Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szállítás útlevél nélkül? Hogyan?

Szállítás útlevél nélkül? Hogyan?

Figyelt kérdés
Rengeteg lovat árulnak sütés és papírok nélkül. Mivel sütése sincs, hogy lenne már egyáltalán útlevele? Mégis eladásra kínálják. Na most nyilvánvalóan nem ott szeretném tartani megvétel után, hogy hozható el a ló, ha nincsenek is papírjai? Vagy ilyenkor lényegében ahol megszületik a ló, ott is kell maradjon, ha nincsenek papírjai? Mert ugyebár útlevél nélkül a tanyáról/tartási helyről sem hozható ki...
2012. márc. 5. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki a fenét érdekel a lóútlevél? Segítek, a rendőrt nem. Haverom lószállítással foglalkozik, évek óta egyszer sem kérték a ló papírjait. Deha annyira parázol miatta, akkor kérj kölcsön egyet valakitől, nem fognak bemászíni a lóhoz és egyeztetni az adatokat.
2012. márc. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy annyira nem mennek bele ebbe, de azért ha belegondolunk, ez már önmagában is törvénysértés(?!), mintha kb azt reklámoznám, hogy gyűrűsdobozban drogokat árulok... Ha annyira komolyan vennék, akkor már így is sokat kaszálhatnának, hiszen sok adás-vétel folyik így, hogy papírok nélkül hurcolnak lovakat...
2012. márc. 5. 18:22
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként nem akarok szállítani lovat, csak elméletben eszembe jutott, hogy hogy is működik ez...
2012. márc. 5. 18:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is szállítottam úgy lovat, hogy nem voltak meg a papírja. (Még a futónak is lejárt a forgalmija...)

És a lovardából, ahova vittük, a tulaj elhozta egy másik pej ló papírjait, hogy valami legyen.

Ezzel a módszerrel ők már mentek át ellenőrzésen. De a rendőrök azt sem tudják hogy kell kinézni egy ilyen útlevélnek.

Szóval ha kölcsönkérsz egyet, az tényleg megoldás.

2012. márc. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom az, hogy nem sokat törődnek vele. Ahova járok lovagolni ott lovakat is tenyésztenek és volt, hogy kikérték a csikó útlevelét és az volt a baja az újdonsült tulajnak, hogy minek kérték ki, az átíratás macerásabb. Azóta nem kérik ki a csikók útlevelét, hanem anélkül adják el.
2012. márc. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igazából törvénysértés, de ha ez lenne az egyetlen be nem tartott törvény az országban, nem lenne itt sok baj... Amúgy egyáltalán nem vagyok híve a lóútlevélnek, tökéletesen megfelelt anno a marhalevél is azonosítási célra (tulajdonképpen pontosan ugyanazokat az adatokat tartalmazta, kivéve oltás) és a tanyasi parasztbácsi a helyi jegyzőhöz simán besétált marhalevelet kiváltani, az oltási könyvet meg adta az állatorvos, egyszerű eset volt. De szerintem most a komoly tenyésztőkön és a versenyzőkön kívül talán csak néhány nagyon lelkiismeretes hobbilovas váltja ki a lóútlevelet. A már emlegetett parasztbácsi, akinek arra kell a ló, hogy bevigye a takarmányt meg esetleg az ekekapát végighúzza a veteményen, az nem fog felutazni Pestre a Remény utcába, internete sincs, nem is ért hozzá, gőze nincs az igénylés mikéntjéről...

Egyébként igaz, hogy a rendőrök se tudják, mit és hogyan kéne nézni a lovon, ha véletlenül el is kérik a papírokat (nem szokták) akkor is max. annyit tudnak megállapítani, hogy egyezik-e a ló színe a leírtakkal. De azt is csak akkor, ha szürkét vagy feketét szállítasz, mert a pejt, sárgát stb. már nem tudják megkülönböztetni... Olyan rendőrt meg még életemben nem láttam, amelyik bemászott volna a lovak közé a sütést nézegetni... Chipazonosítójuk sincs...

2012. márc. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lóvásárokban is kötelező már az útlevél, anélkül le sem szedheted a futóról, erre mit csinálnak a kisebbségiek? Kimentek a kerítés mellé a mezőre és ott árulták a lovakat.

Amúgy most már nem vennék lóútlevél nélküli lovat.

2012. márc. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!