Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik ló a legalkalmasabb...

Melyik ló a legalkalmasabb lovagi játékokra, ha korhűek is akarunk lenni? Azaz lehetőleg olyan ló amelyet a lovagok is használtak pontosabban ezen lovak leszármazottai.

Figyelt kérdés

2012. márc. 2. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:
akkor egy jó nagydarab hidegvérű
2012. márc. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én még az andalúz fajtát ajánlom :)
2012. márc. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A hidegvérű és a nagydarab nem biztos, hogy annyira jó ugyanis a reneszánszig apró melegvérű lovakat használták olyan 140 centis átlag marmagassággal. A reneszánsz elején jelent meg az "óriás" ló, ami ezt a marmagasságot tekintve nem jelenthetett túl nagy magasságnövekedést szerintem.
2012. márc. 2. 21:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Te lovagi kort kérdeztél. Akkor nagydarab hidegvérűeket használtak ami elbírta akb 200 kilót ami a páncéloslovag súlya.
2012. márc. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy nem! Veszprémy könyvét nemrég olvastam abba az volt amit fentebb írtam.
2012. márc. 2. 21:45
 6/8 anonim ***** válasza:
én pedig foglalkoztam aközépkor történelmével.Pl. angliában a harci mének nagyok, széleshátúak voltak,hiszen 150-200kilót kellett vinniükhosszú távon.Egy kis andalúziaira fel se tudsz ülni 150 kilóval
2012. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor fedd fel a forrásodat! magyarán honnan veszed azt amit mondasz?
2012. márc. 2. 22:02
 8/8 anonim ***** válasza:
kicsit későn, de Fríz?
2012. márc. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!