Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez akkor most mit jelent?

Ez akkor most mit jelent?

Figyelt kérdés
Lovam nemszokott lemenni szárra, nehéz összeszedni, kicsit merev néha a tarkója, vágtában full bemerevedik, iramváltások, félfelvételek sem segítettek, nem akartam itt nagy támaszkodást csak egyszerű biztonságos vágtát, az ilyen vállazós 90 km/h típusúak között, úgyhogy feltettem rá egy kikötőt, de csak lazán. Kb. edzés közepén a lekötő már full laza volt, de a lovam lent volt száron, nem feküdt bele a zablába, és tökéletesen irányítható volt, a vágtája is frankó volt. Egy éve ugyan ez volt. De ha leveszem róla a kikötőt, ugyan olyan előrehajtó segítségekkel lovagolom, félfelvételek,stb, esze ágában sincs lemenni szárra (maximum ha nagyon kifáradt,de az nem célom). Szóval azt vettem észre hogy a lekötő (lazán hagyva, utolsóba) segít, azt mondják, ne használjuk lovagláshoz, mert többet árt mint használ,de szerintem párszor fel lehet tenni hátha megtanul bízni a zablában lekötő nélkül is! Vélemények?Tapasztalatok?
2012. márc. 6. 19:30
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

vállazós 90 km/h között -> vállazós 90 km/h HELYETT

csak már írni sem tudok

2012. márc. 6. 19:31
 2/15 anonim ***** válasza:
56%
Ez azt jelenti, hogy lassú a felfogásod. Amikor azt mondják, hogy ne használj kikötőt, mert többet árt, mint használ, akkor pontosan erről beszélnek. Kikötővel megy, nélküle nem. Így is fog maradni.
2012. márc. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Edző is ült már rajta, díjlovas, neki sem adta be a fejét...
2012. márc. 6. 20:16
 4/15 anonim ***** válasza:
Tedd rá a kikötőt, és edzés közepén vedd le:)
2012. márc. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem akkor is szarul van lovagolva. Az én lovamnak is évekbe telt lehozni a fejét, mert évekig le volt kötve. Pedig királyul ment ám. De egyszer nem jutott KIKÖTŐT használni. Ez nevetséges. Tán kezdő vagy hogy az kell?? Az futószárazáshoz kell. Én speciel ha már kényelmes akarok lenni segédszárat használok, annak több értelme van, mint egy kikötő. Sok hajlítást, kell csinálni, le kell foglalni, zablára kell lovagolni. Egy határozott lovas, aki tudja mit csinál, és ért is hozzá, szárra fogja tudni állítani. Az enyémre is mondták, hogy nehéz szárra állítani, de mégis sikerült kb. 3 évbe telt!!
2012. márc. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha rajta a kikötő akkor belekényszerül egy mesterséges álltámaszkodásba, amint leveszed róla ugyanolyan Sőt (!) néha még feszesebb lesz , mint volt. Ez a segédszárak többségére igaz, nem megoldja csak elrejti a problémát ráadásul a kikötő csak a száját húzza, ami megint csak nem jó.... Lehet , hogy a zablával, fogával, vagy a hátával nem stimmel valami és ezért merev vagy csak egész egyszerűen rossz a lovaglása.
2012. márc. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A lovad ezt szokta meg, és amíg ezen nem változtatsz, addig csak a kikötő fog neked segíteni. Csak sajnos ez nem megoldás, hanem a kiskapu. Ha neked így jó, akkor csináld, de én a helyedben inkább azon próbálkoznék, hogy sikerüljön ez nélkül is. Ha gondolod adok pár tippet...
2012. márc. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kizárt hogy a lovam ezt szokta meg mert két év alatt ez volt a második alkalom hogy rátettem ;) Azért kellett, mert az utóbbi időben rászokott arra hogy minden erejét bevetve lefáraszt engem vágta közben egy kör alatt, és utána fej fel rohanunk körbe körbe olyan vállazásokat meg kanyarokat bevetve mint a westernesek mikor hordókerülnek. Legközelebb feltettem rá és lement szárra normálisan vágtatott. Nem szeretném ezt használni neki,de talán ekkora nagy bűn hogy két év alatt kétszer rátettem mert már nem volt erőm hozzá?
2012. márc. 7. 16:58
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, ekkora bűn, hiszen látod, hogy mi lett belőle. Nem neked való az a ló szerintem, nagyon nem. Foglalkozni kell vele, ha elfáradsz ennyitől, akkor lovagolja más, de ne várj egy hét alatt javulást...
2012. márc. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy két év alatt kétszer, csak folyamatosan azt, hogy kikötő így és kikötő úgy.

Amúgy írok egy választ ami lehet, hogy jó lesz!

Pontosan szár ellen megy vagy szár felett csak?

[link] <----szár felett megy

[link] <--szár ellen megy


Nem tudom meg van-e neked a Lovas Akadémia sorozatból az Elrontott ló utóidomítása c. könyv, de ha nincs akkor itt a rész a Szár felett járásról.

"Korrigálásához megjegyezendő, hogy oka a hát problémáiból adódhat. Segíthet a futószárazás a munka megkezdése előtt. Ezeknél a lovaknál különösen fontos, hogy lefelé hozzuk és nyújtsuk őket. Ilyenkor időnként a függőleges mögé is juthatnak, ha hangsúlyozott előrelovaglás által, puhán kitartott kéz mellett engedelmességre lesznek bírhatók. Semmi esetre se szabad szándékolt támaszkodást követelni! Itt inkább az energikus előrelovaglás a helyes korrigáló eljárás, mert ezeket a lovakat nem feligazítani kell, hanem először megkönnyíteni, hogy gyenge hátukkal - a kinyújtás által felívelve - viselni tudják a lovas súlyát és hátukat megerősítsék.

Mi a teendő, ha olyan lóra ülünk, amelyről külleme és az előzmények alapján tudjuk, hogy "csillagvizsgáló"? Felülni, passzívan ülni és várni, hogy mi fog történni, azután megindulni lépésben, továbbra is tétlenül, lehetőleg odatartott szárral. Szárakat felvéve lépésben maradni, a fej még magasabbra jön. A szárakat könnyű érintkezésbe hagyva, kezeket a maron feltámasztva megindulni könnyű ügetésben. A nagy körön- a puha oldalon - a belső szárat állítani, fokozottan használni a comb belső részét, míg csak ki nem esik a hátulsó láb. Igen sokáig tarthat, a fej megint feljön: akkor ugyan azt megismételni. Erős belső combösztönzés, míg a ló ismét zárra jön, akkor engedni, majd előre. Ugyan ezt tegyük a másik kézen - egyenes vonalak, lovaglás nélkül - tanügetésben is, kissé könnyítő ülésben. Egyszer csak engedni fog a ló. Ezután megkíséreljük kis körrel előre: a lefolyás a fentiekhez hasonló. Ilyen módon a ló orra lekerül, de akkor sohasem, ha pl. megkíséreljük a belső kézen lefelé nyomni.

Inkább emeljük meg belső kezünk a már leírt módon, használjuk mind aktívabban a belső combunkat és tartsuk ki, míg érezzük: most jön a fejbólintás és ezzel a kéz azonnali engedése. Hibás és eredménytelen lenne makacs előrelovaglás esetleg még egyenes vonalon is. Kíséreljük meg állás közben, de nem hátrahúzással, fűrészeléssel, hanem a derék meghúzása által vibráló combokkal a tartó kézzel azonos oldalon, amely jóval magasabban lehet, mint a másik, de szintén nem tétlen a kéz. Ne feledjük, a legkisebb eredménynél is megdicsérni a lovat! Az ilyen, következetesen végzett munka szükségszerűen eredményt hoz. Lehetővé válik, hogy lovunkkal tudassuk: ezt akarjuk és maradjuk is ennél. [...] Még van kb. egy oldal ami erről szól, ha érdekel azt is szívesen leírom! :)

2012. márc. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!