Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kéthetente 1,5óra lovaglás?

Kéthetente 1,5óra lovaglás?

Figyelt kérdés

Sajnos az órarendem miatt nem tudok többet beiktatni egyenlőre.

Nem osztályban hanem egy lovas - egy oktató felállás. Csak rám figyel.

Szerintetek hobbi szinten elég?

Nem vágyok már vissza a lovassportba mint versenyző, csak kikapcsolódni akarok.

Nem vagyok kezdő!


2012. febr. 27. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem hobbyzásnak elég, gondolom, ha az időd jobban engedi gyakrabban fogsz járni. Jó a személyi edző, sokkal jobban tudsz fejlődni és egyből javítja a hibát, esetleg gyorsabban tanulod korrigálni a lovat.
2012. febr. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Nem igazán értem, hogy ha nem vagy kezdő, miért kell az egy lovas - egy okataó felállás. Valaha versenyeztél? Ma meg csak egy edzővel üéhetsz lóra? Érdekes... Én már nem vagyok iskolás, de valaha, amikor intenzívebben lovagoltam, minden nap kimentem hajnalban a galopp-pályára, velem együtt egy sereg gimnazista lányka és 6-tól fé hétig boldogan lecsutakoltunk két vagy három lovat, cserébe egy fél vagy háromnegyed órát lovagolhattunk kint a pályán, ó, micsoda boldog idők! Az ország leggyorsabb lovainak hátán ért a napfelkelte, amikor ezetrrel száguldottam szembe a széllel. Minden nap nagyon jó kezdődött! Boldogan és frissen mentünk 8-ra tanulni, dolgozni, ki-ki hová.
2012. febr. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Természetesen, de most ilyen nehéz órarend és időbeosztás mellett, főleg hogy egy jó 1,5 órás utazásomba is kerül, érettségi előtt, nem tudok többet rászánni.


Újrakezdő vagyok. Háziversenyekig jutottam, aztán egy baleset miatt nagyon rég nem ültem lovon.

Egyszerűen nem vágyok arra, hogy az oktató osztott figyelmét élvezzem, régen elég volt. Ha egyszer csak ennyi időm van akkor amiért fizetek legyen tisztességes. A lovardában közölte az oktató hogy nála nincs csoport, nem lóbérlés, hanem oktatás. Így ki tudja javítani a hibákat, csak rám figyel.

Amikor elkezdtem több lovassal együtt tanultam (osztályban) és azon kívül hogy rengeteg negatív tapasztalatom lett, hibásan megtanult dolgok, mert nem igazán figyelték, nagyon sokszor ültem a tudásszintemnek nem megfelelő lovon, a pénzesebb gyerekek kapták a nekik valókat, mert épp ott voltak a szülők. A pénzlehúzáson kívül nem sokra volt jó.

2012. febr. 27. 16:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézd, elégnek nem elég, de ha csak hobbizol, meg neked így felel meg, akkor a semminél is több!
2012. febr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%

Szintentartáshoz, meg ahhoz, hogy némi önbizalmad legyen, elég. Haladni nem sokat fogsz, de talán nem is ez a cél most. Ha pedig mondjuk a nyáron több időd lesz, akkor úgyis kihasználod.

Amúgy a hobbilovasok jó része nem lovagol ennél gyakrabban és köszönik szépen, jól vannak. Élvezd, amit lehet, ha majd több időd lesz, többet mégy.

2012. febr. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!