Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szőrén lovaglással kapcsolatos...

Szőrén lovaglással kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Néhány dologra lennék kíváncsi a szőrén lovaglással kapcsolatban. Kezdjük a felszállással. A hagyományos szőrén felugrásos dolog mennyire terheli a ló hátát, és okozhat/okoz-e neki kellemetlenséget?

Videó:

http://www.youtube.com/watch?v=w7xiPLBPW3k&feature=plcp&cont..

04:25-kor van a felszállás, a ló egy pillanatra le is teszi a fejét, ha többször megnézzük, látszik, hogy az nem a föld szaglászása, ilyet hevederhúzásnál is szoktak csinálni, ha nem tetszik nekik.

A következő kérdésem az lenne, hogy ez az egész szőrén dolog mennyire káros a ló hátának? Mert ugyebár nem oszlik el a súly, 2 ponton nyomja az ember a lovat, ez pedig sokkal megterhelőbb mint nyereggel. Sok szőrén lovaglásnak lehet valami következménye a ló hátára nézve?

Előre is köszönöm


2012. márc. 9. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Bár én nem igazán értek a lovakhoz, de nem úgy néz ki mint akinek kellemetlen. Mert ahogy hozzáér a ló hátához lehajtja a fejét. Nem akkor mikor rátámaszkodik, vagy ráhuppant a hátára. Inkább olyan, mint aki segíteni akarna, hogy ne legyen útba a nyaka/feje. Persze attól lehet, kellemetlen neki, vagy azért húzza le a fejét, mert tényleg nem tetszik neki, csak már tudja, hogy mi fog történni ezért csinálja előre. Hát nem tudom, kérdezz meg egy lovakkal foglalkozó állatorvost, vagy olyat aki nagyon tapasztalt.
2012. márc. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem itt, mert könnyen elérhető és azért itt is megfordulnak tapasztaltak :) Köszi a választ
2012. márc. 9. 15:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

a felszállásnál azért rántja le a fejét, mert így tartja meg az egyensúlyát a hirtelen ránehezedés miatt. persze, biztos nem kellemes, neked sem esne jól ha valaki rávetődne a hátadra, de nem kellemetlen, ugyan olyan, mintha nyeregbe szállnál fel.

a háta pedig nem sérül, nincs következménye. gondolj bele, mielőtt kialakult volna a nyereghasználat, a nomád törzsek mennyit ültek lovon szőrén, jól is néztek volna ki, ha pár év alatt szétmegy a lovuk háta..

2012. márc. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Még valami:

A nyereg arányában mennyire osztja el a súlyt? Tehát ha vagyok 50 kiló, akkor a ló az elosztott súly miatt abból mennyit "érez"? Mármint 50 kiló az 50 kiló, de úgy gondolom, mint pl. egy tele rakott hátizsák: Könnyebbnek érezzük, ha jó széles vállpántjai vannak, mintha csak egy kötélen kéne vinnünk.

2012. márc. 9. 15:38
 5/7 anonim ***** válasza:
én 13 éve lovaglom szőrén a lovam. az állatorvos szerint nincs vele semmi baj tökéletesen egészséges (napi 1 óra min.)
2012. márc. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A felszállás nem annyira kellemetlen nekik, de persze jobb, ha van a közelben egy fellépő. Igen, a nyereg valóban jobban eloszlatja a súlyt. Néha, mondjuk heti 1-2 alkalommal lehet lovagolni szőrén is, hogy legyen némi változatosság, kapcsolaterősítősítés, egyensúly gyakorlatok stb, de ha lehet inkább nyeregben lovagolj többet. Én is szoktam néha szőrén lovagolni, és nagyon szeretek :) Én pl. így tanultam meg jól tanügetni.
2012. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek!
2012. márc. 9. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!