Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell megtalálni a...

Hogyan kell megtalálni a lóval azt a bizonyos kapcsolatot?

Figyelt kérdés

eddig mindig ment. valahogy ráéreztem erre az egészre :) de ma nem nagyon jött össze... állandóan szorakozott velem és olyan érzés volt mintha le se sza*ná hogy rajta vagyok... meg amikor elkezdtem tanügetni, rögtön felkapta a fejét és össze vissza kezdett menni... :(

köszi a válaszokat előre is 14/L


2012. febr. 19. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nem így megy... Nem kell minden alkalommal "megtalálni" a "hangot"... Van egy adott kapcsolatotok. Valószínűleg a pacinak sem volt túl jó kedve az adott alkalommal, és te sem voltál a legtürelmesebb. Néha összejön ez így, máskor majd jobb lesz. Nem lesz mindig ugyanolyan, sem ugyanolyan jó:)
2012. febr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Mailerdeamon ***** válasza:
57%

A ló és közted munkakapcsolat van, akárcsak a kollégák vagy osztálytársak között. Még a legjobb kapcsolatban is előfordul, hogy néha nem találjátok a közös hangot, valamelyikőtöknek rossz napja van.


Azonban az is lehet hogy most jött rá, hogy kibújhat a munka alól, próbálkozik megúszni. Soha ne hagyd rá, az oktatód majd segít hogyan lovagold amikor így viselkedik.

2012. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk is szokott lenni, hogy egyik nap egész jól teljesítünk, máskor meg mintha egy csikót lovagolna egy kezdő... Ez valahogy ilyen, bárkinek lehet rosszabb napja. Ha egyszerre van kettőtöknek (netán még az edzőnek is) akkor elég kellemetlen.
2012. febr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Neki is lehet rossz napja...:)

Amúgy meg időbe telik, mire kialakul az a kapcsolat, talán évekbe is.

2012. febr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Tanulj meg lovagolni, és ne a kapcsolatot keresd, ha tudsz lovagolni, magától megtalálod a kapcsolatot! Amíg a lovad többet tud, mint te, addig ne keresd a "bizonyos" kapcsolatat. Amíg nem tudod, hogy mit keresel, addig hogy várod, hogy az bekövetkezzen!
2012. febr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszönöm első négy válaszolónak :)

utolsó: tudok lovagolni, egyszerűen nem találtam meg. előtted levőknek igaza van nem lehet mindig mindenkinek jó napja. azon kívül nem kellene ilyen lekezelőnek és kioktatónak lenned !

2012. febr. 21. 15:26
 7/10 Mailerdeamon ***** válasza:
Az utolsóval valamilyen szinten egyetértek. A jó kapcsolat záloga, hogy a lovadat engedelmességre bírod - akkor is, ha bal lábbal kelt fel és pont csak ahhoz van kedve hogy leszarja a fejedet. De mivel nem vagy még jó lovas, ezért valamilyen szinten a ló kedvére is rá vagy bízva, de azért hallgass az oktatódra, tanulj és próbáld meg korrigálni a lovadat.
2012. febr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

utolsó: sajnos nem saját ló, hanem a lovardáé ,mert oda járok lovagolni. sajna nincs saját lovam :(

nem kapom egymás után kétszer ugyanazt a lovat, de rajta már ültem jópárszor és most fordult ez elő először.

2012. febr. 22. 17:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, akkor érthető a dolog! :) Még nagyon sok idő, mire összeszoktok. Egyébként velem is hasonló volt a helyzet. Nekem sincs saját lovam, és bár a lovardában azért én nagyjából ugyanazon a lovon ültem, mégis az elején nagyon nehéz volt. Az első nap, amikor szabadon mehettünk a pályán, nagyon nehezen boldogultam vele. Az istennek sem akart arra menni, amerre én, és alig tudtam elindítani ügetésbe! :) Aztán teltek a hónapok és szépen összeszoktunk, a lovacska is megszeretett és azóta már nem kell vele "birkózni".


Úgyhogy ne aggódj, csak kitartás kell hozzá és előbb-utóbb meglesz a kapcsolat. Ami szerintem még segít, az az, hogy lovaglás előtt és után te szerszámozod, ápolod meg ilyesmi.

2012. febr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
utolsó: köszönöm a választ :)) igazad lehet, mert előtte most kicsit megkéstem és nem én ápoltam meg szerszámoztam... és most hogy előtte nem én ápoltam akkor viselkedett így. köszi mindenkinek :)
2012. febr. 22. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!