Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Futószárazás futószár nélkül?

Futószárazás futószár nélkül?

Figyelt kérdés

Hogy lehet megtanítani a lónak, hogy úgy menjen, mintha futószáron menne, de nincs rajta semmi?

Tudom, hogy nem kezdő szint, meg bizalom, meg stb az alapja, csak gyakorlatban ez hogy néz ki? Maga a feladat, a tanítás?


2012. márc. 5. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem nagy kunszt, sokat kell dologzni vele körkarámban, megtanítod neki hogy parancsra közeledjen hozzád, távolodjon, már te is vagy a középpont és kész.
2012. márc. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ahová járok lovagolni ott van egy olyan ló aki tudja ezt csinálni, pedig az előző gazdájánal senki nem csinálta vele, és elég önfejű lovacska, lovagolni se valami könnyű, de amikor nem körkarámba ki lett véve és az oktató elkezdte hajtani maga körül fél perc se kellett és leengedett fejjel ment körülötte mintha futószáron menne. :) Pedig az engedelmesség nem erőssége!:D
2012. márc. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a lényeg hogy bízzon benne, és csak te legyél az egyetlen akiben bízik. Ez nem az a bizalom amit a tizen éves kislánynok gondolnak, hanem a nagy bizalom. Nem az, hogy oda jön hozzá, hanem az hogy el se akar menni tőlem, hogy egy répa nélkül követ, és fut utánam. Ha a lovad és közted nincs ilyen fokú bizalom azt hiszem ott fog hagyni a francba két kör után max.
2012. márc. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezt a nem nagy kunszt szerű válaszokat hagyjuk már. Ilyenek nem érdekelnek, köszönöm.

Nekem a lovammal nagyon jó a kapcsolatom, bízunk egymásban, ha visszaviszem karámba, akkor sem megy a többiekhez, hanem velem marad, követ, nem csak lépésben, szóval a bizalommal elég jól állunk. Persze még azon is van mit dolgozni, de rajta vagyok.

Csak a kérdésem, hogy hogy kéne a gyakorlatban? Hogy "irányíthatnám"? Nincs körkarám a lovardában sajnos...

Szóval hogy taníthatnám meg neki?

2012. márc. 5. 20:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Keress szabadidomítós videókat ugyan is ők szokták ezt csinálni. http://www.youtube.com/watch?v=zri-9r1aSkA Például, de ez is bűvészkedik hozzá egy sort, és ezért nem is arról szól az egész, hogy ő most így futószáraz de valami hasonlót csinál. Nézd meg!
2012. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a videót, tőle már én is láttam, meg ez oké, és szép, és jó.

Csak én a folyamatot szeretném megtudni, hogy hogy kell elérni, hogy így menjen.

2012. márc. 6. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!