Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti hogyan csinálnátok, van...

Ti hogyan csinálnátok, van valami ötlete valakinek?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm megkért, hogy lovagoljam be a nemrég szerzett póniját. Csak az a baj, hogy én 178cm és 60kg vagyok, a póni meg olyan 125-130 cm körül van és már 7 éves. Így nem szeretnék ráülni, de nincs olyan ember a környéken, akit fel lehetne ültetni rá, csak egy barátnőm, de ő meg nem igazán tud lovagolni, max ügetésben fennmarad.. szóval őt nem akarom rá tenni a lóra, de akkor mit tegyek? Eddig nem foglalkoztak a pónival, viszont 2 nap után szóra ment futószáron, lábát adja, nagyon szelíd és intelligens. Egy sérült kislánynak vették, majdhogynem terápiás lónak, de azért az alap segítségeket meg kéne tanítani neki valahogy.. nagylóval már volt dolgom, de most tanácstalan vagyok. Minden segítséget, ötletet szívesen fogadok!
2012. márc. 9. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Baromira rosszul fogod érezni magad a hátán, de nem nagyon van más megoldás, mint hogy ráülsz. Mi a tesómmal lovagoltunk már be (175 centi körüli magasságunkkal) 120-as pónit. A póninak meg se kottyant, mi azért nem élveztük annyira...:S És készülj, hogy a legnagyobbat esni póniról lehet, nincs időd kiforogni az esést, ha belenyom a földbe, benne vagy, kész. De azért megtanítható.

Nem nagyon tudok mást mondani, mint hogy fogj hozzá, hiszen ideálisan egy gyereket kéne ráültetni, de hol van olyan gyerek, aki tudásban ott van, hogy rá lehet ültetni egy nyers csikóra? Így marad, hogy te csinálod. Sok sikert!

2012. márc. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Így van, ülj rá, a póni nem fog összeszakadni, viszont kell neki a tapasztalt lovas, akármilyen magas is vagy. Számodra kényelmes valóban nem lesz, akár eshetsz is róla, nem is egyszer, a nagy ló levághat alattad bármilyen balhét is ki tudod ülni, akkor a póni lesz az, ami egy ártatlan bakolással katapultál mint a szél :D
2012. márc. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a választ! Hát akkor nincs mit tenni, maradok én :)
2012. márc. 9. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!