Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovak tényleg megérzik hogy...

A lovak tényleg megérzik hogy éppen milyen az ember hangulata, vagy hogy beteg?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm mindig arról beszél hogy a lova mennyire megérzi hogy milyen a hangulata meg ilyesmi. Én nem igazán értek a lovakhoz de érdekelne hogy igaz-e :)
2012. febr. 17. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
csak az egyszarvúak:)
2012. febr. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
az állatok többet megéreznek mint mi. kutyák is pl. de szerintem ehez kell egy barátság. egy sima iskolalo lehet nem fog törödni vele ha beteg vagy de ha ideges vagy megérzi.az idegességet mindegyik minden körülmény között megérzi.
2012. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 x) ***** válasza:
100%

A legtöbb ló igen. Főleg ha elég jó a kapcsolata az emberrel.. például a barátnőm lova előbb érezte hogy barátnőm babát vár mint ő maga :) állandóan a hasát szagolgatta például. Meg kezesbárány volt kb végig a 9 hónap alatt, pedig egyáltalán nem az a fajta.

Egyébként mikor eltört a karom az én lovam is ilyen megtestesült nyugalom volt. (De lehet, hogy volt benne egy kis bűntudat is mert róla estem mikor eltört a kezem :D)

Meg a legtöbb ló alapvetően megérzi a másik hangulatát, mert ők így (is) kommunikálnak egymással. Ha például ideges vagy, a ló is az lesz, ha félsz az átragad a lóra is.

2012. febr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Megérzik. A félelmet különösen jól felismerik, és ha a lovas nem tudja leküzdeni a félelmét, a ló is be fog pánikolni. Ezért kell mindig nagyon nyugodtnak és csendesnek lenni körülöttük/közöttük, mert hihetetlenül jól kiszűrik a hangulatváltozásokat. Az én lovam azt is érzi, ha épp lusta vagyok, és nincs igazán kedvem lényegi idomítómunkát csinálni vele, olyankor ő is betompul. Nyilván a hangulatok megjelennek a lovas tartásán, így lovaglás közben egyfajta testbeszédből veszi le a ló, hogy mi a helyzet a lovassal, de ez a dolog földről is működik. Úgy olvasnak az emberek jeleiből és érzéseiből, mint a nyitott könyvből.
2012. febr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mailerdeamon ***** válasza:
Abból érzik meg a bizonytalanságot, a haragot, a gyengeséget, a félelmet ahogy bánsz velük. Te is rögtön érzed mindezt az embereken még ha azelőtt soha nem is láttad őket, elég csak megfigyelni a testtartásukat vagy a hangjukat.
2012. febr. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
még be sem lépek az istálóba a lovaim tudják ,hogy milyen a kedvem!!!
2012. febr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon.

Az enyém ha csak belépek az udvarba ahol tartjuk máris tudja, hogy mi van velem.

Pl: kedden lesérültem lábra. Mikor vezettem ki ápoláshoz annyira figyelmes volt meg minden.

Igaz már 13 éve egy csapat vagyunk. :)

2012. febr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!