Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem érheti el egy lovas...

Miért nem érheti el egy lovas a lónak az oldalát?

Figyelt kérdés

Egyszerűen helyes tartom a lábamat. Teljesen tökéletes az ülésem. ÉS nem érem el a ló oldalát a lábammal. Az az érdekes, hogy csak ennél a lónál vettem ezt ésre. Ez akár lehet, annak h@lye nyergének az oka aminek semmi formája nincsen, és csak filc izzasztót lehet alá rakni mert feltöri a lovat, vagy lehet a lónak a felépítésétől?

Sorolnátok még nekem okokat?


2012. márc. 10. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ki egy másik nyereggel. Lehet tényleg az a baj. Esetleg próbáld ki szőrén.
2012. márc. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
lehet a nyereg is de ha nagyobb hasa van a lónak a keleténél akkor az is befolyásolhatja.
2012. márc. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nincs nagy hasa, most éppen az, hogy eéggé le van fogyva ahoz képest ahogy nyáron szokott kinézni. Ha egy kicsivel hátrébb rakom az alsó lábszáram a normálisnál akkor elérem. De ez nem működik, ugyan is az már visszatartó csizma segítség lenne. Vágtánál amúgy se szerencsés mert ugye ott a belső láb a hevedernél, de nem érem el a hevedert. Meg is áltunk barátnőmmel, hogy hiába probált oda nyomni a sarkam csak simogatni tudtam ami ennek a lónak semmit nem jelent. Megnéztük azt is, hogy vagy térd támasz vagy ló oldala, de ha ló oldala akkor nagyon csúnyán ki kell fordítani és az amúgy se kényelmes. Holnap rá rakok egy másik, nyerget ami jobb is és nem kell alá vastag filc.
2012. márc. 10. 20:12
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Az egyik lovon én sem érem el az oldalát, kicsit kicsi már nekem az a ló és ezért nem érem el rendesen :) Bár lehet nálad más a helyzet, de ha csak annál a lónál akkor a méretével is lehet valami :D

Teljesen tökéletes ülés?:D ...

2012. márc. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kérj meg ismerőst, hogy készítsen rólad fényképet, esetleg videót amikor segítséget adnál. Hátha úgy okosabb leszel te is, meg mi is. Amúgy sokat segít egy lovasnak, ha kívülről látja magát.
2012. márc. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, tökéletes az ülésem. Sarok, csípő, váll egy vonalba van. Ügetéskor se mozog a lábam. Én 160 cm vagyok a ló 165 cm körül van. Ma majd rárakok egy másik nyerget!
2012. márc. 11. 09:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Megnéznék egy videót hogy egyáltalán nem mozog a lábad :)

http://www.youtube.com/watch?v=WXqIypyJAGs

Akkor te még náluk is jobb vagy :D Igaz azért mozog ennyire mert hajtják, de 17-19 másodpercnél lehet látni hogy ott nem hajtja, és MOZOG a lába. (: Tökéletesen mozdulatlanul senki nem tartja meg a lábát ügető lovon.

2012. márc. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jóhh....xDD

Én könnyű ügetésre gondoltam, hogy akkor nem mozdul el a lábam, szóval az nem lehet probléma. Persze, nem tartok még ezen a szinten :)

2012. márc. 11. 11:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Értem :)
2012. márc. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!