Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Díjlovaglást szeretitek?...

Díjlovaglást szeretitek? Versenyzik valaki ebben a szakágban?

Figyelt kérdés
2012. márc. 3. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem uncsi!:/ Az ugratás sokkal jobb!:)) De ez csak az én véleményem!
2012. márc. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A díjlovaglás idomítás, ló és lovas összhangjáról szól! :) Szerintem nagyon jó! :) Csak a lovadnak kell rá alkalmasnak lennie, de el lehet kezdeni. Én is ma tavasszal kezdek egy kicsit díjlovagolni a lovammal! :) Pedig én díjugratok, de tv-be egyszerűen uncsi! :)
2012. márc. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Versenyeztem díjlovaglásban és díjugratásban is, és jó eredményeket is értem el, de most már csak igényes hobbilovas vagyok. A díjlovaglás mindennek az alapja, és az nélkül nincs megfelelő lovaglás.
2012. márc. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A díjlovaglás annak unalmas , aki nem ért hozzá mert csak úgy látja , hogy "táncol össze-vissza a ló" persze xd.


Aki viszont csinálja az más szemmel nézi és máshogy értékeli, nekem nem unalmas mert mikor látom pl a Tv be vagy egy versenyen , hogy miket hajtanak végre akkor elképzelem , hogy én hogyan szoktam ugyanezeket csinálni. Lehet , hogy hülyén hangzik de jobban nem tudok rávilágítani a dologra. Egyébként tényleg mindennek az alapja -e nélkül nincsen ugrás sem mert ahoz is szükségeltetik egy minimális idomítottsági szint.


Díjlovaglás = 4 Ever

2012. márc. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem díjlovagolok. Engem az ugratás jobban érdekel, de szerintem a díjlovaglás sokkal színvonalasabb. Mostanában már minden poros faluban rendeznek ilyen olyan díjugratást ahol csoda, hogy komolyabb baleset nem történik. Megfelelő szakemberek sincsenek, a pálya úgy van összedobva. Díjlovaglásnál ez a veszély nem áll fenn, elég egy 20x40-es négyzet. Szakemberek is kellenek, mert díjlovaglásnál nehezebb eldönteni, hogy akkor most ki a jobb. Díjlovas versenyekből kevesebb van, legalábbis felénk, de azok sokkal színvonalasabbak.
2012. márc. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én versenyeztem nemzetközi szintem díjlovaglásban, ugrásban és most millitaryban.

A díjlovaglás szerintem is "uncsibb" bár nem ez a megfelelő szó rá, hanem inkább az, hogy néha jó a négyszögből kimenni egy urgópályára:)

De arra is rájöttem, hogy a díjlovaglás mindennek az alapja, a belovaglástól kezdve, kb. miden lovassportnak. Még a fogat lovak életében is jelentős!

Ha csak belegondolsz, ahoz hogy a lovat "oda" tudd rakni az ugrás elé, ahoz vágta rövidités-nyújtás szükséges. Ahoz, hogy alapidőn belül legyél egy komolyabb pályánál már elengedhetetlen az ugrásváltás, azt meg hogy tanulják az ugrók ha nem díjlovaglással.

Azok az ugró lovak, amiket nagy díjakban lehet látni, azok közép vagy magasabb osztályú díjlovas feladatokat tudnak.

A díjlovaglás, egy bizonyos szintig az alaplovaglás, az az alapja az egész lovassportnak.

Ha még nem tudod melyik sportágat válaszd akkor nem vesztesz vele semmit ha a dijlovaglást minnél mélyebben elsajátítod, az az elméleti része a többi sportágnak. Ha az elmélet megy, akkor a gyakorlattal már kevesebb gond van, de ha az elmélet nincs meg, akkor hiába próbálkozol, egy szintig el lehet jutni... De az az a kategória amit manapság lehet látni egy B0-os versenyszámban, hogy örül a lovas ha be tudja ugrtani vágtába és ugrás közben fenn marad. Tisztelet a kivételnek persze, de ez mind a díjlovaglás hiánya, az ALAP-nak a hiánya, amit nem a kis ugrópályákon, hanem idomító edzéseken kéne gyakorolni.

2012. márc. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!