Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell beállítani a...

Hogyan kell beállítani a kengyelt?

Figyelt kérdés
nekem ugy mondták hogy közvetlen a tövéhez odarakom a középső ujjam és ha elér a hónaljamig akkor jó. de nekem hosszúak a lábaim akkor is ugy kell, hogy a honalljamig vagy hagyjam hosszabban a kengyelt?
2012. febr. 17. 21:13
 1/5 Mailerdeamon ***** válasza:
Nem, ez csak egy támpontot ad, de a megfelelő hosszt nyeregben ülve tudod csak beállítani. Ha iskolalovagláshoz kell akkor lógasd le a lábad, ülj mélyen a nyeregben, a kengyelt pedig állítsd be úgy, hogy kb. a bokádig érjen. Ha pár centire kiemelkedsz a nyeregből meg tudod állapítani, hogy kényelmes-e.
2012. febr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 x) ***** válasza:
70%
Ahogy jónak érzed, mindenkinek máshogy kényelmes, van aki föntebb, van aki lejjebb szereti. Egyébként érdemes megjegyezni hogy hanyadik lyukra szoktad állítani (bár én kb 2 éve ugyan azokkal a nyergekkel lovagolok, és mégsem tudom megjegyezni melyiken hanyadik lyuk :D)
2012. febr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Ja és még valami: egyfajta cél legyen, hogy minél hosszabb kengyellel tudj lovagolni, tehát mindig inkább hosszabbra hagyd, mint rövidebbre. A kezdők úgyis mindig felhúzzák, nem csoda hogy nehezen megy a lovaglás. Kicsit lovagolj kengyel nélkül is, azután fogod csak igazán érezni, hogy mennyire rövidre van állítva.
2012. febr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
rendben értem :) köszönöm mindkettőtöknek :))
2012. febr. 17. 22:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon igaz, hogy érdemesebb hosszabb kengyellel lovagolni, mert mélyíti az ülésedet.

Már nagyon sok év lovaglás és versenyzés (díjugratás) állt mögöttem, amikor elmentem egy jónevű edzőhöz díjlovaglást tanulni. Azzal kezdte, hogy visszaültetett futószárra és három lyukkal hosszabb kengyelt csatoltatott velem. Az első órán nem értem el a kengyelt egyáltalán. Pár nap múlva teljes természetességgel lovagoltam a hosszú kengyelben. Nem a lábam nőtt meg egy hét alatt. :-))

2012. febr. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!