Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ő jól belovagoltnak számít?

Ő jól belovagoltnak számít?

Figyelt kérdés
Öreg, távló. A segítségeket nem nagyon veszi, mármint ha vágtázni szeretnék nem tudom beemelni, csak belekergetni. Jobb lábra nehezen ugrik be jól. Ugrásváltást, meg ilyesmiket nem tud. Terepre jó vele menni, viszonylag jó fordul, lovardába is szépen megy, de csak alap szinten.
2012. márc. 8. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Már a 2. mondat első három szavában kibukott. Mi az, hogy nem tudod be emelni csak belekergetni? Minden lovat be lehet ugrasztani maximum a lovas nem elég határozott. " Jobb lábra nehezen ugrik be jól." Ez azért van mert el lett lovagolva, valaki(k) "jóvoltából". Az ugrás váltás nem baj, az már egy magasabb szint, és egy távlónak nincs is rá igazán szüksége. De az alap segítségekre perfektül kell reagálnia. Az, hogy öreg nem indok. Ha 20-on felül van de még 25-ön belül simán munka képes ha nincs semmilyen sérülése sem.
2012. márc. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Régen a távlovakat állítólag nem lovagolták rendesen be. Hogy kellene határozott segítségeket adni?
2012. márc. 8. 17:58
 3/7 anonim ***** válasza:

ÉN most kezdtem el foglalkozni egy 21 éves lóval 2 hét alatt rájött a támaszkodásra..a kor nem lehet kifogás. ;)

A belekergetés meg azért belekergetés mert nem vagy elég határozott..

Ugrásváltás nem is kell.

És nem nem számít jól belovagoltnak.. a 4 éves csikótól még okés..de egy idősebb lótól.

2012. márc. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, ő a talán belovagolt kategória.

Az enyém is szarul volt belovagolva, át kell lovagolni, mindent előről kell kezdeni, és jó lesz.

2012. márc. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez most komoly kérdés? Szerintem te is tudod, hogy nem... Ha neked nem megy, inkább kérj meg valaki tapasztaltabbat, mert így nem tudsz javítani a helyzeten, ha azt sem tudod, hogy mi a probléma...
2012. márc. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hogy kell határozottan lovagolni? Hát ahhoz, hogy határozottan tudj egy lovat lovagolni ahhoz, tudnod kell az alapvető segítségeket, mert különben nem tudod őket határozottan alkalmazni. Ha mondjuk határozottan hajtja a csizma de a szár visszatart és közbe azt akarod, hogy a l előre felé haladjon lendületesen akkor valószínűleg csalódás fog érni.

Úgy kell egy lovat határozottan lovagolni, hogy addig kéred tőle a feladatot amég vére nem hajtja. Ha nem halad előre és biztos, hogy az nem a te hibád akkor nem engedsz neki, hanem fent tartod a nyomást és ha még mindig nem halad akkor kap egy határozott pálcát. És ez után is fent tartod a nyomást és akkor végre megindul, akkor lehet vissza venni a nyomást, és fent tartani a lendületet.

Határozottan lovagolni egy lovat nem jelent különösebb dolgot, mit határozottan előrelovagolni. Azt, hogy megtanulj határozott lenni ahhoz pont egy ilyen ló kell mint ez. Én is így tanultam meg határozott lenni. Ha ráhagynak egy lóra dolgokat az ilyen lesz.

Az én lovam is ilyen volt, ő vele mint kiderült nem volt semmi hiba, csak az életbe nem akart egy jót vágtázni. 3 hónapba telt és össze szedtem magam, hogy nem lehet ilyen szerencsétlen szedjem már össze magam. Most már köröket tudunk vágtázni. De igazából ehhez egy jó edző kéne. Mert lehetne itt oldalakat írni, de ha már ott elakadtunk, hogy mi az, hogy határozott lovaglás akkor ez a ló el lett cseszve és csak még jobban el lesz, úgyhogy szedd össze magad.

Ez a ló egyértelműen lovas hibából ilyen. Ráadásul ez a tipikus ráhagyom a dolgokat viselkedés!

2012. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ismerem jól, milyenek voltak évekkel ezelőtt a távlovak. Nem lehettek jobbak tudásbelileg, mint a lovasok, akiktől tanultak, ugye... Sokáig egyáltalán nem volt követelmény, hogy valamelyest is értsenek a lóhoz, csak rajta kellett maradni és menni vele. Kész. Ezáltal a lovak valóban még csak nem is sejtették, hogy lehet másképp is vágtázni, mint úgy, hogy addig zavarják őket ügetésben, amíg maguktól be nem ugranak.

Szerencsére ez ma már szépen alakul egy sokkal jobb irányba, merem remélni, hogy még pár év és tisztességesen belovagolt lovak, jó lovasok lesznek ebben a szakágban is.

Mindezt azért írtam le, mert pontosan tudom, miről beszél a kérdező - volt szerencsém pár ilyen lóhoz... Vagy hagyod az egészet és a már úgyis idős lovadon nem csinálsz mást, mint amit tud (egyébként vélhetőleg terepen full megbízható a paci), vagy belekezdesz egy kemény melóba és átlovagolod.

Bár én a jól belovagolt lovakat szeretem, erre törekszem, de a magam részéről nem biztos, hogy piszkálnék egy öreg távlovat - élvezném vele, amit lehet és egy másik lóval dolgoznék normálisan. Ez az idős lovacska meg hadd élvezze, hogy terepen szaladgál, de már nem versenyhelyzetben, nem időre, nem olyan nagy távokat...

Egyébként érdekes ez, klasszikus értelemben ez a ló még belovagolva sincs, de ha egy kismacskát fölteszel a hátára, az is vélhetőleg teljes biztonságban van... :-))

2012. márc. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!