Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi ez a nagy parelli és trükk...

Mi ez a nagy parelli és trükk imádat?

Figyelt kérdés
komolyan ezzel van tele minden lovas blog meg minden, hogy: Parelli, répabot, meghajlás, csatlakozás meg még a fene tudja mi.. Annyira pff nem is tudom.. az elején nem volt vele bajom a 7 játék egyikét ki is próbáltam a lovammal, de nagyon nem volt jó (ló ez nem birka) és mióta megy ez a "Ha nem vagy parellis akkor egy hülye állatkínzó vagy" szöveg azóta egyenesen utálom..
2012. febr. 24. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy mesterségesen generált divat, aminek alapja a pénz, hiszen rábiggyesztenek egy 1000Ft-os kötélre egy parelli jelzőt, és máris 5000Ft. Sajnos pont azok a jellemtelen ostoba divatmajmok fogékonyak rá, akinek amúgy tényleges tudás nincs, arcuk viszont nagyon is, ezek pl az általad is említett zablafóbiások. Nem tudom ki hogy van vele, de én pl már kifejezetten letagadom, hogyha parellizek, mert ezek a bizonyos emberek annyira levitték a színvonalat, hogy szégyen.
2012. febr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Van aki így csinálja, van aki úgy. Szerintem semmi baj a parellivel, mert magam is szimpatikusnak tartom, mert nagyon jó alapot adhat nyers lovak kiképzésénél a klasszikus kiképzéshez.

Viszont amikor oda-vissza mennek a le meg beszólogatások, azt nem bírom.

Sokan félreértik a parellit, mert tutujgatásnak hiszik, pedig szabályokon alapuló következetes nevelés és bizony néha belefér az is, hogy néha eljárjon a kiképző keze.


Vannak olyanok, akik túlzásba esnek, mert hiányos a tudásuk és képesek állatkínzónak beállítani a klasszikus lovasokat.

2012. febr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=m2yfVycl4j0

vele mondjuk nincs bajom, de Fb-os divat majmok... -.-"

2012. febr. 24. 22:26
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy van néhány olyan ember a világon, aki tényleg hihetetlen tudással rendelkezik ezen a téren és - mint pl. Mounty Roberts - fantasztikus dolgokat ért el vadlovakkal.

A baj ott van, hogy valóban a néhány hozzáértő mellett ez az egész átment valami divathóbortba, és minden lovastudás nélküli, lóhoz semmit nem értő ezzel kezdett "foglalkozni", mert semmire nem jutottak. Így se, csak a szerencsétlen, elfogadó és birkatürelmű lovaik elviselik a hülyeségüket.

Én igazán tisztelem a tudást, de az állítólagos természetes lókiképzők 99%-a annyit ért a lovakhoz, mint én mondjuk a zsiráfokhoz.

Azért is hülyeségnek tartom egyébként, mert amíg egy frissen befogott vadlónál valóban segítség lehet a módszer helyes és tudatos alkalmazása, addig egy emberek között felnőtt, normálisan szocializált, istállózott, karámozott csikónak erre semmi szüksége nincs. Ha elképzelem, hogy nézne rám bármelyik lovam, ha elkezdeném - csatlakozás címén - zavarászni egy körkarámban, hááááát.... Az én lovaimnak szólok és odajönnek akkor is, ha a legelő másik végén tartózkodnak. Ha leszállok róluk, elengedhetem a szárat, egy lépést se fognak elmenni tőlem. Ha elindulok, ők is indulnak. Használok zablát, de soha nem sérült még meg egyikük szája sem. Volt már rá példa, hogy használtam - normális, kultúrál és hozzáértő módon - a pálcát, de igazából nem nagyon van szükségem ilyesmire, max. idomításnál új feladathoz a hosszú díjlovagló pálcát használom, amivel ugye nem ütöm, hanem csak segítem a lovat... Ha olyan borzasztóan rossz soruk lenne azért, mert klasszikus módszerrel lovagolok, akkor valószínűleg nem jönnének a hangomra, ha hívom őket, nem lehetne őket nyergelni-kantározni anélkül, hogy kikötném, stb. De lehet.

Megvan a parelli módszernek is a létjogosultsága a maga helyén és vannak olyan emberek, akik valóban értik és tudják ennek fortélyait és értelmét. Viszont ezek az emberek nem szokták leszólni a klasszikus lovasokat. Csak a divatmajmok.

2012. febr. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is így van ,ez a Mounty Roberts tud valamit ezt elismerem, de én gusztustalannak és nevetségesnek tartom azt , hogy ezzel a mondvacsinált hülyeséggel akarják az "bebizonyítani" , hogy minden angol stílusban kiképzett lovat, kínoznak és helytelenül idomítanak.Az is igaz viszont , hogy az általam ismert normális lovasok ennek nem dőlnek be, csak a hülye kislányok meg ezek a tehetségtelen senkiháziak, én úgy vettem észre.
2012. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Monty Roberts és Pat Parelli letettek valamit az asztalra és egyikük sem állította azt, hogy a zablával való lovaglás állatkínzás lenne. Ez már csak a lelkes lovaskislányok és az elvakultak téveszméje.

Az, hogy valaki video után egy birka lóval megtudja csinálni a játékokat az semmi, de ha valaki tényleg kifog egy problémás egyedet akkor meg lenne lőve.

A magyar természetes kiképzőket is sokra tartom (Mészáros Gyula, Csontó Zoltán stb) én tőlük sem hallottam hogy zablás lovaglás állatkínzás lenne.


Sajnos a sok kontár értékteleníti el ezt a képzési módszert, pl az ilyen lelkes kislányok akik 16 évesen parellimesternek hívatják magukat, pedig ezt évekig tanulni, tapasztalni kell.

2012. febr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szerintem is úgy van ahogy írjátok..

És érdekes módon az én lovam is olyan (nézzük a mai esetem) pucoltam a patáit az jobb elsővel kész voltam jött a bal, de hívtak telefonon és a ló kikötés meg minden nélkül 15 percet állt felemel lábbal, olyan aranyos volt.. És pedig alig próbáltam ki vele a parellit..igazából még az alapokat se.. :D

De látom nem csak én vagyok ez a "köcsög állatkínzó" amit ma is megkaptam egy Fb-os levélben... :')

2012. febr. 25. 14:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek Gabkával!

Az egyetlen egy szépséghibája a dolognak, hogy elhitetik az emberekkel, hogy mindenféle előzetes tudás nélkül szakértők lehetnek a lovak terén. Csak ismételni tudom Gabkát! Aki nem volt az az nélkül, az azzal sem lesz az! Amúgy tényleg nem vagyok ellene, de az álparellisek beszólogatásai már nálam is kiverték a biztosítékot! Teljesen felesleges egy rendes, szocializált lóval parellizni. A trükkök meg.. hát most ezer bocsánat, hogy ezt mondom, mert senkit nem akarok lenézni, és az vesse rá az első követ... de a legtöbben csak azért tanítanak/tanítanának trükköket a lovuknak, mert máshoz úgysem értenek. Meg kell nézni az ilyenek lovagló tudását. Tisztelet a kivételnek, mert van, és senki nem született profinak, de én simán visszaküldeném az ilyet futószárra!

2012. febr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Laciló válasza:

Hááát. Gyűlölöm. A ló arra van tervezve, hogy ösztönösen meneküljön, ha fél akkor meg harcoljon, idézőjelben. Ezt kiírtani belőle baromság. Mi a pónival, eljutottunk odáig hogy kötőfékkel lovagoljuk. Praktikus okból. Nem kell kantár. De ez a 'játék' nekem sok. Oké, vicces amikor egy ló elkezd lefeküdni alattad mert azt kérted, vagy ágaskodik. :) Én a trükköket kifejezetten szeretem, bemutatókon szereplünk, és gyűlölöm az érzékszerv kiírtókat. És igen, zablával, pálcával lovagolok a nagyobb lovakon. És a fb majmokkal nem foglalkozom, attól hogy egy időben a mexikói orrfék volt a királyság nem vettem olyat semelyik lónak. Egy azon okból mert minek, amikor van kantárja...

Ha jól tanítod a trükköket, élvezet lesz, de amúgy semmi extra. Én normálisan lovagolok, 1 órát, ugratok, edzek utána ha hajlandó rá akkor trükközés :) De igazából csak a a csikós mutatványokat szoktuk. :)

2012. júl. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!