Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor vágtâztatok először...

Mikor vágtâztatok először NYEREGBEN futószár nélkül?

Figyelt kérdés
Úgy volt, hogy azt mondta az edzõtök, hogy na akkor vágta? Vagy elõzõ órán mondta? Egyébként nekem azt mondta az edzõ, hogy majd ha bejön a jobb idõ tavasszal, akkor vágtázhatok. Amúgy miért csak akkor, ha bejön a jobb idõ? Nem türelmetlenségõl kérdezem, hanem csak bemelegítés nélkül elszakadnak az izmai?Vagy mi?
2012. márc. 11. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Amikor futószáron már nagyon jól ment a vágta, be tudtam egyedül ugratni a lovat, képes voltam egyedül megállítani, nem bántottam a száját, helyesen adtam a segítségeket.

Hogy ez kinek mennyi idő, az függ az egyéntől, meg természetesen attól, hogy milyen rendszerességgel lovagol.

2012. márc. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Bemelegítés nélkül komoly sérülések lehetnek. Lehet , hogy csúszik a pályátok is ezért mondta , hogy megvárjátok a jó időt, addig felszárad a pálya. Csak ezt tudom elképzelni mert más tényező nem zárja ki a vágtázást.
2012. márc. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ahamm. Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 11. 09:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a pálya állapota, vagy az, hogy addigra jutsz el a kívánt szintre.
2012. márc. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja igen, lehet! csak mondta, hogy ha szép, meg jobb idõ lesz. Szerintem is akkor érem el azt a szintet. Bár eddig úgy volt, hogy majd nyáron fogok vágtázni.
2012. márc. 11. 09:36
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

Én kb úgy az 5 órámon.

De csak úgy, hogy valaki ment előttem.

2012. márc. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én amikor már vagy 3 hónapja osztályba voltam akk az egyik ora után megkérdezte az oktató,h vágtáztam e már azon a lovon...Rá 1 hónapra az edzésen megszólalt:Előkészít,Vágta!
2012. márc. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nemtudom akkor mennyi ideje lovagoltam, de emlékszem terepen voltam (nem egy szelíd, könnyen kezelhető lóval). Utána bent vágtáztam már körön, és egész pályán. Előtte 1-szer mentem futószáron vágtában, de jóval előtte, szóval nemis emlékeztem hogy milyen. Szerintem is a pálya miatt kell tavasszal, de azis valószínű h akkor éred el azt hogy tudj vágtázni (ahogy egy másik válaszoló mondta), de azis hogy pl. amikor nem fázol, vagy nem fúj a szél, meg ilyen időjárási tényezők nincsenek jobban tudsz figyelni majd arra, hogy nem pattogj, ne húzd a szárat, jól irányítsd, ugrasd a lovat stb.
2012. ápr. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi :) Tegnap voltam lovagolni, aztán rákötött futószárra, mert mentek be a csikók, és a ló eléggé makacskodott, nem rám,hanem a csikókra figyelt. Elkezdte kérdezgetni az oktató, hogy : te vágtáztál már? Mondom , .nem. De hevederben vágtáztál már, nem? Mondom igen. Aztán meg azt mondta, hogy kipróbáljuk -e a vágtát. Mondom jól van. Nem volt nála ostor, csak mondta, hogy vágta, vágta. Uhh... Nagyon pattogtam! Elõször valamilyen szárat fogtam, ( nem emlékszem ) aztán az elsõ nyeregkápát. Nagyon fájtak az ujjaim! Valószínũ azért nem tudtam normálisan vágtázni, felvenni a lónak a "ritmusát". Remélem ezentúl minden órán fogok vágtázni! :) Amúgy az elõzõ oktatóm rossz volt. ( szerintem ) fél éven keresztül hevederben voltam, vágtában ment az ülésváltás is. A további fél évben pedig nyeregben voltam, futószáron. Nem tanította , hogy mit csináljak, ha beugrik a ló gyorsvágtába, meg ilyesmiket . Azután meg beugrott vágtába egyik órán a ló, 5 métert estem . Mentem még egy órát, aztán abbahagytam. Mostanáig. Akkor 4 lovasoktató volt, most 1 van. Meg mondta a lovasoktató tegnap, hogy biztosan az is baj volt, hogy régen vágtázt.am Kb. 7 hónapja .
2012. ápr. 14. 14:22
 10/11 anonim ***** válasza:
Én nem futószáron vágtáztam először. soha nem vágtáztam még futószáron és gondolom nem is fogok. annyit mondott az edzőm, hogy akkor most jöjjön a vágta és mondta, hogy mit csináljak. második próbálkozásra sikerült. másfél év után kezdhettem el. 11 voltam.
2012. máj. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!