Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mitől lesz egy ló agresszív?...

Mitől lesz egy ló agresszív? Hogy lehet kinevelni belőle ezt a rossz viselkedésformát?

Figyelt kérdés
Légyszi minden lehetőséget írjatok le ami csak eszetekbe jut az agresszív viselkedés okairól, mert meg akarom tudni és az alapján akarok elindulni, hogy az enyém miért olyan amilyen. Az enyém miért "kezdi minden napját bal lábbal"... ha esetleg tudjátok, hogy hogy lehet belőle kinevelni akkor azt is leírhatjátok. :) Előre is köszönöm a (normális) válaszokat! :)
2012. febr. 26. 17:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Általában az emberi bánásmód miatt lesz egy ló agresszív pl ha verik, nem megfelelő körülmények között tartják stb. de olykor a többi ló is kiválthatja belőle, pl ha bántják.A kinevelést nem tudom, mert tudni kéne pontosan , hogy miket csinál. Felrúg? Megharap? Elhúzz ? Vannak még olyan lovak , melyeknek alapból rossz a természetük és a nem megfelelő fegyelmezés, nevelés még rátesz egy lapáttal .
2012. febr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kapál, ágaskodik, harap, elhúz. Rúgni még éppen nem rúg. Nem a tisztelet miatt van. Mindenkivel ilyen. A macskával is aki elsétál mellette, a madárral is aki rászállt a karámfára. Egyszerűen lehetetlen a természete. Még ha mén lenne megérteném, de egy 13 éve herélt, akit herélten vettünk. Bár kupec ló volt, és ezt is ki is mondom, mert sejtettem már akkor is. A sütése alig látszik, ez jellemző a kupecokra is. Majd nyáron megnyírjuk és akkor le lehet olvasni hogy milyen fajtára van besütve és majd kell neki csináltatni papírokat, mert most semmije nincsen.
2012. febr. 26. 17:53
 3/19 A kérdező kommentje:
*a többi lóval, a többi emberrel. Amit megfigyeltem nála leginkább az a kapálás. Soha nem láttam még egy lovat ennyire vehemensen kapálni egy másik lényre. Sőt, eleve nem láttam még lovat ennyiszer kapálni mint ő.
2012. febr. 26. 17:55
 4/19 anonim ***** válasza:

Régi trükk: A lovat kirakod a karámba és leülsz el szórakozol magaddal, de nem foglalkozol a lóval és mivel a ló kíváncsi természetű egy idő után meg enyhül és oda megy hozzád.. nagyon sok lónál bevált.. persze ez nem egy fél órás munka..

És a legvalószínűbb ok, hogy verték.. ://

2012. febr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem kap túl sok zabot? Ehez a lóhoz akkor egész egyszerűen egy keménykezű ember kell. Lehet , hogy az előélete vagy alapból ilyen természetű ki tudja? Mondjuk ha kupectól van az jelenthet valamit, bár egy 13 éves heréltet már elég nehéz helyre hozni, ha nem bánnak vele megfelelően csikó korába akkor onnantól kezdve nagyon kínkeserves lesz leszoktatni a hülyeségeiről.
2012. febr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ja és a sütésére meleg/langyos vizet kell önteni (egy pohárból mondjuk) és látszani fog:)
2012. febr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Az agresszivitás lovaknál az önvédelem és az önérvényesítési szándék jele. A védekezés oka lehet egy korábbi rossz tapasztalat, rossz élmény, anyai ösztön vagy egy társ/kanca/ménes iránti védelem (vagyis a tulajdon megvédése). Az önérvényesítésnek pedig egyértelműen a ranglétrán való feljebb jutás a célja.

A lovak elég gyakran (naponta) mutatnak agresszióra utaló jeleket, mint például a sunyítás, fenyegető hirtelen mozdulatok... A fiatal lovak is ugyan így fejezik ki a játékos kedvüket, amit bár nem szabad azonnal támadásnak tekinteni, de nagyon is komolyan kell kezelni mielőtt balesetet okozna.

Először is meg kell tudnod, hogy mi váltja ki a lovadnál ezt a viselkedést: egészségügyi probléma (fájdalom, kényelmetlen szerszámok...), játékosság, egy másik ló jelenléte (pl. ha egy mén és egy kanca egy istállóban van elszállásolva), a te jelenléted, bizonytalan és számára félreérthető viselkedésed. Mit szokott ilyenkor csináli? Csak sunyít vagy harap és rúg is? És te hogy szoktál erre reagálni? Edződnek beszéltél már róla?

Amíg határozatlan a fellépésed, jobb ha segítséget kérsz az oktatódtól vagy a lovásztól. Remélem tudod, hogy bármennyire is szereted, lehet hogy egy-két pofon nem lesz elég. Ez így nagyon kegyetlenül hangzik, de ha szükséges ne sajnáld tőle a kiadós verést sem, mielőtt te kerülnél kórházba. Sokan ajánlanák ilyenkor a parellizést, én nem tartozok közéjük. Ne értsd félre, semmi rossz nincs benne, sőt ha megbízható szakebmer csinálja, az nagy előrehaladás lenne. Viszont a mai világban nagyon elfajult ez a téma és a rossz tanácsok tévútra vezethetnek, amivel csak többet fogsz neki ártani. Bármennyire is jószándékúak, nem szabad minden hülyeséget elhinni.

2012. febr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Húú köszönöm ezt a sok hasznos választ :))

Ömm kezdjük az elején. a régi jól bevált trükköt már kipróbáltam. Mindig oda jön hozzá érdeklődik, de aztán elkezd sunnyogni, oda-oda csíp, nem olyan a reakció mint amilyet az ember vár. Őszintén szólva még nem jöttem rá, hogy mi váltja ki belőle. Azt hiszem az egyik ami nagyon zavarja ha semmi nem történik, ha csak úgy megállok és nem nézek rá, vagy pont ránézek, de nem csinálok semmit. Na ilyenkor nagyon be tud dühösödni. Elkezd kapálni, harapni, sunyítani... Nem tudom, miért pont ez. Amúgy általában az zavarja szerintem , hogy senki nincs aki ilyen biztos pont lenne az életében. Illetve most már bennem kezd megbízni, de a már megszerzett vagy mindig is létező tulajdonsága általában jelen van.

Ha oda kap, vagy kapál akkor először erélyesen rászólok, hogy "nem" vagy "hagyd", de ha nem válik be akkor kapálásnál a hasa alá harapásnál a pofájára kap egyet. Rúgni nem rúg. A baj, hogy azt várja ilyenkor az ember, hogy majd meghúzza magát és majd legközelebb nem csinálja. Hát nem, azonnal az egész ló megváltozik és a összes kedvessége is negatívra fordul, majd az előbb kapott pofont visszaadja úgy, hogy újra megharap vagy sokkal vehemensebben kezd kapálni. És onnantól kész az egész ló. Úgy lehet csak lenyugtatni, hogy megfogom az orra alatti részt, amit meg is szoktak pipázni és úgy tartom vagy tíz másodpercig és utána meg mintha elvágták volna az egészet, újra visszatért a lovam.

2012. febr. 26. 18:34
 9/19 A kérdező kommentje:
Mivel én nem értek a szabad idomításhoz és a lovamat nem lehet hajtani, mert inkább támad mint elfele szalad ezért inkább hagyom is. Persze haladunk és már sokat ügyesedett futószáron de szeretném megtudni a probléma gyökerét ezért kértem, hogy minden lehetséges okot írjatok le! :)
2012. febr. 26. 18:35
 10/19 anonim ***** válasza:
65%

Erről az orrcsípős dologról jut eszembe, hogy akár egy ordítással vagy bármilyen félelmet keltő dologgal fenyítés közben kizökkentheted a dühös lelki állapotából egy meglepett, ijedt állapotba. Úgy értem, hogy ha észre veszi rajtad a bizonytalanságot, aztán mégis hirtelen felemeled a hangod és rákiáltassz hogy HÉÉÉ! - ezzel elterelheted a figyelmét.

Elég aggasztónak tartom, hogy a fenyítésedre támadással válaszol. Nem szabadna békén hagynod, amíg láthatóan meg nem hátrál. Használj nyugodtan pálcát vagy bármit ami a kezed ügyébe kerül. Etetésnél mi a helyzet? Vagy nem te szoktad etetni?

2012. febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!