Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeretném megtartani! Lehetséges?

Szeretném megtartani! Lehetséges?

Figyelt kérdés
A patkolókovács volt nálunk minap, és szépen körbevágta a pacik patáját, és szépen kör alakúra megmaradt a pata. Viszont hazahoztam, megmostam vízzel, kefével, és nagyon büdös! Behoztam a szobámba, de kibírhatatlan. Megmostam ecetben, nem segített. Most lefújtam hajlakkal, de szerintem az sem lesz elég. Mivel/mibe fújjam/kenjem/mártsam, hogy ne legyen büdös, és meg is maradjon(ne száradjon ki, és ne kunkorodjon fel)?
2012. márc. 8. 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Ezzel én is próbálkoztam, reménytelen. Ki kellett dobnom. Mondjuk én nem jártam utána annak, hogy mégis miképp lehetne megtartható állapotba hozni.
2012. márc. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Jobb esetbe nem körbevágja hanem megkörmöli xd.
2012. márc. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tedd be egy befőttesüvegbe, vagy valamibe, amiben nem érzed a szagát:) Az meg, hogy kiszárad, stb, az pedig meg fog történni valószínűleg... Vagy kenegetheted patazsírral:D
2012. márc. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Böööe. Kérjél inkább egy patkót, vagy fonj valamit a sörényéből.
2012. márc. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ha olajba rakod, úgy is megmarad.

De egy patkó tényleg jobban mutat!

2012. márc. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg belakkozni.Ne hajlakkal.
2012. márc. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, a lakkra már én is gondoltam, a következő körmölésnél kipróbálom! :)


Egyébként van patkóm is, csak berozsdásodtak. Sörény már van itthon, de annak is van egy kis jellegzetes szaga, de még mindig nem olyan, mint a levágott patának!


A körbevágást meg tudjátok hogy értettem! :) (Mint amikor te is egy ívben lekanyarítod a körmöd, és megmarad egyben a levágott köröm.)


Köszönöm a tanácsokat!

2012. márc. 8. 23:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Istállózott lónak kicsit büdös a sörénye, mert beitta magát az ammónia.


Nekem egyszer mutatott egy ismerősöm egy egész patát patkolva kikészítve. Az elhunyt kedvenc lováé volt. Festő lakkal volt lefestve. Amúgy nem tudom... talán ha kifőzöd? Amúgy a befőttes üveg is jó ötlet.

2012. márc. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!