellentétes) szárral fordítjuk a lovat

Azért írtam , hogy lépésből ügetésbe mert az ügetés egy magasabb ,gyorsabb jármód mint a lépés. A kérdező nyelvén ez a "sebességváltás".


Ha ennyire jól tudod akkor ,ennyit te is leírhattál volna neki én legalább vettem a fáradtságot.Ha meg nem akarsz nem kötelező válaszolni kedvesem.


Ui: Díjlovaglásban Pl a sörényélen előre nyúlni feladat is szármérték változással jár.

2012. febr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!