Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Estetek már lóról?

Estetek már lóról?

Figyelt kérdés

ha igen, akkor hányszor? hogyan? lett komoly baj? :o


én ma estem először... mindig paráztam tőle hogy nehogy leessek. de egyáltalán nem volt vészes (szerencsére). sőt, jó érzés hogy túl vagyok az elsőn ;)

ugy történt(remélem nembaj ha elmesélem :) ) hogy bennt voltunk a fedelesben, és életem első vágtája volt. futószáron. és amikor a ló hirtelen vágtából gyorsügetésbe váltott akkor többször is majdnem leestem, mindig kibillentett az egyensúlyomból. főleg amikor váltogatta, mert nem akart vágtázni. ezt sikerült túlélnem és megúsznom az esést. :) és ügettünk tovább rendesen körbe a pályán. aztán valamitől hirtelen megijedt, olyan formája lett mit egy oldalra forított U betűnek, ahogy el akart onnan ugrani, de én meg nem ülteem benne rendesen, és kiugrott alólam xD észre sem vettem, hogy már nincs alattam csak amikor éreztem a puffanást a fenekemen. visszagondolva, meg egy pillanatnak tűnik, hogy rajta vagyok, aztán a földön, aztán megint rajta :) de szinte biztos hogy megijedt, mert egy körrel utána meg a kijárathoz hirtelen odaviharzott egy biciklis srác, és ugyenezzel a mozdulattal ugrott, vagy csusszant arréb. de ekkor már szerencsére nem estem le :)

köszi a válaszokat és bocsi hogy ilyen hosszúra sikerült :)

14/L


2012. márc. 4. 17:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%

Aki nem esett még lóról az nem igazi lovas! Azt mondják 4 esés és be vagy avatva :) Először akkor estem és az nagyon durva volt első esésnek, hogy kint voltunk terepen és ugye a lovak többsége ha megunja az egyenes vágtát egy kis "sáv váltás"-t csinál. Ez történt velünk is. Csinált egy ilyen "sáv váltást", én meg tapasztalatlan létemre el voltam bambulva és ez kizökkentett az egyensúlyomból. Először elcsúsztam az egyik oldalra aztán vissza rántottam magam de átestem a másik oldalára. A ló vágtázott. LLógtm a lóról lefelé, és az a különös érzés fogott el, hogy minden lelassult körülöttem, a föld nincs is olyan távol, annyira szar biztos nem lehet leesni. És abban a pillanatban lecsúsztam a lóról, egyenes a fejemre. A kobakom abban a szent pillanatban ketté repedt. És hirtelen felgyorsult minden, a ló felvágtázott a gátra, én pedig egy szót nem tudtam szólni. Oktatóm még direkt mondta, is, hogy nem sajnál mert ez mindenkivel megesik, úgyhogy nyomjunk még egy kis vágtát. Ott is vágtáztunk ahol a baleset történt. Haza értünk. Leszálltam a lóról, és abban a pillanatban elájultam. A kórházban ébredtem fel. Kiderült, hogy nagyon súlyos agyrázkódást kaptam és hálás lehetek a kobakomnak, mert ott haltam volna szörnyet. Az adrenalin tartotta bennem a lelket a hazafelé úton. Szóval ez volt a legsúlyosabb és volt még több apró is.

Amúgy : 7x estem. :)

2012. márc. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
aztaa ez nagyon durva :o nagy szerencséd volt ezek szerint. már többször hallottam hogy a kobak mentette meg a lovas életét. amugy utána könnyen mentél ujra lovagolni, vagy azért féltél hogy nehogy megint megtörténjen? ezt a lovasat már én is hallottam :))) jó sokszor ;)
2012. márc. 4. 17:39
 3/14 anonim ***** válasza:
26%

Én sokszor estem lóról, és azt hiszem, állíthatom, hogy nagyon hasznos a kobak, és a gerincvédő is. A múltkor a falnak estem neki úgy háttal, mellényes gerincvédőben, hogy nem bírtam levegőt venni, mert beszorult. Állítom, hogy ha nincs rajtam, simán eltörik a gerincem, mert pont úgy estem neki.


Egyébként ismerem a lovat, tudom, mikor hülye, vagy mitől fél. Néha rám jön a "félelem", de ez nem is igazi félelem, csak valami kellemetlen érzés. Egyszer megtörténik ugyanaz, mint veled, hogy megint megijed, ha fentmaradsz, nem fogsz félni. Én legalábbis ha bakolásnál, vagy valaminél leestem, ha megtörtént mégegyszer, és rajta maradtam, akkor nem "féltem" többet...:)


Mindig vissza kell ülni, így győzöd le a félelmed.:) Kobakot pedig mindig viselj, jobb helyeken kötelező, mondjuk ismerek kobak nélkül lovagló embereket, de ők több tízen éve lovagolnak. Saját felelősség, én azt mondom, hogy mindenki hordjon csak kobakot, aki nem lovagol 20 éve kb...

2012. márc. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%

Én is nagyon sokszor estem lóról először kb. 4-5 éves voltam és a Szellő nevű pónikával vágtáztam szabadon és ki estem az egyensúlyból és puff.. de csak vissza kászálódtam rá.. :D

Legutóbb meg ma.. szálltam fel (szőrére) egy farönkről és beestem a ló alá.. szegénykém csak nézett hogy mi van.. :D

2012. márc. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
Első vagyok. Igen amint lóra tudtam ülni már mentem is kifele mert tudtam, minél tovább halogatom annál nehezebb lesz. Az első adandó alkalommal már mentem is kifele terepre, de a félelem még egy évig bennem volt. Mindig szorongtam, hogy mi lesz, hogy majd megint leesek. Egyszer estem újra terepen de akkor csak a kislábujjam húztam meg szerencsére. Na az kellett, mert azóta nem félek terepen. :)
2012. márc. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
Utolsó előtti: Az azért nem igazi esés, hogy véletlen megcsúsztál felszállásnál... Majd ha nekivág a falnak, vagy megtapos, esetleg ágaskodik, és rád esik, az lesz az igazi esés...
2012. márc. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

én pont a hugomat tanítottam lovagolni, úgy hogy csak ő meg én voltam ott, régóta lovagolok szóval gondoltam tudom kezelni a helyzetet. az a baj hogy egyből terepre mentünk, és a paci már rég nem volt kiengedve, és elfelejtettük lefuttatni, és ilyenkor kicsit bolond, szóval mikor ráült a hugom rögtön dobott egy hátast. hugomon volt kobak, de nagyon beütötte a fejét, ráadásul nem kapott levegőt, szóval egyből kórházba mentünk.

azóta inkább nem tanítok senkit lovagolni :( bár eltelt 3 év de még mindig nagyon bánt.

amúgy én is eddig már 4x leestem, de nem volt ilyen súlyos

2012. márc. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia :)

12-szer estem eddig életem folyamán, körülbelül 8-szor attól hogy a ló megijedt (ezeknek a 70 % valami arab félvér paci volt, és nemrég herélték ki), 2-szer szőrén vágtáztunk fel a dombra és ugyanaz a ló, egymás utáni napokon eljátszotta velem ugyanazt, hogy egyszer csak elfordult oldalra, ki a rétre. Egy alkalommal fordultam le nyereggel együtt. Egyszer pedig a ló csak megakarta vakarni a lábát ügetésbe (még kezdő voltam). Egyszer estem úgy,hogy majdnem eltört a gerincem, de egyébként még a ami napig is lovaglom. A lovardában már RodeósCsajszinak hívnak xD. Ja és mindössze 4 éve lovagolok, mára megtanultam a legdurvább kifordulásokból is fennmaradni.

2012. márc. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszi hogy válaszoltatok :)) mindig hordok kobakot, meg amugy is kötelező a lovardába ahova járok. de gericvédőt is használok biztos ami biztos :) amikor leestem az edzőnek az volt az első dolga hogy visszaültetett és mire észbekaptam már megint lovon ültem :) legközelebb vasárnap megyek lovagolni és már nagyon várom :D ugyhogy biztos nem fogok félni :) ha nem ülök vissza lehet most paráznék tőle... nagyon örülök hogy egyből visszaültem :)))
2012. márc. 8. 13:33
 10/14 anonim ***** válasza:

Én 2 évig lovagoltam, most egy kis szünetet kell tartanom:( De a két év alatt nem estem le egyszer sem, ami fura. Többször volt majdnem esés, mert megugrott ijedtében, de szerencsére nem estem le, meg tudtam tartani magam. Ugrás közben, hirtelen vágta közben is...

Szerintem is hasznos lett volna, ha leesek, hogy tudjam, hogyan kell érkezni, gurulni stb...:)

Kérdező, hova jársz lovagolni?:)

2012. márc. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!