Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ő a hibás? Lehet...

Szerintetek ő a hibás? Lehet ilyen emiatt a ló?

Figyelt kérdés

Van egy lány a lovardába, 13 éves. Van neki egy Shagya-arab lova. A ló teljesen nyugodt kiegyensúlyozott volt és normális. Teltek múltak az évek és a ló egyre agresszívabb lett, egyre bizalmatlanabb. Ha valaki elmegy mellett elkezdi tekergetni a fejét, vicsorog, és csípni próbál. A csajszira is. Amikor nyeregbe van folyamatosan sunyít és ha adja neki a segítséget olyat besunyít, hogy én még lovat nem láttam így sunyítani. Ugyan akkor nem ellenkezik. Ha a lány leszáll róla a ló követni akarja, ha szabadon vannak a ló egy lépést nem tágít a lány mellől, de mégis sunyít és vicsorog rá. Sokak szerint és szerintem is ezt a lány okozta, hogy a lova ilyen lett. Ha enni akar az elé rakott szénából akkor a csajszi az orrára vág és kiabál a lóval mert addig nem ehet a ló amég ő meg nem engedi, aztán hirtelen megöleli és a ló hirtelen azt se tudja mi van. Szerintem ez nem helyes. Aztán elkezdi vakarászni a lovat és hirtelen megijeszti. Vagy csak amúgy egyszerűen ijesztgeti a lovat különböző helyzetekben.

Az az érdekes, hogy a ló alapvetően nem agresszív mert ha megáll az ember és nem foglalkozik az agresszivitásával akkor egy idő után megnyugszik és érdeklődni kezd oda bújik hozzád, nyalogat. Szóval szerintetek emiatt a kicsapongásai miatt lett a csajnak ilyen a lova?


2012. márc. 10. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
egy ló nem válik magától ilyenné. Bizonyára az volt a hiba, hogy a lány ütögeti, és olyan dolgokat vár el tőle, ami szerintem teljesen fölösleges. Meg az miatt is, hogy egyik pillanatban még dühöng a lány másik pillanatban már ölelgeti. A lovak ilyenkor nem értik a helyzetet. Ennek a lánynak még nem való saját ló, majd ha megtanult viselkedni az állatokkal.
2012. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a 13 éves lány pont olyan mint a lova sunyi és aljas, és nem a ló a hibás !!!!!
2012. márc. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szegény ló. nem érdemli meg a lány, nem elég érett még hogy lova legyen szerintem
2012. márc. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%
ez nem érettség kérdése ,hanem adottság!!!
2012. márc. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%

Köze sincs hozzá. Attól hogy nem ehet, mért is? Elárulom nálam se csaphat rá a kajára, mert ne szúrja már le magát 10 másodpercért a vasvillával, meg ne kapdossa már ki a kaját a kezemből az ujjammal együtt. Pont ez a helyes, mind a ló, mind az emberi biztonság tekintetében.

Az a ló szimplán elszemtelenedett, irónikus módon pont azért, mert nincs elég keményen fogva - itt nem verésre kell gondolni, hanem a szabályok következetes betarttatásáról. Ez viszont nemcsak a lányka hiábja, hanem úgy az egész lovarda személyzeté, mindenkié, akinek a lóval aktív kapcsolata van. Most a ló fenyegetőzik, mert megszokta, hogy fenyegetőzhet. Igazából csak a jóindulatán múlik, hogy nem támad ténylegesen.

Az, hogy ilyeszgeti, akár random módon (amit amúgy nem fog tudni megcsinálni, mert a ló a nonverbális jeleket jól olvassa) meg mindenképpen védelmi reakciót fog kiváltani, pont hogy nem támadna!

2012. márc. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Alapesetben azt mondanám, hogy oké, a ló ilyen, ettől függetlenül szeretheti a gazdáját, csak ilyen stílusa. Ha nem bántja, nem csipkedi, nem hiszem, hogy bármi komolyabb problémát jelentene ez. Azt viszont hülyeségnek tartom, hogy ijesztgeti a lovat... Oké, ez a kaját jó, mert tényleg balesetveszélyes, hogyha beleugrik a villába, vagy kb leharapja az ujjad, de azért nem kell összezavarni a lovat, hogy ölelgetés után megijesztem, vagy ilyenek...
2012. márc. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

AKtí kapcsolatban csak a lány van a lóval meg a lovász, de ő is csak annyira amég kiviszi a karámba és enni ad neki. Szóval nincs senki komolyab kapcsolatban a lovával.

Hát nem tudom, lovaglás után oda rakok a lovam elé egy adak szénát a ló már azt hinné kap enni, és lehajol érte tök nyugisan a csaj meg erre ráver egyet az orrár mert csak akkor ehet az elé rakott kajából amikor azt mondja, hogy rajt? Hát azért, addig nem rakok a lovam elé kaját amég nem ehet. Nem a ló nem volt ilyen, teljesen nyugis volt, kisujjal lehetett vezetni, és rossz mozdulata nem volt. Azt mondhatnánk, hogy megkapta az akkor 10 éves lány az álom lovát. Aztán mostanra teljesen kifordult magából. És tudod, honnan látszik, hogy nem lett elkapatva? Onnan hogy nem fojamatosan csipked, hanem ha már elkezdted simogatni akkor már nyalogat, amint megemeled a kezed, hogy a fejt is végig simítsd hirtelen felhorkant, besunyít és felkapja a fejét aztán elhátrál. Ha nem mozdulsz akkor újra elkezd érdeklődni. Egyszerűen látszik a lovon, hogy útálja a lányt de valami miért mégse tud tőle szabadulni, mivel ő az egyetlen kapcsolata amit emberrel és állattal létesít. A lány nagyon határozott és mellette egy ló se fog elkanászodni, inkább meghülyülni. Értem, szóval akkor ezt szerintetek is a lány csinálta. Köszönöm mindenkinek :)

2012. márc. 10. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!