Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jól csináltam? Szerintetek,...

Jól csináltam? Szerintetek, így elérhetem, hogy ne legyen ilyen hanem türelmesen várja a kaját amit kapni fog?

Figyelt kérdés
A lovam egy kicsit agresszív természetű (most került hozzám) de dolgozok rajta. Ezen kívül egyik jellemzője a mohóság és a türelmetlenség a kajával. Nos, nem akarom úgy oda adni neki az almát vagy szalmát, hogy közbe döngeti a box ajtaját és sunyítva kapkod a fejével. Ki találtam azt, hogy oldalt állok a lónak és a kaját a hátam mögött megfogom lefelé, vagy oldalra nézek és megvárom amég abba hagyja a sunyítást, és lecsillapodik. Mindig igyekeztem akkor oda adni a kaját amikor így viselkedik, hogy rájöjjön arra, hogy nem fogja azzal a viselkedéssel megkapni. Nem mondom, hogy 5-6 alkalommal túl sokáig juthat az ember, de csak akkor adtam oda, ha megállt és a fülei már nem sunyítottak. Szerintetek, így elérhetem, hogy ne legyen ilyen hanem türelmesen várja a kaját amit kapni fog?
2012. febr. 18. 19:58
 1/6 Mailerdeamon ***** válasza:
Szerintem ez így jó lesz, de nyugodtan tarthatod úgy a kaját ahogy szoktad. Úgyis tudja hogy ott van, ennek ellenére várjon csak türelemmel.
2012. febr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is ez egy egész jó módszer, de nekem egy kicsit ez úgy hangzik, mintha félnél tőle (?) - ezt nem szabad látnia rajtad. Én is így szoktam etetni a türelmetlen lovakat, vagyis az ajtóban állok, a vödröt olyan helyre teszem, ahol nem éri el és jelzem neki, hogy adjon helyet. Mivel új lóról van szó és még talán nem ismerted ki eléggé, jó ha van nálad egy pálca vagy valami, amivel rácsaphatsz, ha esetleg bajba kerülnél. Semmiképp se hagyd, hogy megközelítsen, vagy rádforduljon, ilyenkor komolyabb büntetést is kaphat, de egy pár alkalom után általában megtanulják a rendet. Ha viszont később már helyet hagy neked, de még mindig sunyít, akkor inkább ne kezdeményezz a kelleténél nagyobb veszekedést (itt a pálcára gondolok), mert csak feleslegesen felpiszkálnád. Ez az utóbbi csak etetésre - itatásra érvényes. A legfontosabb, hogy a távolságot tiszteletben tartsa és biztonságban kijuss a boxból. Az etetés mikéntje egy elég kényes téma, függ a lótól, a szomszéd lótól, az istállótól (box/állás)...
2012. febr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Szegény lovacska nagyon ki lehet éheztetve ,ha a szalmáért toporzékolnia kell! Az én lovaim csak az abrakra reagálnak ott is csak izgulnak ,és nem toporzékolnak!
2012. febr. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem, nincs kiéhezve, csak szimplán mohó, bármi ami kaja. A sót is ha megkapja addig nyalja amég el nem fogy, ellentétben más lovakkal akik csak bele bele nyalnak.

Annyira nem vagyok veszélybe mert nem konkrétan harap, inkább csak csipkedni próbál, de akkor kap is. Azért állok neki oldat mert a lovaknál a szemben állás agresszív viselkedést, támadást jelent. A féloldalt állás pedig nyugalmat. Azért van a hátam mögött a kaja, mert akkor sokkal idegesebb mint ha elől van, nem tudom miért, talán akkor nem látja annyira. Nem mozdulok, nem is lépek el, mert akkor észre venné, hogy félek, szóval inkább marjon egyet belém aztán kapja meg a magáét minthogy azt lássa félek. :) Köszönöm a válaszokat, ezek szerint akkor ez működhet! :)

2012. febr. 19. 13:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó megoldás, de ha ennyire ,,agresszív" az étellel kapcsolatban talán az is megoldás, ha nem veszel róla tudomást, amíg ezt csinálja, és addig játszod ezt a nemlétezel dolgot, amíg az abba nem hagyja, és csak akkor kapja meg. De ha látod hogy lenyugodott, miközben eszik, dícsérd is meg! :)
2012. febr. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azóta is csinálom vele. :) És már egész ügyes! :)
2012. febr. 28. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!