Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Friz loval ugratas?

Friz loval ugratas?

Figyelt kérdés
Holnapp fogok eloszor friz loval ugratni!milyen erzes lez?mit kell majd csinalnom?mire keszuljek?
2012. márc. 2. 19:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Fríz nem a legjobb választás ugrani de végül is hobbi szinten elmegy.Arra figyelj oda, hogy megfelelően érkeztesd oda az ugráshoz,félfelvételeket alkalmazd ha szükséges, lovagold ki az íveket. Arra figyelj még oda, hogy elég erősen szoríts a térdeddel, megfelelően engedjen az elrugaszkodásnál a kezed , hogy ne akadjon el a ló,ha lejöttél az ugrásról mindig azt a kengyelt terheld jobban amelyik kézre akarsz menni , így a ló (ha képzett) tudni fogja , hogy melyik lábra vágtázzon.


Kb ezek az alapok, az érzést nem lehet leírni majd megtapasztalod.Először kicsit ijesztő lesz. Gondolom majd az edződ (ha van) részletesebben elmagyarázza a dolgokat, az lesz az igazi.

2012. márc. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem aranyos lesz! :) Biztos, jó lesz! :)
2012. márc. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat!amugy mar ugrattam magyar felverrel,hannoverivel meg angol telivettel is 1 metert csak frizzel ma lesz az elso
2012. márc. 3. 07:27
 4/31 anonim ***** válasza:

Igazából a tehénnel is lehet ugrani..

Viszont a fríz nem igazán jó ebben,ő inkább díjló,nem pedig ugróló mint a sportló,hannoveri,telivér,

2012. márc. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Háhá utolsó... A Fríz inkább fogatló. ugyanis oda lett tenyészve. Földi munkához. Még Díjló!! xDD Szerintem díjlónak kifejezetten alkalmatlan!
2012. márc. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, már nem azért de: http://www.youtube.com/watch?v=VTe4y5Uzd3A
2012. márc. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

Úristen találtál egy videót amin a fríz ló ugrik?

De ész vagy,elmondom a tehén is tud ugrani,de a frízt fogathajtásra és díjlovaglásra tenyésztették..

Nem azt mondom hogy nem tud ugrani,csak azt hogy egy sportlóval összehasonlítva szinte semmi ezen képessége..

Látszik hogy nagyon kezdő vagy,nem is magyarázom ezt neked!

2012. márc. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Húú de fel tudjátok magatokat húzni. Még káromkodtok is. Ez igen, legyetek magatokra büszkék, hogy egy netes bejegyzésen így ki tudtok akadni. xD Miért is osztanám az észt? Amikor valaki azt mondja, hogy díjlovaglásra lett tenyésztve az egy hatalmas baromság. Semmiköze nem volt még a Fríznek kb. 10-20 éve a díjlovagláshoz. Fogatba lett tenyésztve, földi munkához. De semmi baj, festesd magad szőkére, vagy már az is vagy én nem tudom, de úgy teljes lesz az összhang. ;)

Igen találtam díjugratós videót képzeld, azttaaaa...nem is hittem volna....Igen én találtam, látod?! És ez a ló igen is jól ugrik azért raktam ki. Edzés kérdése az egész. Igen tehénnel is lehet lovagolni, te meg arról találtál videót?? Aztaaa....ki hitte volna. De azért ló és tehén között egy szakadék tátong.

2012. márc. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Második nagyeszűnek. Szerinted ki mondta, hogy én egy sportlóval akarom összehasonlítani?? De amúgy jó hogy te a Frízt egy lapon ejted a tehénnel. xDD A fríz nem tehetségtelen. Én is ugrottam már Frízzel, láttam is ugrani Fríz lovat és beszélhetnénk róla, hogy ki a kezdő.Nem kell bizonygatni senkinek, hogy milyen sok fríz lova , van mert itt mutatkozik, hogy adja az ég bár ne lenne.
2012. márc. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Te miért vagy ennyire fogyatékos?

Nem érted mire írtam hogy tehénnel is lehet ugrani? Sajnállak ha nehéz felfogású vagy,most ne menjünk bele nem akarok itt neked kis előadást tartani,persze a vadló is ugrik,de a frízeket díjlovaglásra,és fogathajtásra használják,én most nem arról beszélek hogy nem lehet vele 1-1- akadályt átugorni de azért B2-ben nem hiszem vagy egy nagyobb kaliberű versenyen ahol mondjuk 1,20 felett van az akadály nem neveznek fríz lovat,angol telivért és sportlót annál inkább..Ez olyan dolog hogy minden fajtának meg van a testalkata stb..Egyébként nem nagyon láttam fríz lovat B2-ben..:D De nagyon még díjugrató versenyen se..

2012. márc. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!