Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meg lehet valahogy állítani a...

Meg lehet valahogy állítani a ló növését?

Figyelt kérdés
Azt tudom,ha a kancát korán fedeztetik,akkor megáll a növésben,na de mi a helyzet a csődörökkel.
2012. márc. 3. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom náluk a heréléssel.

De mi a baj a méretével?

2012. márc. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen,ha idő előtt fedeztetnek/herélnek megáll a fejlődésben és a növésben de ez egyáltalán nem jó hanem kifejezetten káros.
2012. márc. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ez mindenre vonatkozik,tehát a csontok,az izületek se fejlődnek ki rendesen. Sok betegség oka lehet.
2012. márc. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nincs bajom a lovak méretével, csak kérdés volt, mert érdekelt
2012. márc. 3. 11:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát a heréléssel nem áll meg a csődörök növekedése, csak nem lesz olyan gyönyörű csődörös formájuk. Egyébként ez sokak szerint nem igaz, és semmit nem fog veszíteni a "szépségéből", de amiket én láttam, az nekem elég.
2012. márc. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%
Herélés után pont hogy inkább jobban nőnek (magasságra, nem izomzatra) a lovak.
2012. márc. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az optimális időben kiherélt ló nagyobbra nő, mintha csődör maradt volna, egész egyszerűen azért, mert a nemi érésre nem használ el energiát, így az is a növekedésre fordítódik.

A ló növekedését direkt megakadályozni ugyan nem épelméjű dolog, de lehetséges. Korai belovaglás és kemény munka mindenképp visszaveti, természetesen ezzel együtt jár egy csomó más, nem kívánt dolog is. A kanca növekedése a fedeztetéssel megáll, így a korán fedeztetett kanca nem éri el azt a magasságot, amit egyébként elérhetne.

2012. márc. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Persze van rajtuk egy kapcsoló azt kell elfordítani.
2012. márc. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!