Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a legjobb ilyenkor?

Mi a legjobb ilyenkor?

Figyelt kérdés
Ha egy ló nagyon bakolos szerintetek mi a jobb ha beleülök a nyeregbe vagy ha kicsit könnyitek ,mondjuk vágtában ? Mert általában beleülök ,de kicsit elbizonytalanodtam mert sokszor estem már h nagyon megdobott a nyereg előre . Ti melyiket soktátok inkább alkalmazn ?:)
2012. márc. 1. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én legelőször megpróbálok rájönni, mitől bakol folyton a ló. Túlságosan tele van? Többet kéne mozgatni, kevesebbet abrakolni? Csak lovagláskor jár ki a boxból, ezért örömében tombol? Hatástalanok a segítségek, nem reagál? Fájdalma van pl. a hátában? Beidegződött rossz szokás, mert valakivel már röhögve megcsinálta ezt a bakolósdit és bejött neki?

Ha mindent végiggondolsz, meglesz a válasz és sokkal jobb kinevelni a lóból a hülyeséget, mint folyton leesni.


A kérdésedre válaszolva egyébként: üld a hátát, súlypontod maradjon hátul. A fejét ne engedd le - amíg a feje a tiéd, addig nem tud ledobni. A nyaka erőkarként működik, tehát ha le tudja csapni a fejét, nincs esélyed.

2012. márc. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

Ilyenkor a lovat előre kell lovagolni határozottan, fent kell tartani a fejét. Ha már húzná lefelé, hozzá kell hajtani csizmával azonnal. Ezzel lehet hogy sikerül megakadályozni egy bokkolást. De például ha a ló már bokkolni akar egy kiadós pálcaütés és mondjuk a "mit csinálsz"-szal kell jobb belátásra téríteni, hogy fejét vissza emelve előre felé haladjon.Ilyenkor egyébként a pálca sokkal jobb mint a sarkantyú.

A lovas ilyenkor szilárdan üljön a nyeregbe, megfeszített derékkel és kissé hátravett felsőtesttel. Ha a lovas előredőlne akkor nem lenne elég szilárd a kapaszkodása és tegyük fel egymást követő három bokkolás után leesne az illető. Az se baj, ha a nyeregkamrába megkapaszkodunk. A szárakat nem szabad elengedni,mert a lovasnak mint mondtam arra kell törekednie, hogy fent tartsa a ló fejét és előrelovagolja, ugyanis FELEMELT FEJJEL A LÓ NEM TUD BOKKOLNI!! Az is fontos, hogy olyan lovas legyen rajta akit nem lehet egykönnyen ledobni, mert erre a ló hamar rájön és a gyenge lovast egy pillanat alatt leteszi a földre. A lovasnak mint mondtam meg kell próbálnia minél keményebb felvételekkel felemelni a ló fejét és eközben és eközben még oldalra is húzni, hogy ezáltal megfossza a lovat az "egyensúlyozó rúdjától". Ha ez megvan határozottan előre kell lovagolni.


De kezdhetném is azzal, mi is okozza a bokkolást? Puszta ellenszegülés volt-e érzéketlenségből vagy megint túl nagy volt a következmény? Ha az utóbbi akkor egyértelműen csökkenteni kell a következményeket. Ha azonban a ló kitapasztalta, hogy a lovas gyenge, akkor egy képzettebb lovas segíthet ezen. De egyéb okok is vannak: Heveder iszony, karórágó lovaknál is előfordul, és a szexuálisan nem normális adottságú lovak akiknél az aggresszió is felüti még a fejét, és az alattomosság , de az alól a kancák se kivételek: Nimfomániás kancák; rajtuk orvos segíthet ugyebár a sárlás nem kívánt ingerlékenységet, ideges izgalmat, csiklandósságot és ellenállást okozhat.


Nos, te döntöd el, hogy lovad hova tartozik, és sok sikert. :)

2012. márc. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!