Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik izmokat mozgatja meg a...

Melyik izmokat mozgatja meg a lovaglás?

Figyelt kérdés

Szeretnék sportolni valamit, és hosszas gondolkozás után a lovaglás mellet döntöttem,ugyanis imádom a lovakat,és mozgás céljából is jó. Ettől a sportol csinos leszek comb és fenék tájékán?

15/L



2012. febr. 19. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

UUUURRR ISTEN. Ugye Te szőke vagy?!


""Szeretnék sportolni valamit, és hosszas gondolkozás után a lovaglás mellet döntöttem"" Ebben nem te sportolsz hanem a ló. Te csak ülsz rajta , persze mozognak bizonyos izmok de egyáltalán nem sportszerű.


""Ettől a sportol csinos leszek comb és fenék tájékán?"" A Ló biztos hogy csinos lesz mert ő fog téged cipelni és mozogni. De te tizedére sem fogsz annyira csinosodni ettől mint mondjuk a fitnesztől.

2012. febr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mailerdeamon ***** válasza:
86%

Ha el is mész lovagolni ezt azért a lovardában ne nagyon hangoztasd, jó?


Combra, vádlira és karra fog rakódni bőven izom ha könnyen izmosodsz, de a hasadat, a derekadat és a válladat is megdolgoztatja. Ha csak csinos szeretnél lenni tornázz inkább, a lovasoknak ugyanis az a célja, hogy megtanuljanak lovagolni és nem az, hogy jobban nézzenek ki.

2012. febr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló: Ne beszélj már hülyeséget ha kérhetem! "Te csak ülsz rajta" xd na persze fasza vagy.


A lovasnak is egyaránt sporttolás ,mivel a lovas fizikai jelzésekkel is befolyásolja a lovat és nem mindegy , hogy ezeket , hogyan /milyen formátumba valósítja meg. A ló mozog ,mert a lovas mozgatja! A lovaglás komoly szellemi és fizikai sport egyaránt, lehet erről vitatkozni de nem érdemes csak azt kérem gondolkozzunk mielőtt kijelentünk valamit!

Kérdező: Ahoz , hogy valami látszata legyen ennek az egésznek sok év kell, de ha csak ezért akarnál lovagolni akkor lebeszélnélek róla.

2012. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első, inkább ülj fel egyszer a lóra, és próbáld ki, aztán jelentsd ki. Csak ennyit fűznék hozzá a bugyuta kijelentésedhez:)


Kérdező, hát, biztos mozgat valamit, de ha tényleg inkább csinosodni szeretnél, akkor tornázz, vagy mozogj valami mást...

2012. febr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem-Nem félre értitek! Egyáltalán nem azért csinálom :) ! Imádom a lovakat! Csak ez még egy plusz jó dolog,hogy átmozgat is..

Első:Képzeld ültem már lovon és nem kicsit volt izomlázam! ..

Én arra lettem volna kíváncsi,hogy pontosan melyik izmokat dolgoztatja meg.. szóval ne rám mond ,hogy szőke szerintem..

2012. febr. 19. 16:28
 6/10 Mailerdeamon ***** válasza:
73%
Na, hát ott mozgat meg ahol izomlázad volt. :)
2012. febr. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem leginkább a combizom belső részét mozgatja meg, legalábbis nekem mindig ott lelhető fel az izomláz :)

De valójában egy nagyon felfrissítő sport, szinte minden izmot átmozgat valamilyen szinten :) Ezért olyan egészséges a lovasok többsége (természetesen megfelelő életmód mellett, tehát dohányzás, alkohol nélkül)

2012. febr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Hát elég keményen tud fájni tőle a comb az biztos :D mikor elsőnek lovagoltam megmozdulni nem bírtam :D
2012. febr. 19. 18:08
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Igen, ez így szokott lenni, de az a jó! :D Legalább tudod, hogy jól csináltad!
2012. febr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy már leírták a belső combizmot nagyon föleg a kenygelnélküli lovaglást, a vádlit,hasizmot,derekat,karizmot,én még a vállamat és a hátamat is szoktam néha érezni.
2012. febr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!