Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Létezhet ló és ember között...

Létezhet ló és ember között NAGYON erős barátság? (LENT)

Figyelt kérdés
Kedves Lovasok! A kérdést nem tudtam lényegre törőbben megfogalmazni... Olyan láthatatlan kötelékre gondolok, ami mindennél erősebb. Hogy kölcsönösen SZERETIK(!) egymást, bármit megtennének a másikért, életüket adnák a másik fél életéért. Azért kérdezem, mert elkezdtem novellákat írni, és nagyon megfogott az ember-állat közti barátság. De azt tudom hogy ló és ember közt általában kölcsönös bizalomnál több nem alakul ki. A ló független állat, olyan mint bármely másik, ösztönei által vezérelt. Szóval mi a véleményetek? Ebből a történetből egy hatalmas sületlenség lenne, vagy van alapja a dolognak? Nem szeretném nagyon eltúlozni a dolgokat, de remek sztori jutott eszembe. Köszönöm ha egyáltalán elolvastad, és hálás lennék a válaszokért is! ;)
2012. márc. 2. 21:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
5%

Naaa ne keverjünk emberi érzelmeket az állatokba. Ez a legnagyobb hiba. Mi az hogy barátság? A ló egy állat, hierarchiában él.Náluk nincs olyan, hogy barátság. Csak olyan van, hogy alávetett és vezér ló. Közöttetek, sose lesz barátság. Olyan lesz esetleg, hogy hierarchia, ahol vagy te kerülsz alulra, és akkor a lovad alávetetten csinál meg bármit és megy utánad mint, vagy ő lesz a vezér és te bizonyulsz gyengének. De akkor nagyon megszívod, ugyanis akkor ő tehet meg bármit veled. Szóval jobb is lenne, ha nem kevernél bele egy állatba nem létező érzelmeket. Pláne, hogy minden állatot az ösztönei vezérelnek. És mivel ugye a ló menekülő állat ezért ő nem fogja érted feláldozni az életét, ellentétben egy kutyával aki szívesen a tűzbe ugrik a gazdájáért.

De most akkor néhány szót ló és ló kapcsolatáról.

Néha megtörténik, hogy két ló sohasem hagyja el egymást. Mindig egymás mellett legelnek és nyugtalanná válnak, ha az egyikük eltávozik.Mindig két hím vagy két kanca, és mindig vagy körülbelül egyidősek. Ragaszkodnak egymáshoz, szeretik egymást!

És ha egyikük elpusztul, gyakran megtörténik, hogy a másik párnap múlva követi. Meghal a csap tagjaitól távol, hűségesen az eltűnt barátjához.

Na igen, ez az ami talán ló és ember között sose alakulhat ki, hiszen a ló nem fajtársa az embernek és ezt a ló nagyon is tudja.


De itt egy videó ami azén egyik kedvenc videóm, mi ez ha nem bizalom?:D : http://www.youtube.com/watch?v=BVciE_KBLYg&feature=related

2012. márc. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

Elgondolkodtató...bárki bárit mond szerintem lehetséges hogy egy olyan erős kötelék legyen ló és lovas közt, hogy bármit megtegyenek...az pedig hogy ez barátság-e már vagy csak a tisztelet és a ragazkodás felsőbb határa...azt nem tudom...

Ha érdekel néhány sztori akkor tudok mondani.

Egyszer apum az egyik kancáját legeltette és meg akarta verni néhány "rétinéger" mivel körül vették apum, ezért hiába védekezett volna, a hátát sose tudta volna védeni, de a kanca a háta mögé állt és a cigányok...ohh bocsánat, elszóltam magam...khhhmm szóval a " rétinégerek" a lovat hiába dobálták téglával, nem mozdult, de ha apum arrébb lépett akkor ő is hogy a hátánál legyen, apum nem fogta mert ugye kellett a keze.

A másik is apummal történt, a hegyen dolgozott a kedvenc lovával és eltört a lába. A ló nyakába kapasztkodva húzta fel magát a földről és úgy jött le vele hogy lépésenként megállt a ló hogy apum pihenjem és mikor szólt neki hogy mehet akkor megint ment egy lépést. Másik héten, apumnak még be volt gipszelve a lába és nem tudott vezetni (amúgy ő szokott) és szóltak neki hogy el szabadult a lova az istállóból. A ló odament a kocsihoz, benézett a vezető ülésre, mikor látta hogy nem ott van apum átment a másik oldalra oda is benézett, hátrébb állt hogy apum ki tudjon szállni és bement vele a helyére. Ez a ló alapból egy csődör akitől mindenki félt, apum 16 évig dolgozott vele, nálunk is halt meg...Nagyon inteligens ló volt és apum nagyon szerette.

Mindenki maga dönti el hogy ez a tisztelet vagy a barátság jele.:)

2012. márc. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
62%

Namost ezek aranyos történetek, csak a belemagyarázás tipőikus esete.

Első esetben az egy nagyoin is ösztönös viselkedés volt. A kulcs momentum az volt, hogy körülállták, és nem tudott kitörni az állat, ilyenkor ösztönösen a társával marad és védekezik. Ez nem igazán a barátság jele, inkább a ló társas túlélési stratégiája.

Második esetben, az, hogy tekintettel van az ember sérülésére megint ösztönös. Törött láb se kell, próbáld ki nyugodtan, ha éppen nagyon beteg vagy, odamész a lóhoz, ráborulsz. Ő meg elkezd nézni téged, hogy mi bajod, hogy tudna segíteni. Megint társas dolog, ha másik megsérül a ménesében, annak segítenie kell. De sokkal látványosabb a vér. Kilocsolsz pár deci vért a földre, meg cseppenként végigvezetsz egy ösvényt, ló megérzi, elkezdi kiszagolni, mint valami kopó. Megint, ösztönösen megy keresni, mertha éppen társról van szó, neki segítenie kell.

Harmadik esetről nem nyilatkozok, egy jól nevelt lónak kötelessége enegedelmeskednie a gazdának, ez nem barátság, rosszabb helyeke is alap.


Visszatérve a kérdésre, a barátság technikai értelemben véve egy ideiglenes szövetség a másikkal, ami kölcsönös előnyekkel jár. Mint ilyen létezik lovaknál, mint ahogy a legtöbb társas és nagy számban együtt élő állatnál is. Ahogy viszont azt már előttem is írták, a ló soha nem fogja beáldozni az életét bárkiért, kivétel talán az anya-csikó kapcsolat. De másért nem, és ennek oka, hogy zsákmányállat, az ő életének része, hogy a társakat néha levadásszák. Egyszerűen tovább kell lépnie.

2012. márc. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem létezhet. nekem lassan 3 éve van meg a lovam. érzem, hogy én bármit feladnék a lovamért, meg is halnék érte. ebben egészen biztos vagyok. és néha úgy érzem, ő is igyekszik vigyázni rám. és ez nem abból adódik, hogy ilyen természet, mert abszolút nem ilyen. csak velem viselkedik így, másokkal, goromba és régen velem is ilyen volt, aztán kialakult valami, ami most nagyon jó. tudom, a lovak ösztönből viselkednek, és ha félnek, akkor menekülnek. az utóbbi időben megtapasztaltam, hogy ha a lovam valamitől megijed, akkor általában engem igyekszik, maga mögé terelni, hogy én még messzebb legyek a "veszélytől", és amolyan védelmező formációt vesz fel. érdekes, mert sok ilyet nem látni. de én imádom. és remélem, jól sikerül a történeted, és tudtam ezzel valamit segíteni.

:)

2012. márc. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%
Egy lónál semmilyen állat nem tud jobban szeretni. Nem egy olyan történet van, amikor egy ló az életét adta a gazdájáért. Na nem mesekönyvekben, hanem fórumokon a "lovas balesetek" topikban.
2012. szept. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
19%
A kutya azért jobban szeret téged mint egy ló. Arról hogy megmenti az embert a kutya többet lehet hallani, mint hogy egy ló menti meg (én nem olvastam még ilyet) és a kutyának az emberhez való hűségéről legendák szólnak.
2012. szept. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Please ne mondjátok már ,hogy " Csak a kutya képes szeretni " meg társait főleg ne olyanok akiknek még életükben nem volt lova .
2014. febr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!